Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Retinol, da ili ne

Ćaos, da li koristite retinol u nezi kože? Kakva iskustva imate, i da li postoje neki proizvodi koje biste preporučile? Razmišljam se da uveden retinol u svoju rutinu. Bliži se 23. rodjendan, nisam više mlada 😅 inače obožavam mazalice za lice i telo
2023 02 09
Jedno veliko da! Retinol je super za kozu, samo treba prvo da se informisete o proizvodu kao i o posledicama nepravilnog koristenja. Preporucuje se da se krene od najnizih koncentracija, koje mozete da povecavate po potrebi kad se koza navikne. Ja koristim Nacomi, ima sve koncentracije 0,25/0,5/1%. Meni se pokazao dobar i cena mu je okej, imate od skoro u DM-u. The Ordinary ima svoju liniju, koja meni licno ne odgovara jer su u skvalanu (uljani), ali kome pase, dobri su.
2023 02 09
Ahahahahahahahahah Kako bre nisi mlada sa 23 godine? ') ulepsa mi dan 😇 ja sa 34 skoro smatram da sam itekako mlada, a kamoli kad sam imala 23 :)
2023 02 09
> njelena360: > Jedno veliko da! Retinol je super za kozu, samo treba prvo da se informisete o proizvodu kao i o posledicama nepravilnog koristenja. Preporucuje se da se krene od najnizih koncentracija, koje mozete da povecavate po potrebi kad se koza navikne. Ja koristim Nacomi, ima sve koncentracije 0,25/0,5/1%. > Meni se pokazao dobar i cena mu je okej, imate od skoro u DM-u. > The Ordinary ima svoju liniju, koja meni licno ne odgovara jer su u skvalanu (uljani), ali kome pase, dobri su. Hvala na savetu 🤗 nisam čula za taj brend, ali sada moram, taj sa najmanjom koncentracijom deluje dobro za početak
2023 02 09
> Debela_devojka: > Ahahahahahahahahah > Kako bre nisi mlada sa 23 godine? ') ulepsa mi dan 😇 ja sa 34 skoro smatram da sam itekako mlada, a kamoli kad sam imala 23 :) Što bi rekla moja dermatološkinja, najezda dvadesetogodišnjakinja sa anti age kremama i serumima 😅
2023 02 09
Ja se prikljucujem ovoj temi, i mene zanima preporuka za retinole ili vitamine C, ako neko ima da podeli svoja iskustva 😊
2023 02 10
> Nadaaa1110: > Ja se prikljucujem ovoj temi, i mene zanima preporuka za retinole ili vitamine C, ako neko ima da podeli svoja iskustva 😊 Nikako ne idu ta dva zajedno, vitamin C ujutru, a retinol uvece. Za Retinol imam jedno veliko DA
2023 02 10
> sofija2506: > > Nadaaa1110: > > Ja se prikljucujem ovoj temi, i mene zanima preporuka za retinole ili vitamine C, ako neko ima da podeli svoja iskustva 😊 > Nikako ne idu ta dva zajedno, vitamin C ujutru, a retinol uvece. Za Retinol imam jedno veliko DA Da, znam za to, ja sam vise u nedoumici koji konkretno proizvod da uzmem, kog brenda
2023 02 10
> Nadaaa1110: > > sofija2506: > > > Nadaaa1110: > > > Ja se prikljucujem ovoj temi, i mene zanima preporuka za retinole ili vitamine C, ako neko ima da podeli svoja iskustva 😊 > > Nikako ne idu ta dva zajedno, vitamin C ujutru, a retinol uvece. Za Retinol imam jedno veliko DA > Da, znam za to, ja sam vise u nedoumici koji konkretno proizvod da uzmem, kog brenda ![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/691cceb2fc6163c6ba5b128f7ab4a4de.jpg) ![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/9be8dcd2c4a65b7b6a62851b48a1a928.jpg) Ova dva proizvoda čuda čine..
