Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Ljubav, porodica, deca, psihologija /

Za buduće mame /

Mnogo sam zabrinuta...

Trudna sam, sledece nedelje ulazim u cetvrti. Kako me je prehlada uhvatila, farmaceut mi je dao caffetin cold (paracetamol, pseudoefedrin, dekstrometorfan, askorbinska kiselina) Popila sam jednu, medjutim sada imam hiljadu saveta oko sebe kako to nisam smela popiti. Da li neko moze da mi otkloni sumnje?
2015 11 09
Ako ste popili jednu, relax. U principu treba da se pazite i da izbegnete pijenje bilo kakvih lekova, uzgred kafetin otklanja simptome a ne leci nista. Zato povodom prehlade navalite na narandze, limun i jabuke. Izbegnite i cajeve. Od jednog kafetina nece biti nista. :) [:poljubac]
2015 11 09
Pedijatrijska sestra sam, savet je nista ne piti ako temperatura ne prelazi 38 do 38,5, ako prelazi uzeti obican paracetamol i vitamin c a unositi naravno vitamina putem voca i povrca, jedite brusnicu, cajevi od brusnice, kamilice, sto vise cajeva, zdravo se hranite i bice sve ok. Ne vidim razloga za paniku bitno je da beba ne oskudeva u hranljivim materijama, da vi uzimate tecnosti, odmarajte , uzimate redovno natalne vitamine. I ja sam bila prehladjena i proslo je sve normalno, bitno je da je temperatura pod kontrolom da se beba ne pregreje :) [:poljubac]
2015 11 09
Ne slusaj ljude koji nisu strucni,ja sam za prehladu u trudnoci pila cajeve i med i propolis,jer mrzim lekove ,moj izbor. Moja sestra je pila paracetamol vise puta je bila prehladjena u trudnoci i naravno nista nije skodilo detetu,mali sada ima godinu ipo i zdrav i prav je. [:poljubac]
2015 11 09
Hvala Vam puno Stakii, malo mi je lakse, od jutros sam uzasno utucena i samo mi se place zbog te jedne tablete. Nadam se da ce sve biti kako treba.
2015 11 09
Virusna infekcija se ne leci, nego se problemi (respiratorni, bolovi u misicima itd..) ublazavaju simptomatski. pozdrav
2015 11 09
Jaoo neka je ziv i zdrav...i ja cu od sada samo cajeve i voce, nista vise [:poljubac] [:poljubac] [:poljubac]
2015 11 09
Nece vam nista apsolutno biti 100 % se opustite ali izbegavajte bilo sta da pijete samo eventualno paracetamol kada je malo temp. visa isto tako i kada se porodite, smete paracetamol dok dojite.
2015 11 09
lustgirl, mnogo hvala na savetu...malo sam se primirila sada [:poljubac]
2015 11 09
kada je moj sin sa par meseci starosti, tacno u prvoj nedelji kada je propuzao zgrabio Rapten-k koji je daleko stetniji i jaci od cafetina, uyeo ga sa stola moje bake punog lekova i pojeo ga do pola pa mu nista nije bilo, nece ne brini ni tvom detetu u stomaku od jednog kafetina koji se "rasporedjuje" i na tvoj organizam i na njegov. Sto se pravog saveta tice, slusaj ovu iznad LustGirl ona najbolje zna.
2015 11 09
Slobodno paracetamol.
2015 11 09
To je prirodno da se zene jako brine ali ne treba toliko, samo slusajte svoje telo i ophodite se onako kako vam prija, imate halo bebu br. tel oni ce vam uvek dati strucan savet ili ako zelite i imate nedoumice mozete se meni obratiti ili na FB imate grupu Sladjane Crvenkov za trudnice i decu do 4-5 mes.
2015 11 09
Hvala bogu da cujem da se virus ne leci- imam komsinicu koja obavezno samoinicijativno kokne antibiotike za virus. Kao prevenciju komplikacije. [:smejatise]
2015 11 09
Ti biseri su najbolji, moja svekrva je takva cim detetu nosic procuri vice vodi ga da mu lekar da antibiotike [:smejuljitise]
2015 11 09
Hvala, cast mi je raditi sa trudnicama i decom [:stidljiv] [:lepota] [:poljubac]
2015 11 09
1 2