Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

O korisnicima sajta mojekrpice.rs /

Da li utisci znace nesto??

Kupila sam predmet od clanice koja ima 300 pozitivinih utisaka i nijedan negativan. Predmet je trebalo da posalje u utorak, medjutim niti je poslala, niti se javila, a vidim da je bila na sajtu. Sad mene zanima zaista koliko su utisci relevantni na ovom sajtu? Kapiram da postoji mogucnost da je nesto privatno iskrslo i iz tog razloga nisam jos uvek ostavila negativan utisak. Inace predmet je kostao 250 dinara (vecina stvari sa profila su u tom cenovnom rangu), tako da stvarno nije kao prevara za pare, ali svejedno kolko god da sam platila ocekujem da mi se predmet posalje ili barem javi ako je nesto iskrslo. Cak i da mi posalje predmet sledece nedelje, kako oceniti takvu saradnju?? Verujem da se hiljadu puta desi da clanovi ostave pozitivan utisak ili uopste ga i ne ostave kad su ovakvi slucajevi u pitanju zbog mogucnosti osvetnicke negativne. Sta vi mislite da je fer u ovoj situaciji?
pre 9 dana, 11:23
Ja bih ostavila negativan utisak, nebitno koliko para je u pitanju, da je bio i samo dogovor da posalje a da nije poslala niti se javila, opet je ispala, jer ste vi nesto ocekivali a nisu vas ispostovali. Ne mozete vi nagadjati sta se desilo, sta da ste platili vise, isto bi tako razmisljali i cekali? A to koliko su utisci relevantni, ja do sad nisam imala problem, ali znam za par clanica koje su imale i po 500-600 utisaka pa se opet desi da posalju stvar kojoj fali dugme ili su pocepane (drugarici se desilo) jer greske se desavaju, zurba, sta sve ne. Ps. Sto se tice toga da se vidi kad je neko na sajtu - meni je jedno vreme stalno stajao zeleni krug a ja nisam ni ulazila mesec dana zbog nekih drugih obaveza, nego mi je drugarica rekla iz sprdnje silazim li ja sa Krpica.. mada je to bilo ranije dok je sajt dosta bagovao, ne znam sad. 🌸
pre 9 dana, 14:13
Neki clanovi ispare ili nemaju osecaj odgovornosti onog momenta kada dobiju pare. Tako je i meni jedna na ovom sajtu nakon uplate isparila, a samo je trebalo da javi kad salje i da li je poslato cisto da znam kad da ocekujem predmet. Nisam je ni ocenila i ne bih nista vise uzimala od nje zbog tog nemanja osecaja odgovornosti.
pre 9 dana, 14:27
> Dani88: > A to koliko su utisci relevantni, ja do sad nisam imala problem, ali znam za par clanica koje su imale i po 500-600 utisaka pa se opet desi da posalju stvar kojoj fali dugme ili su pocepane (drugarici se desilo) jer greske se desavaju, zurba, sta sve ne. Da, svako ima pravo na gresku i svaki problem je resiv ako se uspostavi normalna komunikacija. Ja iskreno cak i vise ocekujem od clanova sa puno pozitivnih jer se vodim logikom da imaju vise iskustva i da im je vise stalo do reputacije jer su je gradili godinama. Zaista se zacudim kad od takvih clanova ne dobijem poruku nakon kupovine "predmet je poslat", nego mi samo stigne ili u ovom slucaju ne stigne predmet. Trudim se da uvek kad posaljem, javim osobi da zna kada da ocekuje posiljku, posaljem fotografiju potvrde itd. Verujem da je to minimum koji je razumno ocekivati. > Ps. Sto se tice toga da se vidi kad je neko na sajtu - meni je jedno vreme stalno stajao zeleni krug a ja nisam ni ulazila mesec dana zbog nekih drugih obaveza, nego mi je drugarica rekla iz sprdnje silazim li ja sa Krpica.. mada je to bilo ranije dok je sajt dosta bagovao, ne znam sad. Evo sad ponovo kad udjem na profil pise da je vidjena pre 3 dana, a danas u toku dana je pisalo pre 1 dan.. tako da kapiram da i dalje ima tih bagova..
pre 9 dana, 17:48
Trebalo bi sačekati još koji dan, verovatno je nešto privatno iskrslo, a nisu svi odgovorni da jave. Možda se i razbolela, smrtni slučaj, put, realno ko zna... Sa negativnom ocenom se svakako ništa specijalno neće postići. Ako se ne javi do recimo srede, četvrtka, možda bih tad ostavila ocenu, pa ako pošalje naknadno može se ispraviti.
pre 9 dana, 18:49
