Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Saveti o upotrebi sajta /

Fotografisanje stvari na podu

Složila bih se sa Vama da ne trebamo biti operisani od sveta i stvari, prevelik oprez nekad nije dobar, ali mi to nije tema. Što se mene tiče, radi se samo o vizuelnom i tome da me takav način izlaganja i predstavljanja predmeta odbija. Jasno mi je da su sve stvari stigle iz radnji u kojoj su probavane, tako da je sa te strane isto. Komentarišemo samo izgled oglasa, po meni slika prodaje predmet.
2024 07 25
Kao neko ko je radio u proizvodnji odece,moram da se nadovezem. Ne zelite da znate gde se vuce taj materijal koji se sije.. Morate oprati sve sto kupite pre nego sto obucete,bilo da je sa necijeg poda ili sveze sa ofingera iz butika,koliko god da izgleda cisto,verujte da nije. Neko trazi da slikam na sebi,neko napolju na dnevnom svetlu,nekome nije bitno,nekome se gadi...negde se slikati mora,ali sve to sto pokupite sveze iz butika je pre toga bilo na daleko prljavijim mestima od nasih podova.
2024 07 26
> jacaikaja: > Džabe kupujete stvari koje nisu slikane na podu, kad su na podu nekad sigurno bile. Mozda ih je nosila osoba sa kožnim oboljenjem, nove pantalone mozda samo probala osoba koja ima ozbiljnu infekciju. Mozda Vam neće ništa biti ako ste probali posle te osobe, jer Vam je dobar imunitet. A, bilo je već ovakvih tema, naravno. > Moja najmladja beba nije bila genije i glodala je cizmu čim stigne puzeci iz sobe u hodnik. Nije nas bilo uvek u kući više, na smenu da je nadgledamo u svakom trenutku, ako ja moram da je ostavim na minut ili tri. Dam joj samo bebi propolis i čekam hoce li biti proliva ako je pojela nešto *ukusno* sa djona. > Sto smo savrseniji, genijalniji, supermoćniji, uredniji.. to sve više psihičkih i fizičkih oboljenja. Apsolutno se slazem, beba Vam je hit 🤣 moja bezi od kucnih papuca plisane su a ona to nne voli 🤣
2024 07 26
Sad je beba u pubertetu, kao mala je ljubila pse u parku; mogu da zamislim kako će tek ovo da se zgadi izrazito pedantnim osobama 😄 U buticima se valjala po podu, sakrije se iza okačene garderobe, pa sedne da se igra i krije se. Ja je otresem i nastavimo dalje 🙂 Tada nisam imala problema sa njenim zdravljem, jer je bila zadovoljna, aktivna i ispunjena. I nije je hvatao virus, niti su se mnozile lose bakterije, ni kad je uzimala cuclu od bolesnog deteta i stavljala u usta, da proba, inače svoju nije koristila. Kad nekome smeta predmet na podu, neka razmišlja o zagadjenom vazduhu, vodi, svesti ljudi i globalnim zagadjenjima. Naravno, i o hemikalijama kojima se tretira nova garderoba. Bolje na pod da se prostre da se vidi model, nekad krevet nije dovoljno prostran za predmet. Ok, moze prostirka na pod, pa predmet, neko nema dovoljno veliku prostirku za oversized kaput ili haljinu. Kad prodavac ima dobru volju da prikaze verodostojno predmet, ništa mi ne smeta, neka i ne primeti feler pri postavljanju, ali neka pregleda pre slanja i obavesti potencijalnog kupca, spusti cenu, sve je stvar dogovora
2024 07 26
Svako neka slika gde želi, nekog će da odbije a nekoga neće. Šta se teme tiče, ne, ne smeta mi uopšte roba slikana na podu, na travi, na lutki, na osobi, gde bilo. Ovde sve same higijeničarke pa još imaju i specijalne prostirke samo za MK, dezinfikuju pod 24/7, biće i šolju ribaju posle svake male nužde, a polovna kozmetika ne mari... Naj-komentar je od članice OlgaHana, isto sam pomislila čitajući temu, da li ste uopšte svesni da roba koju kupujete se negde i proizvodi, šije se pa se baca na gomile, tek onda sortira, pegla pa transportuje i konačno stavlja na vešalicu i prodaje. O prodavnicama i higijeni sa i bez rasprodaja da ne pričam. Nisam gadljiva, kupiću i umazano puderom i sa poda ako mi se sviđa. @jacaikaja moja kćerka je sa godinu i po sva ponosna došla u trpezariju sa četkom za wc da nam pokaže kako pere zube :') :') :') Sada nam je to porodična anegdota <3
