Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

mojekrpice.rs /

Pomoć na stranici /

Preporucena posiljka

zanima me kako da uplatim devojci koja mi salje preporuceno tacnu sumu,kada nemam pojma kolika je?Hvala!
2017 05 28
Moze sve da se salje preporuceno, samo ne moze u obicnu papirnu kovertu, nego mora ona ojacana, ili kutijica. Evo sta su meni iz poste odgovorili kada sam se zalila jer nije primljena suknjica u koverti. Поштована, Писмо је свако писано саопштење у затвореном омоту (коверту), као и свака друга пошиљка која у погледу димензија и масе одговара условима за писмо, уколико и не садржи писано саопштење. Омот или паковање писма мора осигурати неповредивост садржине пошиљке у свим фазама обављања поштанских услуга. Препоручена пошиљка је регистрована писмоносна пошиљка без означене вредности, за коју се пошиљаоцу издаје потврда о пријему пошиљке, а примаоцу се уручује уз потврђење уручења. Право, обавеза и одговорност пошиљаоца је да одабере ону врсту услуге која одговара природи, садржини, значају, односно стварној вредности поштанске пошиљке. Обавеза пошиљаоца је да адекватно упакује поштанске пошиљке , у складу са законом и прописаним условима паковања поштанских пошиљака Поште за специфичан садржај пошиљке . Обавеза пошиљаоца је да поштанску пошиљку упакује тако да обезбеди неповредивост садржине и тајност података. У случају када запослени у Пошти приликом пријема пошиљке процени да амбалажа у коју је упакована пошиљка не одговара природи и садржини пошиљке, односно да не може да обезбеди неповредивост садржине, дужан је да одбије пријем такве пошиљке. С поштовањем
2022 03 04
Поштована, Писмо је свако писано саопштење у затвореном омоту (коверту), као и свака друга пошиљка која у погледу димензија и масе одговара условима за писмо, уколико и не садржи писано саопштење. Омот или паковање писма мора осигурати неповредивост садржине пошиљке у свим фазама обављања поштанских услуга. Препоручена пошиљка је регистрована писмоносна пошиљка без означене вредности, за коју се пошиљаоцу издаје потврда о пријему пошиљке, а примаоцу се уручује уз потврђење уручења. Право, обавеза и одговорност пошиљаоца је да одабере ону врсту услуге која одговара природи, садржини, значају, односно стварној вредности поштанске пошиљке. Обавеза пошиљаоца је да адекватно упакује поштанске пошиљке, у складу са законом и прописаним условима паковања поштанских пошиљака Поште за специфичан садржај пошиљке. Обавеза пошиљаоца је да поштанску пошиљку упакује тако да обезбеди неповредивост садржине и тајност података. У случају када запослени у Пошти приликом пријема пошиљке процени да амбалажа у коју је упакована пошиљка не одговара природи и садржини пошиљке, односно да не може да обезбеди неповредивост садржине, дужан је да одбије пријем такве пошиљке. С поштовањем
2022 03 04
1 2