Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Svakodnevica /

Škola, posao, karijera /

Kes kredit,kako ide

Pozdrav ljudi,ako neko zna neka mi kaze kako ide procedura za podizanje kes kredita? Je l' prvo uzimam od banke papir za unos obracuna pa nosim u firmu ili kako..? 😀
2022 11 03
Erste banka Odete u banku i blagajniku saopstite da zelite da uzmete Kes kredit,blagajnik Vam zakaze razgovor kod finansijskog savetnika-konsultanta,vi se pojavite u dogovoreno vreme u banku,porazgovarate uglavnom o visini vasih primanja,koliko bi mogli da izdvojite mesecno za ratu,koliki period otplate zelite,da li zelite osiguranje od nezaposlenosti(u slučaju dobijanja otkaza neko vreme ce vam biti zamrznute rate). Tu dobijate papire za firmu,koju firma popunjava o visini Vase zarade za prethodnih 3 meseca,nosite firmi te papire,firma kad popuni vraca vam,vi vracate banci,i oni vas u roku od 7 radnih dana zovu da dodjete po kes... Mene su zvali kroz 5 dana,jer sam im naglasila da mi je hitno potreban. Onda vam od tog kredita pri isplati odbijaju menicu,i od narednog meseca ide rata,uglavnom je na samom kraju meseca 30og ili 31og mi skidaju dogovoreni iznos(fiksna rata,nepromenljivi iznos). Ali ako nemate sredstava tad na računu,i prodje 10og naredni mesec,skidaju ti taj iznos sa kamatom. Recimo ko uzme 54000 din. vraca oko 59000 din. Iskreno iz mog prvog i poslednjeg iskustva sa kreditima,sad sam uzela i dace Bog nikad vise. Sa bankom sam oduševljena,korektni su i tacni. Pozdrav i sve najbolje...
2022 11 03
Hvala punoooo
2022 11 04