2024 07 27
Normalno deci ne mozemo zabraniti mesta igranja jer su oni mali istrazivaci sve ih zanima, i upravo tako razna zagadjenja vazduha i vode je veci problem nego neciji pod. Ko ne voli stvari sa poda nek zaobidje profil. Ja od bebe i sina nemam vremena ponovo da slikamm kako clanice zele pa se duboko izvinjavam sto ce na mom profilu ostati stvari uslikane na podu 😊 Ovde treba da se obrazi paznja na fotosopiranje slika jer se stanje predmeta 100 %ne vidi 😵‍💫
2024 07 27
Zorana, fotosopiraju slike uglavnom te sto ne slikaju na podu, nego fotka deluje profi i kad stigne predmet, ima šta da se vidi, predmet nema veze sa uslikanim. Kod mene je obrnuta situacija, slikam često i na podu, svetlost mi nije adekvatna, ali zato predmet često ispadne bolji uživo nego na slikama. U poznatom nam sh na snizenjima sam par puta našla ekstra komade na podu, koje drugi nisu hteli da podignu, ispadne im, pa preskaču, te sam ubola džek pot zbog tudje gadljivosti. Srebrna, šta su sve mala deca u stanju da urade, stvari na podu su besprekorna higijena
2024 07 27
Zorana mislim da ne koristite dovoljno sredstava za dezinfekciju, ja bih dodala tu jos par njih da budem sigurna da sam 100% unistila sve bacile. Mislim da gospodja/ca Ivana kada je otvarala ovu temu nije mislila na to da li sa vaseg ili sa poda drugih clanica moze da se lize vec sama vizuelna prezentacija predmeta i ophodjenje prema njemu. Kad udjete u butik nekad cete mozda naci stvari koje su na podu ali je to zbog toga sto “gospodje” mrzi da podignu kad iste i obore a ne zato sto ga je prodavac namerno bacio na pod. Ja kuci isto imam jednog nemirnog dvogodisnjaka i bebu od 3 meseca pa uspem jednom u par dana da izdvojim malo vremena da sve lepo napravim za dobru sliku ( jer dobro uradjena slika ce i da privuce kupca) a ne uzmem samo i bacim na pod zato sto je cist. Ne moze niko da mi kaze da krevet na kojem spava nije dovoljno velik da na njega stane jedna majca, haljina ili pantalone nego mora da je stavi na pod.
2024 07 27
Smatram fotografisanje na podu, parketu vrlo uvredljivim za kupca. Zasto? Sve ima svoju simboliku, ono na osnovu cega se prepoznaje, prema obrascima vec stvorenim i memorisanim u nasem mozgu tokom zivota. Koja je simbolika poda? To sigurno nije mesto sa kojeg se jede, beba puže jer ne hoda, kada prohoda i ona ce da gazi, znaci, simbolika poda je mesto po kojem gazimo, preko kojeg prelazimo prljavom, svejedno kojom obucom. Kada neko baci stvar na pod i tu je fotigrafise, koju poruku salje, svesno ili cesce podsvesno? Ta stvar mi ne treba, odvratna mi je, smucila mi se, jedva cekam da je se resim, itd, pa je bacam na pod (simbolika prljavog), ne vodeci racuna da time vredja onog ko kupuje. Upravo zbog te simbolike poda i kako smo ga po obrascima odavno memorisali kao necisto mesto, vecina clanica jednostavno prema stvorenom obrascu smatra takvo fotografisanje odvratnim, ruznim, odbojnim. I u pravu su, jer upravo je to poruka koja je poslata. Nikada ne gledam stvari bacene na pod.
2024 07 28
Ijoooj koja filozofija i preuveličavanje ove banalne stvari. 😂 ako nekad slikam na podu to je zato što se na ofingeru ne vidi lepo kapuljača (na primer), na krevet ako stavim moram da gledam da je neka jednobojna posteljina da mi bude dobra "pozadina", a i niska sam pa da bih iz dobrog ugla uhvatila moram da se popnem na stolicu pa odozgo slikam, maaa komplikacije nepotrebne u najmanju ruku. Pod je čista, jednobojna ravna površina, odlična podloga za fotografisanje da se ceo predmet lepo vidi, da se ne otvaraju teme na zadatu temu ne bih ni sanjala da vas ima koji to shvatajte ovoliko tragično i dramatično 🤣
2024 07 28
Btw, ne znam zašto toliko forsirate BACANJE na pod, sasvim lepo, polako spustim i namestim predmet onda kada mi deluje da se tako najbolje prikaže, ni sanjala nisam da nekome time guram prst u oko, kao da na podu štale slikamo u najmanju ruku, a ne stana...
