Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

*** Feng Shui ***

Drevna istocnjacka nauka o protoku energije ( dobre - chi i lose - šar) kroz naš dom i uticaj rasporeda prostorija, boja i predmeta unutar našeg doma na isto. Feng Shui filosofija je veoma obimna da bih je u nekoliko recenica na brzinu iznela no evo nekoliko osnova: Prema kornjaci ciji je oklop podeljen na 9 segmenata,nas dom ili barem prostorija na koju primeljujemo feng shui, podeljen je na 9 kvadrata od kojih je svaki "zaduzen" za odredjeno polje zivota,pa ukoliko nam lose ide na tom zivotnom polju,po feng shui verovanju,od pomoci bi bilo poraditi na odredjenom polju unosenjem adekvatnih elemenata , amajlija, boja i feng shui"lekova". Tako na primer,ukoliko zelite obogatiti polje ljubavi i braka,u gornji desni kvadrat stana pre svega obezbedite dovoljno svetla i protok svezeg vazduha. Raskrcite sve nepotrebne stvari koje samo zauzimaju mesto i prave dzumbus i haos. Obogatite prostor slikama kao sto su na primer romanticna plaza,dva zaljubljena labuda na vodi,siluete ljubavnog para ili bilo sta sta vas pozitivno asocira na ljubav. Pun pogodak je da u ugao unesete i predmete koje zastupa vas licni feng shui element,kao i predmete predstojeceg i sledbenickog elementa od elementa koji ste Vi (elementi se racunaju po datumu i godini rodjenja i ima ih pet ( suma,vatra,zemlja,metal,voda).Za ovaj ljubavni ugao takodje se efektnim smatra i fihura mandarinskih patkica u paru. Trudite se da sve bude lepo ukombinovano i uvek cisto i osvetljeno,kako bi pozitivan chi proticao kroz ovaj ugao i doneo vam uspeh u ovom zivotnjom polju kao i uopste.Vazno je da se osecate prijatno i relaksirano boraveci u ovom delu prostorije (kao i u svakom drugom). Mandarinske patkice: [slika:f0c52e4a-3257-4ee3-ba23-bb52f1dc83f9] Feng shui polja u stanu: [slika:df400d00-b5b9-4466-a09a-5767e01eade7] Ovo je samo mali deo. Koliko znate o fens shui-u? Da li ga praktikujete? Nadam se da nisma jedina. :)
2014 05 04
Ej, tek sad sam primetila ovu temu. Ne mogu da kažem da praktikujem onaj pravi feng shui, jer je to teško kad živiš kao podstanara pa sam raspored prostorija nije po feng shui-u, ali se trudim pa ubacim poneki detalj koji pomaže protok chi-a. Baš trenutno čitam neku knjigu o tome, tek sam početnik. Mada, svakako ne bih slepo pratila sva pravila feng shui-a već ona koja odgovaraju mom senzibilitetu. Inače verujem u energiju ljudi, stvari i prostora i generalno se trudim da ja zračim nečim pozitivnim i tim napunim prostor oko sebe.
2014 05 05
Ja imam knjigu feng shui za studentsku sobu, pa sam je sredila koliko-toliko :D
2014 05 05
Za studentu sobu? Pa to nije lose. Baci nekakav savet iz knjige,mozda pomogne ostalima ili meni budem li se selila i bila podrstanar. :) Ja imam za zivot u malom stanu,tako da npr.resavanje "problema" kada su dnevna soba sa tv-om i spavaca u istom, resavas na primer tako da jednostavno pokrijes Tv ili zaklonis necim da izgleda kao da on nije tu, da ga ne vidis,jednostavno opnda kada zelis spavati ili domarati, tj svoju dnevnu sobu pretvoriti u spavacu. :)
2014 05 09
Evo nesto iz knjige,ali je to nesto sto vazi i za sve: *Ogledalo ne sme da bude okrenuto ka krevetu. *Uzglavlje kreveta da bude kod zida, ako je to nemoguce, trebalo bi da se postavi neki namestaj ( meni stoji radni sto). *Polozaj radnog stola treba da bude da se gleda u vrata, a ako je nemoguce, postavi se neko ogledalce da se vidi odraz vrata. *Pozeljne biljke: palma, bambus, fikus, brsljan, drvo ziota, bendzamin,juka... I naravno da sve bude cisto i uredno :D Ja sam samo neke osnove nabrojala, tu sad ima uredjenje po poljima...
2014 05 11
Pozeljne biljke a opet kazu da nisu pozeljne u spavacoj sobi. Pa tu se opetz pitam sta ako je soba dnevno/spavaca? :) Ja sma moju sobu ukrasila vestackim liscem, a od pravih biljaka imam aloje, sada su na terasi jer je lepo vreme. Takodje na terasi iznad vrata stoji mi i pa-kua ogledalce, koje po verovanju odbija "negativan šar" sa ulice pogotovo kada su u pitanju ravne staze koje pod pravim uglom seku se sa putem koji vodi do glave kapije,u mom slucaju ulaza zgrade.
2014 05 11
Ovo je kao za studentsku sobu gde je sve, ima cak savet ako imas mikrotalasnu i to :D Ima posle svake glave kako da se resi neki gua, pa mogu da slikam ako zelis. To su cisto neke idejice za poboljsanje
2014 05 12
Odlicno. Slikaj ili prepisi nekakva resenja ako ti nije mrsko. :)
2014 05 12
Interesantno. Hvala, svaka cast. :) Ovakve idejice nisam sretala u mojim knjigama. Videcu da ponesto zabavno i ja okacim cim budem imala vise vremena. :)
2014 05 12