Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

mojekrpice.rs /

Ideje /

Kako sve slati i primati posiljke

Izvinjavam se ako vec postoji ovakva tema koja obuhvata sve moguce kombinacije- ja je nisam nasla. Sve nesto razbacano pa mi druge clanije kada se dogovaramo objasnjavaju ili u posti... bilo bi lepo kada bi se neka divna clanica javila i svaku mogucu soluciju objasnila. Npr. Slanje postexpresom- spakujes predmet, odneses u postu, izmere, das podatke, do 12h ili 19h- razlika u ceno, proveris, koliko se sta tacno placa, na l.k. pare ili kako vec sta je bolje- e pa sve tako redom da bi znali svi. Hvala [:osmeh] [:poljubac]
2015 11 10
Pardon-ceni sam mislila [:osmeh] ali ima ovde po forumu jos lupativa [:kezitise] i naglasite npr da prvo uzmes kovertu pa da stanes u red a ne da cekas red da bi ti dali kovertu pa onda opet da cekas da bi poslao [:osmeh] sto sam ja npr juce uradila [:kezitise] ja znam da mnoge clanice misle da nema toliko nas neupucenih- blago receno ali verujte ima, evo ja npr [:kezitise]
2015 11 10
Ja pakujem sve kuci sama, bilo u kesu za postexpres, pa zalepim na nju i podatke primaoca, bilo u koverti.. Tako da ja samo ulazim u postu i ne cekam nikakav red, vec idem odmah na salter za posiljke i saljem.. Ne znam dal sam zaboravila jos nesto da napisem gore.. [:osmeh] Ako jesam, izvinjavam se [:osmeh]
2015 11 10
E to Dina [:osmeh] hvala..
2015 11 10
Odakle ti njihove kese?
2015 11 10
Nemam njihove kese, nece da mi daju salteruse [:smejuljitise] Ja to u kesu iz lilija i drugih radnji.. Desavalo se da su i kese za maxi posluzile kad nisam imala druge.. [:stidljiv] Koverte isto ne kupujem u posti jer ih naplacuju, nego lepo u knjizari. Pa uzmem svih velicina. Sve ja spakujem kuci [:smejuljitise]
2015 11 10
Pa da, i ja odnesem u mojoj kesici i oni tamo spakuju sve zajedno. A za knjizaru nisam znala, mislila sam da mora samo kod njih. Mada bih kovertu iz knjizare koristila samo ako je neka ukrasna,lepa za drage clanice [:osmeh]
2015 11 10
ja sam uzela bele koverte.. ako radim razmenu i svaka placa svoju postarinu npr odmah pri slanju ja saljem preporuceno, manja postarina.. ako neko kupuje od mene nesto onda je uplata pouzecem, postnetom ili na racun... razmisljam sta bih jos mogla od informacija da kazem, al nemam pojma [:sokiran] pitaj ako sam ja zaboravila slobodno [:osmeh] znam da moze da se zove i call centar za postekspres i da kurir dodje po paket koji saljes, ali nisam to praktikovala tako da ne znam kako ide cela ta procedura..
2015 11 10
Ako se neko seti jos necega neka javi [:osmeh] a tebi Dina hvala na ovome [:osmeh] ja ne znam bas sve fore i forice kao i razlike tako da od mene slaba vajda, zato sam i otvorila temu.
2015 11 10
Eto,to za koverte ni ja nisam znala [:smejuljitise] Ja uvek u pošti kupujem one velike od 8din. Ako želiš da ti kurir dođe na adresu zoveš njihov call centar(011/3-607-607) kao što reče Dina [:osmeh] Samo imaju određeno vreme do koliko h možeš da zoveš,kod mene za BG može do 18h.Kurir dođe,ispiše uputnice,spakuje i odnese.Tu uslugu ne naplaćuju dodatno,ista je poštarina. [:osmeh]
2015 11 10
Eto sad znamo i to :) Ako ima jos neceg slobodno pitaj :)
2015 11 10
A onaj Beo-nesto, sta je to? Koja je razlika izmedju njega i postexpresa?
2015 11 11
Ne znam koji je Beo-nesto.. Znam da ima jos valjda Bex, Aks.. i da su oni skuplji.. Ja sam do sada slala Aksom i Postekspresom i zaustavila sam se na Postekspres jer zaista rade posao kako treba i u roku u kom treba..
2015 11 11
Na taj Bex i Aks sam mislila [:osmeh] na kraju cemo doci da je post najbolji ali dobro, da opisemo sve..
2015 11 11
mislim da sam cak i videla negde temu dal za aks ili bex.. neko se zalio na njih.. ja sam za post i necu ih menjati.. tacni su, pazljivi.. nisam imala problema s njima :)
2015 11 11
1 2