Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

O korisnicima sajta mojekrpice.rs /

Usluzna kupovina

Da li neko porucuje usluzno sa sajta ASOS, ako nema, da li neko zna kako se naplacuju troskovi. Jer nasla sam dobre popuste, ali ne isplati mi se da placam dosta dostavu…
2023 08 15
Ja sam davno porucivala pa se ne secam tacnih cena, ali se secam da je uz shipping bilo dodatnih troskova prilikom dostave. Sa drugih sajtova kada sam porucivala sminku, na paket od 27€ sam placala dodatnih 900 din. Iz mog iskustva osim ako se ne uzima vise stvari ili nesto sto ti bas treba ne isplati se preterano 😄
2023 08 15
> Moderna11: > Da li neko porucuje usluzno sa sajta ASOS, ako nema, da li neko zna kako se naplacuju troskovi. Jer nasla sam dobre popuste, ali ne isplati mi se da placam dosta dostavu… Ja sam poručivala dosta sa Asosa, dostava je najmanji problem, naplaćuje se pdv i carinski troškovi itd. U zavisnosti od iznosa porudžbine (mislim da se sve preko 50 eur carini, nisam sigurna za tu cifru). A tu je onda i DHL, koji naplaćuje I uslugu posredovanja u carinskom postupku (oko 30 eur). Uglavnom na kraju izadje dupla cifra. Nekad mi se dešavalo da mi paket dostavi pošta i onda samo platim carinu itd., ali uglavnom je bio DHL. Ne znam od čega to zavisi. Mislim da se zaista ne isplati.
2023 08 15
Trebalo bi da pise negde da li ce biti isporuceno DHLom ili necim drugim. Meni sa asosa nije bio DHL ali sa alphalete jeste i tako nesto oko 3500 naplate usluge posredovanja o cemu budete obavesteni tek kada vam stigne posiljka 🫤
2023 08 15
Pre par godina sam porucivala sa Guess sajta kupaci, znam da me na kraju ispao skoro pa dupli jer je bio 80e, plus na to sam platila i carinu i dostavu, mislim da je bio dhl. Placala sam preko paypalla,i onda ostatak kad je stigao… pa zato pitam da li je isplativo to sada, obzirom da je to bilo pre par godina
2023 08 15
Na sve preko 50 evra ide carina + PDV, ispod "samo" PDV i to je jedan vid destimulacije i obeshrabrivanja ljudi da narucuju preko kako bi lokalna uvozna mafija profitirala vise. Takodje, ako se carini onda se dodatno placaju spediterske firme za nesto sto i sami mozete uraditi i to vas kosta dodatnih 3000-5000 dinara u zavisnosti za koga se odlucite. To je takodje jos jedan vid pljackanja, jer nikada nisam cula od mojih prijatelja stranaca da placaju tako nesto. Da ne govorimo o tome da je iznos od 50 evra koji je trenutno prag za carinjenje. Sve poskupelo i 50 evra je nista, taj iznos bi trebalo da bude 150, a sa EU posto se navodno tezi ulasku u EU trebalo bi da se uradi integrisanje i da funkcionisemo bez carina. Naravno, to nikome od uvozne mafije nije od interesa tako da ce narod ovde jos dugo biti pljackan ili ce morati da se snalazi i odlazi u soping ture, angazuje rodjake, prijatelje, placa usluzne kupovine
2023 08 16
> Esprit21: > Takodje, ako se carini onda se dodatno placaju spediterske firme za nesto sto i sami mozete uraditi i to vas kosta dodatnih 3000-5000 dinara u zavisnosti za koga se odlucite. Ne mogu da smislim kad mi se ovo desi. Nikad nisam imala opciju da biram, uvek mi stiže DHL-om ili poštom. Pošta mi je super jer mi samo stigne paket sa cifrom koju moram da platim da bih ga podigla. DHL je pakao, na stranu što moram da platim, ali stigne email sa gomilom informacija koje moram da dostavim. Štampaj obrasce, pa popuni, pa skeniraj, onda sve to šaljem njima zajedno sa dokazima o kupovini i plaćanju. I na kraju kao ja njima plaćam uslugu, a ja sve odradila 😂 Postoji opcija da izaberete nekog drugog ali se DHL-u onda plaća neka ležarina I rukovanje paketom (ne znam koliko). Uglavnom, blagi užas.
2023 08 16
DHL mislim da traze i fotokopiju licne isprave sto ne znam da li imaju pravo jer npr. UPS to ne trazi. Imate pravo da birate speditersku firmu cak i ako stigne paket preko odredjene, samo im kazete da zelite da spediter bude neka druga firma. Sto se poste tice, ne znam kako je za iznose na koje ide carina jer mi je sve do 50 evra stizalo samo sa PDV.
2023 08 16
Rukovanje paketom? :D Naplacuju sto su ga dodirnuli?
2023 08 16
> Esprit21: > Rukovanje paketom? :D Naplacuju sto su ga dodirnuli? Možda sam umislila to "rukovanje", ali sasvim realan scenario. Znam da mogu da kad stigne izaberem drugu firmu, ali svakako moram nešto da platim DHL-u tako da nisam ni pokušavala. I da, traže I lične isprave. Evo iz mejla vezano za troškove skladištenja itd. ![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/7b3cea8fdc26c55b669c90affe2e6489.jpg)
2023 08 16
Ne znam da li smeju da traze isprave jer one nisu potrebne. UPS mi je dostavljao paket i nikakve isprave nisu trazili
2023 08 16
Zdravo,ja vam mogu uslužno poručivati sa Asosa, Zalanda, Aliexpres, Sheina, u suštini sa svih sajtova koji ne naplaćuju dodatno shipment. Platile bi ste samo uslugu i poštarinu za Srbiju kada vam stigne na adresu. Uplata proizvoda koji želite ide u celosti unapred, i čim stigne ja vas obaveštavam radi dogovora o slanju u Srbiju.
2023 08 20
> FantasticOffer: > Zdravo,ja vam mogu uslužno poručivati sa Asosa, Zalanda, Aliexpres, Sheina, u suštini sa svih sajtova koji ne naplaćuju dodatno shipment. Platile bi ste samo uslugu i poštarinu za Srbiju kada vam stigne na adresu. Uplata proizvoda koji želite ide u celosti unapred, i čim stigne ja vas obaveštavam radi dogovora o slanju u Srbiju. Da li primate Paypal uplate?
2023 08 20
> Esprit21: > > FantasticOffer: > > Zdravo,ja vam mogu uslužno poručivati sa Asosa, Zalanda, Aliexpres, Sheina, u suštini sa svih sajtova koji ne naplaćuju dodatno shipment. Platile bi ste samo uslugu i poštarinu za Srbiju kada vam stigne na adresu. Uplata proizvoda koji želite ide u celosti unapred, i čim stigne ja vas obaveštavam radi dogovora o slanju u Srbiju. > Da li primate Paypal uplate? Radije WU, eventualno direktno na dinarski (u tačnoj protivvrednosti) ili devizni račun.
2023 08 21
Radim uslužnu kupovinu sa stranih sajtova Zalando, PPL, Shein, Aliexpress, Amazon, Ebay i sl. Plaćanje porudžbine unapred, kad stigne šaljem je kurirskom službom po želji 😊
2023 10 13