Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Saveti o upotrebi sajta /

Klik na ''Zelim''znaci....

Iz ugla kupca, najlakse je kliknuti “zelim” i onda postaviti pitanje ili traziti dodatne informacije. Iz ugla prodavca, dopada mi se ta opcija, jer su mi poruke pregledne po naslovu, ali imam situacije kada neko posalje samo “zelim”, ja potvrdim da dostupno i ponudim da posaljem broj racuna, a tad kupac nestane bez traga i glasa
2024 02 18
> DankaDa: > Kliknem na to dugme samo kada sigurno i u tom trenutku kupujem predmet. Kada samo želim informacije, pored pitanja prekopiram i link predmeta. Takodje. Nekad i kopiram naziv predmeya, tacno se zna na sta se odnosi,one pitaju na sta mislim ;-) .
2024 02 18
Meni kao prodavcu najvise odgovara kada mi se opcijom Zelim postavljaju pitanja u vezi predmeta jer odmah dobijem i link o cemu se radi. Ne vidim zasto bi neko morao da salje novu poruku, smislja naslov, kopira link predmeta kad sa jednim klikom moze sve to, pritom ako koriste sajt preko telefona mnogo je lakse i brze sa opcijom zelim nego slanjem poruke. Imala sam situaciju da mi se zena javila za zara haljinu, kojih imam nekoliko, putem poruke umesto opcije zelim, a nije znala ili je mrzelo da kopira link pa me je na pitanje o kojoj se haljini tacno radi napala sa "pa jel ti zelis da prodas ili ne?????". Mislim zelim ali ne znam koju to haljinu zelim da prodam :') Jel ima neki razlog zasto dosta clanica preferira posebnu poruku umesto opcije zelim?
2024 02 19
> IsidoraC96: > Meni kao prodavcu najvise odgovara kada mi se opcijom Zelim postavljaju pitanja u vezi predmeta jer odmah dobijem i link o cemu se radi. Ne vidim zasto bi neko morao da salje novu poruku, smislja naslov, kopira link predmeta kad sa jednim klikom moze sve to, pritom ako koriste sajt preko telefona mnogo je lakse i brze sa opcijom zelim nego slanjem poruke. > Imala sam situaciju da mi se zena javila za zara haljinu, kojih imam nekoliko, putem poruke umesto opcije zelim, a nije znala ili je mrzelo da kopira link pa me je na pitanje o kojoj se haljini tacno radi napala sa "pa jel ti zelis da prodas ili ne?????". Mislim zelim ali ne znam koju to haljinu zelim da prodam :') > Jel ima neki razlog zasto dosta clanica preferira posebnu poruku umesto opcije zelim? Mislim da je fora da na "Želim" odgovaraju u roku od odmah jer to je kao sigurna prodaja, a za običnu poruku koga briga, to su "raspitivači". Ili to ili ne vole da vide to "Želim" jer se onda ponadaju da će 100% prodati a na kraju ih neko samo smara sa pitanjima. Nemam drugih ideja, ali bilo bi lepo da neka članica koja ima to "pravilo" u opisu odgovori jer i mene baš zanima taj mindset.
2024 02 19
U principu, slazem se sa ovim… > Her_Fashion: > Ja klikćem "Želim" I kada se raspitujem o predmetu, jer se na taj način članici šalje poruka sa linkom do predmeta koji me interesuje. Naravno, ako se uopšte raspitujem o nečemu, to znači da imam nameru da to i kupim (ukoliko mi odgovara). > Dosta članica "drami" oko tog "želim" i naglašavaju u opisu profila da se ne klikće osim ako ne želite sigurno da kupite, po mom skromnom mišljenu, iz ugla prodavca, mnogo više volim kad mi pošalju takav upit nego poruku koja glasi: > "Pitanje" > "Koje su dimenzije suknje" > Imam 15 suknji na profilu, kliknite "Želim" pa postavite pitanje i uštedite svima vreme.
2024 02 19
> Her_Fashion: > > IsidoraC96: > > > Mislim da je fora da na "Želim" odgovaraju u roku od odmah jer to je kao sigurna prodaja, a za običnu poruku koga briga, to su "raspitivači". Ili to ili ne vole da vide to "Želim" jer se onda ponadaju da će 100% prodati a na kraju ih neko samo smara sa pitanjima. > Nemam drugih ideja, ali bilo bi lepo da neka članica koja ima to "pravilo" u opisu odgovori jer i mene baš zanima taj mindset. Prvo, uz zelim je pregledno da nadjem poruku. Znate, neki imamo stvarno dosta stranica poruka, nekom sa 2 i po utiska je to neshvatljivo. Drugo, neki caskamo u porukama sa drugim dragim clanicama, npr sa Her... Trece, kada svi budemo kacili detaljan opis predmeta u vidu mera, nece biti potrebe da se vodi dodatna konverzacija. Prva ne kacim mere u opis, logicno da kupac posalje upit za necim dodatnim. A sto se nade tice, nada umire poslednja. Za momentalno trazenje podataka o uplati ili nalazenju treba mnogo vise od ovog kako skoro svaka od nas opisuje predmet(citaj:kaci i mere) i fotka. To zelim pa daj podatke vazi samo kada se zenske zalecu da kupe od prevaranata, dokazano. ;) da im ne pobegne predmet ili sta vec.
