Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Test intolerancije na hranu

Zanima me da li je neko radio ovaj test? Ja sam uplatila i od nedelje idem da vadim krv pa da cekam nalaze. Ako neko ima neka iskustva sa ovakvim testom neka se javi. Zanima me najvise da li se osetii neko poboljsanje kada pocnu da se jedu samo namirnice koje nam odgovaraju? [:poljubac] [slika:6163d83b-5ade-4ec7-9b82-107bc9f380bb]
2014 02 02
Ja nemam ali je radila jedna moja koleginica,dosta je smrsala i odrzava vec dugo tu kilazu,naravno ne mozes uvek odoleti svacemu ali ja mislim da je to super i da je dobro sto mizes da uzimas bas ono sto prija tvom organizmu [:lepota]
2014 02 02
Koliko košta test i gde ga radiš, hoću i jaaaa, ali kod nas ovde nzm dali ga negde rade...
2014 02 02
U novom sadu preko vaucera je 1300 inace je oko 3000 dinara u bg-u i ns-u :)
2014 02 02
Ja sam radila i prezadovoljna sam. Imala sam velike probleme sa zeludcem, gastritis, helikobakterija, cir i nadudost u stomaku. Bukvalno od svega sam se nadimala i zato sam i uradila intoleranciju. Izbacili su mi dosta toga, bukvalno od voca, povrca i zitarica 90% nisam smela da jedem ali sam se mnogo bolje osecala i nisam imala zdravstvene probleme. Koza mi se iscistila, nokti ojacali ali sam za 3 meseca skinula samo 3kg iako sam jako malo jela. I ako planiras da radis radi u Holitimedu. Jesu najskuplji (3000rsd) ali su najbolji. Testiraju te na 130 namirnica ali sa naseg podneblja. U drugim laboratorijama testiraju na 300 i kao krajnji rezultat dobijes da smes da jedes bizonovo meso, meksicki krompir i druge gluposti. Ovi ti bar konkretno kazu sta ti prija a sta ne :)
2014 02 02
Ne bih da reklamiram,ali u centru Zemuna, preko puta Doma vazduhoplovstva, ima ordinacija, koja radi testiranje pomocu nemackog aparata, sa tvojim ispljuvkom :),Mnogo je kompletniji pregled jer obuhvata tri puta vise i hrane i lekova i polena i jos stosta.Inace ne tolerancija neceg se nasledjuje vec rodjenjem ili prezasicenoscu organizma, ukoliko osoba u tom necem preteruje.Ali kad pocnes, idi do kraja.I ne brljaj u smislui dzapnucu ovo samo malo,maloooo! TREBA TRI MESECA strogog pridrzavanja najmanje da bi rasteretila organizam necega, cega je presit. Treba i duze,4-5-6 meseci ali tri je neophodno.Sve sto jedes ovaj cas,ostavljatri meseca tragove u nasim crevima, tj.moze se naci u leukocitima.
2014 02 02
hvala na odgovorima :) Ja sam uplatila ovo gde je bilo relativno povoljno pa videcu sta ce biti na listi :)
2014 02 02
Ja sam radim taj test i mogu reci da su za mene bacene pare... Sve sto sam smela da jedem uglavnom je nesto za sta nisam cula... rekli su mi da smem da jedem skoljku Svetog Jakova :D Inace, najbolji lek sa sve je ne prejedanje i "osluskivanje" svog organizma [:osmeh]
2014 02 02
Poznata je Noletova intolerancija na gluten i izjave koliko ima vise snage posle pridrzavanja dijete.
2014 02 02
@HelloKitty- upravo to je ono o cemu pricam, skoljka Svetog Jakova :)) Zato je bolje dati vise kinte i znati za sta si ih dao... I ja potpisujem da je intolerancija jako dobra stvar. Pre svega zbog zdravlja a onda kilaze...
2014 02 02
Kitty, jedno gresis, drugo si u pravu. Nisi bacila pare..A za prejedanje si u pravu.Premori se organizam od silnog otpada koji dodje u telo kroz nasa propustna creva.Osobe su najcesce bezrazlozno umorne, pa obolevaju sto fizicki, sto psihicki (najcesce od depresije). :(
2014 02 02
Taj test intolerancije sam radila jos pre jedno 4-5 god cim jepostao popularan,tj mislim da se teka tada probio na trziste... ja sam radila u Beogradu, moj rodjeni brat u Novom Sadu, jedna drugarica isto u Beogradu ali u drugoj klinici- rezultati su nam bukvalno isti, smesni i nejasni :D Mada bih tu skoljku Svetog Jakova rado probala [:lepota] [:lepota]
2014 02 02
To ti je ona lepezasta skoljka, velicine dlana.U restoranu kad ih narucis, najcesce ih i posluze u njoj.U morima ihjako malo ima, tako da postoje farme za odgajanje u komerc.svrhe. A ukusne..mmmm..ne pitaj.:))
2014 02 02
Eto :) znala sam da propustam nesto dobro :D
2014 02 02
Nas troje,cerka, muz i ja smo se teatirali pomocu onog aparata i svima razlicito! Njima nije trebala dijeta,meni jeste. U roku od nedelju dana sam se osecala bolje.
2014 02 02
1 2