> DoliBlack: > Trebalo bi sačekati još koji dan, verovatno je nešto privatno iskrslo, a nisu svi odgovorni da jave. Možda se i razbolela, smrtni slučaj, put, realno ko zna... Sa negativnom ocenom se svakako ništa specijalno neće postići. Ako se ne javi do recimo srede, četvrtka, možda bih tad ostavila ocenu, pa ako pošalje naknadno može se ispraviti. Da, slazem se! Samo nekad se zapitam, nevezano i za ovu situaciju, koji su kriterijumi za negativan utisak. Cini mi se da krpice imaju mnogo licniji vajb nego kp ili limundo, ovde je generalno komunikacija medju ljudima 'opustenija', da li jer su clanovi mladji ili zbog prirode sajta koji nije preterano dobro regulisan. To je vecinu vremena pozitivno, al se i jednako cesto desava da se ljudi svadjaju, vredjaju itd jer nema realnih posledica. Ovde vladaju vise neka nepisana pravila, sad ko ih skapira skapirao je x-) Mislim da bi bilo dobro da se nekako dignu ti kriterijumi ili da se bar definisu, verujem da bi ljudima laknulo.
pre 9 dana, 19:18
Meni je neki prihvatljiv rok nedelju dana. Ako za svo to vreme nema ni reci sa druge strane, sta drugo osim negativne...
pre 8 dana, 17:27
Ja sam recimo imala pozitivna iskustva, tipa, uplatim da bi znale da je prodato, a zamolim da mi pošalju kroz tipa nedelju dana jer sam na putu 🤗 Ja bih zaboravila na predmet, ali devojke bi se same setile i pitale da li je okej da pošalju 🤗
pre 7 dana, 16:48
Evo meni se desilo da mi je žena uplatila za majicu preko vikenda i u ponedeljak kad sam slala neke pakete pitala me je za mere još dve majice te joj nisam poslala paket pošto se još raspituje. Vratila se kući, beba (15mes) nervozan katastrofa, vreo, malaksao. Uzimam ga, tražim stvari da joj javim mere i javim joj samo za jednu. Nakon čega tek odlazim da mu merim temperaturu i shvatim da nešto nije ok. U tom haosu joj nisam javila mere za drugu.. Sutradan me pita jel poslato, ulazim u poruke i baš mi je bilo bez veze, izvinjavam se na čekanju i javljam da ću poslati odmah (nije mi ostavila podatke što uočavam već kasno..). EPILOG.. Ponudila sam povrat novca, samo je poslala podatke.. Paket joj je poslat sa dva dana zakašnjenja, platila sam ptt i poslala poklon.. Da je bezveze s moje strane jeste, ali da sam mogla bolje-nisam. Eto, možda bi bilo više fer da sam joj odmah javila za situaciju u kući i dobila razumevanje nego iz moje želje da učinim napravila sam sebi još gore (mogućnost za negativnu). I na sve to situacija sa suprugom jer sam "opterećena glupostima" jer smo bebu posle vodili po lekarima, ima virus. 😓 Moj savet.. Ako vas je poremetila nešto, imali ste dogovor da je hitno itd onda je to razlog za negativnu. Ali ako nije hitno, ne idemo goli i bosi, nije nam o glavu.. Ne pričam iz ugla prodavca samo, već i kupca. Kad kupujem očekujem slanje u 5 dana, 7 a ne dva. Kad šaljem-šaljem za dan, dva maks. Uvek javim ali eto.. Desi se život.. Možete je i pitati, podsetiti, desi se.. A za kuliranje onda ide negativna bez razmišljanja, ili ako nije ispoštovan rok.
pre 5 dana, 22:25
Evo mog primera kao kupca ![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/caee2a1e8796b9c5dc0d8bc1e869d345.jpg) Prosto ja ne očekujem da mi se sve šalje sad pa sad. Mnogi rade, imaju decu, dečka, obaveze.. Ako ne naglasim da mi je hitno-ne pravim problem. Samo volim kad se dogovorimo, da se ispoštuje ili bar javi.
pre 5 dana, 22:37
> Ejndzi: Sve se slazem! Takodje niti trazim niti ocekujem da mi se paketi salju instant, ovde je vise bio problem sto se konverzacija zavrsila na 'saljem sutra' i nakon par dana kad sam videla da paketa nema, pisala sam u dva navrata i nisam dobila nikakav odgovor, da bi na kraju paket stigao na pogresnu adresu, tako da jos par dana nisam mogla da ga podignem. Tek posle 10 dana sam dosla do paketa i dobila odgovor da je bio smrtni slucaj u porodici i zaista mi je zao sto se clanici to desilo, ali vec sam ostavila neutralan utisak u kom sam objasnila svoje iskustvo i da nisam bila sigurna kako da ocenim saradnju. Po mom misljenju je to realno jer sta god da se desilo, ja sam i dalje cekala 10 dana bez ikakvog odgovora, dakle pozitivnu ocenu ne mogu da dam, jedino da nisam napisala nista ali opet toliko godina sam na ovom sajtu i volela bih da vidim vise iskrenih recenzija a ne automatskih 'savrsena saradnja', 'svaka preporuka' itd.. Ovo je sajt za prodaju i razmenu garderobe, neki ga shvataju ozbiljno neki ne, ja sebe vidim negde izmedju. Uvek sam za dogovor i izlazak u susret i verujem da ljudi zaborave, ne stignu ili sta vec, ali opet mislim da i takva iskustva treba oceniti realno. Na kraju dana ovde se stvari uglavnom prodaju za pare, koje ne padaju sa neba.
pre 4 dana, 16:28