2024 02 19
> DzoDzo > To zelim pa daj podatke vazi samo kada se zenske zalecu da kupe od prevaranata, dokazano. ;) da im ne pobegne predmet ili sta vec. Ja stvarno dosta predmeta kupim sa "Želim, daj podatke", ali to su stvari koje znam da će mi zasigurno odgovarati + profil koji mi deluje pouzdano. Ovde uglavnom kupujem letnje midi haljine jer sam opsednuta njima, danas treba da mi stignu 2 😅 Znam da u 90% slučajeva nosim S, ali da i M može da prođe, u zavisnosti od brenda, modela itd., tako da tu uglavnom ide "želim+podaci" I nemam propratna pitanja. Mada u poslednje vreme nekad imam potrebu da napišem "Kupila bih X predmet ukoliko nema oštećenja, fleke itd. Ako je sve u redu sa predmetom, možete odmah ostaviti podatke " jer se sve češće dešava da članice prećute nedostatke u Opisu.
2024 02 19
Meni ne smeta kako god da se jave, ako ne trose moje vreme uzalud. Bas sam dobila upit preko Zelim gde su mi postavljana pitanja, izmedju ostalog i da snizim cenu. Ja sam rekla da moze i rekla sam snizenu cenu, nakon cega je "kupac" nastavio da postavlja pitanja da bi na kraju rekao on svoju cenu. Sta je sa mozgom i ljudima da trose necije vreme tako, pa i svoje izmedju ostalog? Ako ti neko kaze cenu i ako ti ta cena ne odgovara, nemoj da postavljas dalje pitanja jer je ocigledno da predmet neces kupiti po ceni koja je recena. Sta ti znaci da nastavljas da resetas sa pitanjima i na kraju da kazes svoju cenu? Zar neki stvarno misle da ce im proci ta taktika udavi gomilom pitanja i prodavac ce onda pristati na koju god kazes cenu da ne bude da je dzabe odgovarao? Ne, dobices blok.
2024 02 19
Da kucnem u drvo, vec neko vreme ne dobijam te ghost 'ja zelim' vec uz propratnu poruku tipa da li je dostupan, podatke za uplatu i sl. Esprit, upravo, kad krene neko sa milion pitanja, odgovorim reda radi, znam da to nije kupac. Napises jasno da je predmet u savrsenom stanju, ona pita:" Ima li ostecenja?" :') Evo ima, nego sam slagala, ali sad cu biti iskrena jer me bas ti pitas i aj rad :') Ovih dana sam imala bas divne kupce, razmena podataka, dodaj mi jos ovo i ovo, to je to.
2024 02 21
Ne znam šta vam je tu smešno,pored ovolikih prevara na sajtu. Izgleda da kupac danas ništa ne sme pitati ,iako na profilu piše "pitajte sve sto vas zanima" ,a posle bude prozivan sto se nije dobro raspitao pre kupovine ako dodje do problema.
2024 02 21
Marija, OK je pitati za informaciju koja je izostavljena (mera koja nedostaje, materijal nenaznacen i sl.), ali ako neko nije iskren u opisu (napisao da je predmet bez mane, npr.), otkud ocekivanje da ce nakon Vaseg pitanja naprasno postati posten i iskreno reci? Tome se smejem. To prozivanje zasto se kupac nije raspitao je krajnje prevarantski, niko se ne moze raspitati za svaki detalj, na prodavcu je da ukaze na sve mane i ostale detalje, a ne da ceka da ga kupac pita. Onda bi bilo sasvim legitimno pitati npr. :" Da li cete mi poslati predmet koji je u oglasu?" Prevarant, po ovoj logici beskrajnih pitanja, moze da posalje bilo sta i odgovori:" Sto se niste raspitali pre kupovine.". Najkrace, logicno je pitati za detalje koji su izostavljeni u opisu, nije logicno pitati nesto vec navedeno. Postenog prodavca ce iziritirati ili nasmejati kao mene, prevarant ce ponoviti vec navedenu laz uz dodatak umilnih reci kao 'draga', 'mila' itd. o:)
2024 02 21
Jaaaaaooooo kad cujem to milodraganje, znam da hoce abnormalan popust, da ce da mi isprica pola zivota sto ne moze da uplati pre slanja "jer su joj do sada slali pouzecem", da joj je bas to jutro kad je rekla da ce uplatiti bilo nesto straaaaasno tipa crklo kuvalo za kafu... Imam alergiju na milodraganje, nikad nista dobro iz toga ne izadje.
2024 02 21
> DzoDzo: > Jaaaaaooooo kad cujem to milodraganje, znam da hoce abnormalan popust, da ce da mi isprica pola zivota sto ne moze da uplati pre slanja "jer su joj do sada slali pouzecem", da joj je bas to jutro kad je rekla da ce uplatiti bilo nesto straaaaasno tipa crklo kuvalo za kafu... > Imam alergiju na milodraganje, nikad nista dobro iz toga ne izadje. Isto. Počela sam da snimam i slikam predmete pre slanja kad mi napišu "draga" u poruci, zlu ne trebalo 😅
2024 02 21
@TatCat meni se skoro desilo da mi je devojka poslala oštećenu haljinu i na sve to mi napisala da je "donekle i moja greška" što se nisam raspitala 😅 Zadnje vreme je došlo kad moraš da pitaš gluposti tipa "da li ima oštećenja ili npr. da li torba smrdi"
2024 02 21
HF, da si pitala to, nas;la bi ti neku drugu gresku, kao u onom vicu:"A gde ti je kapa?" DzoDzo, dragomila se najvise plasim i kao kupaca i kao prodavaca, ovde na pijaci sam prvi put cula (i bezim koliko me noge nose) oslovljavanje sa 'rodjena', a facu naprave kao macak i lisac kad muntaju Pinokia :o
2024 02 21