2024 07 28
> Nenyanne: > Zorana mislim da ne koristite dovoljno sredstava za dezinfekciju, ja bih dodala tu jos par njih da budem sigurna da sam 100% unistila sve bacile. > Mislim da gospodja/ca Ivana kada je otvarala ovu temu nije mislila na to da li sa vaseg ili sa poda drugih clanica moze da se lize vec sama vizuelna prezentacija predmeta i ophodjenje prema njemu. > Kad udjete u butik nekad cete mozda naci stvari koje su na podu ali je to zbog toga sto “gospodje” mrzi da podignu kad iste i obore a ne zato sto ga je prodavac namerno bacio na pod. > Ja kuci isto imam jednog nemirnog dvogodisnjaka i bebu od 3 meseca pa uspem jednom u par dana da izdvojim malo vremena da sve lepo napravim za dobru sliku ( jer dobro uradjena slika ce i da privuce kupca) a ne uzmem samo i bacim na pod zato sto je cist. > Ne moze niko da mi kaze da krevet na kojem spava nije dovoljno velik da na njega stane jedna majca, haljina ili pantalone nego mora da je stavi na pod. Ma da bre kupatilo mi je puno polica raznih srestva za ciscenje oosebno za kuhinju pisebno za pod, puzlu da ne pricam o maramicama za ciscenje ko sta radi Zorana trci i kupuje najbolje preparate za hžkucnu higijenu. Vala upravu ste moram dodati jos nesto u kolekciju da mi kuca bude kao objekat mozda mi dodje sanitarna inspekcija 🤣🤣🤣🤣
2024 07 28
> pufnastapufnica: > Btw, ne znam zašto toliko forsirate BACANJE na pod, sasvim lepo, polako spustim i namestim predmet onda kada mi deluje da se tako najbolje prikaže, ni sanjala nisam da nekome time guram prst u oko, kao da na podu štale slikamo u najmanju ruku, a ne stana... Nisam ni ja bas mislila da je pod, lutka ili model toliko odbojan kupcima. 😵‍💫 Sad znam. Moj profil pojedine clanice nek zaobidju, a clanice kojima to ne smeta mogu pogledati 🌸
2024 07 28
> Nenyanne: > Zorana mislim da ne koristite dovoljno sredstava za dezinfekciju, ja bih dodala tu jos par njih da budem sigurna da sam 100% unistila sve bacile. > Mislim da gospodja/ca Ivana kada je otvarala ovu temu nije mislila na to da li sa vaseg ili sa poda drugih clanica moze da se lize vec sama vizuelna prezentacija predmeta i ophodjenje prema njemu. > Kad udjete u butik nekad cete mozda naci stvari koje su na podu ali je to zbog toga sto “gospodje” mrzi da podignu kad iste i obore a ne zato sto ga je prodavac namerno bacio na pod. > Ja kuci isto imam jednog nemirnog dvogodisnjaka i bebu od 3 meseca pa uspem jednom u par dana da izdvojim malo vremena da sve lepo napravim za dobru sliku ( jer dobro uradjena slika ce i da privuce kupca) a ne uzmem samo i bacim na pod zato sto je cist. > Ne moze niko da mi kaze da krevet na kojem spava nije dovoljno velik da na njega stane jedna majca, haljina ili pantalone nego mora da je stavi na pod. Pobogu draga, ja ovde nisam napomenula lizanje sa mog poda vec kako ga odrzavam zbog dece, sto se tice slikanjanemam vremena jer beba je zahtevna sž11 m takodje i sin 3ipo odrzavanje 150 kvadrata nije lako pored dvoje dece plus rucak veceea dorucak kupanjai slicno. Pomoc nemam od mame i tate jao ni od svekra sama sam a muz mi radi od ujurtu do uveče ovde i onako ne ide prodaja i sto bi se ja sad cimala da ih slikam profi zbog nekih tamo zena kojima je to odbojno bzv. Ne zelim dalje da nastavljam temu jer sam svoje misljenje iskazala, i rekla sta meni smeta tako da pozdrav za sve clanice
2024 07 28
Kao neko ko je radio sa dizajnerskom odecom, gde su uslovi nadam se bolji nego waikiki i slicno, ne zelite da znate kroz sta sve prodje nova odeca, tako da mi je slikanje na podu najmanji problem :D stvari svakako nakon kupovine operem, bile slikane na lutki ili na betonu :D
2024 07 28