Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

iskustvo sa kondilomima, molim za pomoc

radila sam kolposkopiju gde mi je utvrdjeno da imam ranicu na grlicu materice tj. mozaik, sta god to znacilo. Papa mi je 3. grupa i imam kondilome. Ginekolog mi je preporucio biopsiju i skidanje kondiloma. Mene zanima da li kondilomi imaju veze sa tom ranom ili ne? i da li to znaci da imam HPV ? jel treba prvo biopsija pa onda skidanje?da li je neko imao iskustva sa tim, bas se plasim da nije nesto strasno :(
2013 10 17
Ranica koju imas, nema veze sa kondilomima. Ranicu ima 80% devojaka, kod nekih je bezazlena i urodjena, a kod nekih moze biti maligna. Poslao te na biopsiju da bi utvrdio da li je ta ranica maligna. Kondilomi su polna bolest i prenose se jedino seksualnim putem a lece se jedino laserskim skidanjem, to se placa od 100e pa navise kako na kojoj klinici, u drzavnoj bolnici je najjeftinije. Postoje lekovi i kreme koje mogu da ih zalece,ponavljam ZALECE. Ali ako se ne izlece mogu dovesti do steriliteta, do rodjenja beba sa nasledjenom bolesti itd.
2013 10 17
Ja se vec godinama patim sa ranicom na grlicu. Papa je uvek 2 grupa. Isla sam i na ''zaledjivanje'' ranice i oopet se pojavi ili sta vec... Nemoj da brines,poslusaj doktore...Znam nekoliko devojaka i zena koje su imale i 4 grupu pa je sve na kraju ispalo dobro...:) Uradi sve analize,redovno kontrolisi i pitaj jos nekog dr. za misljenje...:)
2013 10 17
Hvala puno, nadam se da nije nista opasno :(
2013 10 17
Ma i ja imam tu ranicu....Samo da nije maligna i to je to. Papa je prihvatljiva do 4 grupe. Kondilomi su problem, moj savet je da ih sto pre skines. I da ubuduce povedes racuna kada stupas u nezasticene odnose.
2013 10 17
Ako je rana maligna jel to znaci da imam HPV ?
2013 10 17
Hpv su kondilomi. To vec imas.
2013 10 17
ja isto imam ranicu na materici...to se kontrolise ultrazvukom na svakih par meseci(nasledno je,jer je moja mama ima)...kontrola za to je obavezna redovno, jer ne daj boze moze doci do malignog stadijuma,pa se mora na vreme sve regulisati sto se kondiloma tice,moja prijateljica ih je imala,bila je nevina..kondilomi se mogu dobiti i na najbezazleniji nacin,koristila si tudji peskir,sela na wc solju na javnom mestu,nema pravila,mada najcesce se dobija sexualnim putem...pila je antibiotike,koristila kremice,ali svakim jacim padom imuniteta oni se vrate,to ostaje u organizmu jer je virus kao najobicniji grip
2013 10 19
Sto se tice kondiloma moj ti je savet da se raspitas na kojoj klinici to rade naj bolje. Ponavljanje se desava kada se i najmanja kondiloma predvidi i ne unisti.Ukoliko se to odradi vrhunski na predelu koji je tretiran vise ti se nikad mece pojaviti kondiloma, jer se koza spali i virus unisti. Sterilitet hoce da izazovu unutrasnje kondilome, ukoliko su ti na usnicama onda nemas brige. Za ranicu nemam sta da dodam, slazem se sa ostatkom clanica. Ja ti nista ne pricam napamet, vec ono sto znam id proverenih lekara. Sto se tice papa testa III grupe... to takodje ukazuje na neki problem...koji tacno ispitivanja ce ti reci. A da HPV vec imas jer imas kondilome, medjutim HPV virus ima vise sojeva, neki su ok a neki bogami nisu. Na to se takodje rade analize. Ponavljam, ako su kondilome na usnicama,spoljne, mala je sansa da je ruzicna grupa HPV virusa. Te price partneri, zastita...bla bla truc...izvini on nd lezi sa kondomom dok se mazite, njegov polni organ dodiruje posteljinu na kojoj si i ti i obrisi virusa tako da ako je partner zarazen ni kondom ne pomaze. Moras reci partneru obavezno da se javi svom urologu i da ode na rucni pregled i da da bris. U suprotno dzaba se lecis. Nemoj da pristajes na uklanjanje kremicama, bolje idi na soaljivanje jer kreme samo prikriju...umire proces...
2013 10 19