Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Odlaganje menstruacije,opasno ili ne? da li je neka od vas to probala?

Ovog leta treba da idem na more sa deckom (imam 19 godina) ali bas taj dan kada treba da krenemo ja treba da dobijem...probala bih tablete za odlaganje menstrualnog ciklusa ali me zanima koliko su stetne i da li je neka od vas imala lose iskustvo? :)
2014 06 25
ja sam koristila, nista mi nije bilo, ali ne preporucujem ti...ipak nisu dobre za koriscenje, i u apoteci ce to da ti kazu...i sada cu da dobijem kad idem, ali tamponi su tu [:osmeh]
2014 06 25
eeee to i mene zanima, koje su tablete za to, da li mora da ih prepisuje lekar i kako se piju? :) tako da ako je neka zenska jako dobra da nam odgovori, pomocice i tebi i meni i verovatno vecini devojaka ovde xD
2014 06 25
Tablete su jako stetne, mogu dovesti do poremecaja ciklusa, nisam ih probala, ali toliko znam o njima. Znam da nisu dobre za organizam.
2014 06 25
Na svakog razlicito utice.Ja nikada nisam probala..
2014 06 25
Cure to je igranje sa hormonima, ja se s tim ne bi zezala. Rodila sam 4 dece pa bih mozda i mogla jer vise ne planiram ali ima vas puno mladih koje tek treba da radjate, pa razmislite. Izmedju ostalog, sve je individualno. Mozda ce vam neka devojka reci da je super prosla sto ne znaci da ce svaka. [:jezik]
2014 06 25
imam inace bolne menstruacije, ali posle tih lekova kad se samo setim [:plakati] prva dva dana pakao...ovako nista druge smetnje nisam imala, ali NEMA POTREBE DA IH KORISTITE, ceo zivot je pred nama, da bi se igrale zbog tih 10 dana..
2014 06 25
Ja sam ih jednom pila, kada sam bila mlada, oko 21-22 godine sam imala,i izricito sam protiv toga. To su ipak hormoni, posle kojih se telo cisti minimum pola godine. U uputstvu ne pise, a mislim da ni lekar ne kaze da odmah po prestanku dobijes menstruaciju, plus dobijes onda kada bi trebalo, i sledeceg meseca se sve istumba, i vise se ne zna red. Da ne pricam o psihickim problemima koje ti hormoni nose. Najlepsi i najprirodniji nacin je da se obezbedite tamponima, kupite manju velicinu ukoliko Vam je prvi put da ih stavljate, lepo ih namestite, i zaboravicete da ste u ,,problemu" :).
2014 06 25
Ah, da, sad me Aleksandra potseti, nakon toga su menstruacije bile i neopisivo bolne, ponekad neverovatno obilne, kad-kad malo krvi, i tako pola godine... Secam se da je jos jedna moja drugarica pre mene koristila (tako mi je i palo na pamet da ih kupim), i ona je imala, kao sto sam objasnila u prethodnoj poruci, bukvalno 2 ciklusa u 1.mecesu. Strasno!
2014 06 25
Poznajem devojku koja ih je koristila samo 2-3 dana i kaze da je cesto imala iznenadne promene raspolozenja, ceste glavobolje, ceo ciklus joj se poremetio i, kao sto su i ostale clanice navele, bolnije menstruacije. Znam kako ti je, ja uvek dobijem na rodjendan, ekskurziji, na moru, na maturi itd [:tuzan]
2014 06 25
I da, ona je koristila Primolut Nor. Piju se 3 dana pre nego sto pocne ciklus, 2 puta dnevno i tako god koliko zelis da odlozis, s tim sto mogu da se piju najvise 10 dana. Dobices 3 dana nakon sto prestanes da ih koristis
2014 06 25
Ja sam pila Primolut Nor pred docek, meni je odradio posao ali znam da i pored njega moze da dodje do manjeg krvarenja. Ranije sam pila Legravan, on odradi svoje 100% samo sto je smor sto mora da se pije ceo mesec, ali bar mirna ides na odmor ;)
2014 06 26
Ja sam pila Primolut Nor letos pred more, nikakvih problema nisam imala, dobila 2 dana nakon prestanka. Ali mislim da je individualno, od organizma do organizma, i da nije za zezanje upravo zbog toga, jer ako ne znas kako ce ti organizam reagovati, bacas kocku kakvo ce letovanje da ti bude uopste.
2014 06 28