2023 02 10
> Nadaaa1110: > Ja se prikljucujem ovoj temi, i mene zanima preporuka za retinole ili vitamine C, ako neko ima da podeli svoja iskustva 😊 Iskreno, imam serum sa vitaminom C od Velnee, i za sada mi je skroz okej, košta 500 dinara što je smešno. Baš mi prija za lice, prezadovoljna sam
2023 02 10
> sofija2506: > > Nadaaa1110: > > Ja se prikljucujem ovoj temi, i mene zanima preporuka za retinole ili vitamine C, ako neko ima da podeli svoja iskustva 😊 > Nikako ne idu ta dva zajedno, vitamin C ujutru, a retinol uvece. Za Retinol imam jedno veliko DA Da, čitala sam i da mora obavezno spf sutradan ako se koristi retinol. Mada, ja sam već istrenirana što se tiče kremice sa spf zaštitom 😅
2023 02 10
VZK serum sa C vitaminom je meni super. Uzela sam ga kao jer je najjeftiniji, ali necu da menjam! Na retinom nisam imala dobru reakciju... Izlazilo mi svasta po licu sto ne izlazi obicno, ne znam. mozda je bilo slucajno ali sam prestala da ga koristim i nisam vise probala
2023 02 11
> angieengel: > VZK serum sa C vitaminom je meni super. Uzela sam ga kao jer je najjeftiniji, ali necu da menjam! Na retinom nisam imala dobru reakciju... Izlazilo mi svasta po licu sto ne izlazi obicno, ne znam. mozda je bilo slucajno ali sam prestala da ga koristim i nisam vise probala Koji si uzela? Odnosno koje jačine? Pošto kada se počinje treba krenuti od najslabije formulacije i postepeno ga uvoditi u rutinu da ne toliko burno odreagovala koža. Ja recimo imam osetljivu kožu i kad sam počela stavljala sam ga svako treće veče, pa svago drugo, etc... E sad reakcija u nekoj meri mora da se desi u početku, jer retinol deluje dubinski i u suštini svo djubre koje je ispod izbaca na površinu🤣
2023 02 11
> Nadaaa1110: > > sofija2506: > > > Nadaaa1110: > > > Ja se prikljucujem ovoj temi, i mene zanima preporuka za retinole ili vitamine C, ako neko ima da podeli svoja iskustva 😊 > > Nikako ne idu ta dva zajedno, vitamin C ujutru, a retinol uvece. Za Retinol imam jedno veliko DA > Da, znam za to, ja sam vise u nedoumici koji konkretno proizvod da uzmem, kog brenda Ćao Nado! 💜 Ako ti nije previše po džepu, topla preporuka za Kiehl's Retinol Skin-Renewing Daily Micro-dose serum. Za pocetak obavezno slabiju formulaciju, obavezno zaštiti predeo oko očiju i usana nečim hidratantnim (što ne sadrži ništa sa čime retinol burno reaguje) jer je tu koža najtanja a retinol malo isušuje. Ja ga koristim samo noću, better safe than sorry.
2023 02 11
> Kfashionista: > > Nadaaa1110: > > > sofija2506: > > > > Nadaaa1110: > > > > Ja se prikljucujem ovoj temi, i mene zanima preporuka za retinole ili vitamine C, ako neko ima da podeli svoja iskustva 😊 > > > Nikako ne idu ta dva zajedno, vitamin C ujutru, a retinol uvece. Za Retinol imam jedno veliko DA > > Da, znam za to, ja sam vise u nedoumici koji konkretno proizvod da uzmem, kog brenda > Ćao Nado! 💜 Ako ti nije previše po džepu, topla preporuka za Kiehl's Retinol Skin-Renewing Daily Micro-dose serum. > Za pocetak obavezno slabiju formulaciju, obavezno zaštiti predeo oko očiju i usana nečim hidratantnim (što ne sadrži ništa sa čime retinol burno reaguje) jer je tu koža najtanja a retinol malo isušuje. Ja ga koristim samo noću, better safe than sorry. Heej, bas taj retinol sam uzela mami za rodjendan i ona je bas zadovoljna. Ali ja mislim da mi je mozda rano za retinol ( s obzirom da imam 23 god.) ali koliko sam uspela da istrazim vitamin C se dosta preporucuje u nezi bilo mlade ili stare koze, pa bih se sada pre opredelila da kupim neki dobar vitamin C, nebitna mi je cena samo da radi posao 💕
2023 02 11
1 2