orasasti plodovi ,tipa badem ali to i ne treba stalno jesti... Svaki dan uzmi koliko moze da ti stane u saku i pojedi. Da treba svaki dan da se jede, ali ne kila plodova [:stidljiv]
Moji roditelji su uvek forsirali zdravu ishranu. Mama je uvek vodila racuna da imamo kuvano jelo, povrce, salate i voce. Da hrana ne bude masna i slana. Ja sam dosta nezdravu hranu pocela da konzumiram tokom predhodne dve godine jer sam bila u tezoj depresiji koja me je dugo drzala. Tada sam se naravno i ugojila. I dan danas sam sa viskom kilograma jer sam slab karakter koji se nije odvikao od losih stvari (takozvanih praznih kalorija koje nam ne daju nista osim sala (slatko je meni bas bolna tacka)
Ali sam kroz neko promatranje cele situacije shvatila da gojaznost ide iskljucivo od stanja naseg uma i nasih osecanja. Nezadovoljstvo, ne voleti sebe, ne prihvatiti sebe i situacije oko sebe, losi momenti u zivotu, smrt drage osobe itd su samo od nekih primera koji uticu da covek padne psihicki i ako upadne u depresiju u 90 posto slucajeva jedino sto ga cini srecnim je hrana.
Ja sada nisam depresivna, mogla bih da budem definitivno ali tome sam rekla NE. Ali navika da jedem je ostala, i to da jedem slatkise koji su za mene zlo.
Ne jedem meso dugo, jedem voce i povrce, zitarice. Ali jednostavno pukne me svaki dan nagon za slatkim [:isfrustriran] samo sam sada i tome polako pocela da govorim NE. I da jacam svoj karakter. Stalno mi je u malom mozgu dijabetes koji lako mogu da dobijem zbog vec povisenog secera pa se trudim da budem pod kontrolom. Verujem da covek moze bukvalno sve, sve je snaga volje i zelje.
ps. I da, mislim da sam najvise kila dobila od koka kole [:isfrustriran] [:isfrustriran] [:isfrustriran] [:isfrustriran]
Ne pijem je dva meseca niti vise planiram da je pijem. Mislim da nisam mogla vecu otrovcinu od nje da izaberem. [:znojav]
orasasti plodovi ,tipa badem ali to i ne treba stalno jesti... Svaki dan uzmi koliko moze da ti stane u saku i pojedi. Da treba svaki dan da se jede, ali ne kila plodova [:stidljiv]
Moji roditelji su uvek forsirali zdravu ishranu. Mama je uvek vodila racuna da imamo kuvano jelo, povrce, salate i voce. Da hrana ne bude masna i slana. Ja sam dosta nezdravu hranu pocela da konzumiram tokom predhodne dve godine jer sam bila u tezoj depresiji koja me je dugo drzala. Tada sam se naravno i ugojila. I dan danas sam sa viskom kilograma jer sam slab karakter koji se nije odvikao od losih stvari (takozvanih praznih kalorija koje nam ne daju nista osim sala (slatko je meni bas bolna tacka)
Ali sam kroz neko promatranje cele situacije shvatila da gojaznost ide iskljucivo od stanja naseg uma i nasih osecanja. Nezadovoljstvo, ne voleti sebe, ne prihvatiti sebe i situacije oko sebe, losi momenti u zivotu, smrt drage osobe itd su samo od nekih primera koji uticu da covek padne psihicki i ako upadne u depresiju u 90 posto slucajeva jedino sto ga cini srecnim je hrana.
Ja sada nisam depresivna, mogla bih da budem definitivno ali tome sam rekla NE. Ali navika da jedem je ostala, i to da jedem slatkise koji su za mene zlo.
Ne jedem meso dugo, jedem voce i povrce, zitarice. Ali jednostavno pukne me svaki dan nagon za slatkim [:isfrustriran] samo sam sada i tome polako pocela da govorim NE. I da jacam svoj karakter. Stalno mi je u malom mozgu dijabetes koji lako mogu da dobijem zbog vec povisenog secera pa se trudim da budem pod kontrolom. Verujem da covek moze bukvalno sve, sve je snaga volje i zelje.
ps. I da, mislim da sam najvise kila dobila od koka kole [:isfrustriran] [:isfrustriran] [:isfrustriran] [:isfrustriran]
Ne pijem je dva meseca niti vise planiram da je pijem. Mislim da nisam mogla vecu otrovcinu od nje da izaberem. [:znojav]