Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

mojekrpice.rs /

Pomoć na stranici /

Devojke alergicne na gel lak.. SPAS :)

Možda da ih prvo dobro oporaviš, da minimum 4-6 meseci ih ne mažeš ama baš ničime pa ni providnim lakom a nakon toga dobri i kvalitetni lakovi za nokte, jer jedino takvi traju 5 dana, ne moraš čak ni ove skupe, odlični su i Aurini lakov sa gel efektom, imam par komada, Like a pro se zovu i dobri su. Pride ja kuvam, čitim, imam gomilu obaveza po kući a da sam devojka kojoj sve to mama radi mislim da bi i 7 dana izdržali. Kako? Skuvam kafu, pripremim se lepo da mi je sve po volji, to je procedura od skoro 50 min, traži zen mozak, pustim muziku, skinem stari lak acetonom, operem ruke da skinem ostatke acetona, dobro da se prosuše pa ih turpijam ako treba sve na istu dužinu sa turpijom za prirodne nokte (Depend zakrivljena roze-žuta mi je zakon), ili turpijom skinem sitna oštećenja vrhova, a turpija se uvek samo u jednom pravcu, ne cik-cak, namažem sloj, sačekam da se osuši (svaka žena je potpuno bespomoćna dok joj se suši lak na noktima :), kada prestane potpuno da smrdi na lak nanesem drugi sloj, opet sačekam bespomoćna da se osuši i to je to. Nekada stavim i iz Aleksander cosmeticsa Seche Vite lak kao top coat ako žurim jer je on za brzo sušenje i daje fantastičan sjaj. I inače, nikada ne sečem nokte makazicama a kamoli grickalicom, sve turpijom, jedino kada puknu baš do mesa onda sve otfikarim i ćao, puštam ponovo. Zanoktice nemam, trudim se da uveče namažem ruke kremom i utrljam u zanoktice. Za dobre nokte jedi više proteina.
2023 08 31
Da li se nekoj od vas desilo da se nokti na rukama odvajaju tj formiraju se vazdusni dzepici ispod nokatne ploce? Ovo mi se desava kad namazem lak, obicnu lak za nokte. I to se desava samo na rukama, i ne na svakom prstu. Probala sam i one lakove sa prirodnim sastojcima i isto! Kad skinem lak nokat se ponovo "zalepi" za nedelju, dve. Da li se neko susreo sa tim?
2023 09 19
1 2