Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

O korisnicima sajta mojekrpice.rs /

Razmenjivačice koje to nisu

Daklem, interesuje me što je to s ovim fenomenom. Neki dan sam po prvi put u pretrazi odabrala odredjeni komad garderobe, stisnula na MENJAJ i pocela da gledam sto se nudi i da saljem poruke za razmene devojkama koje razmene, navnodno, i zele. Uz razmenu za nesto sa moga profila, napisala sam i da, ukoliko traze nesto konkretno a ne vide to kod mene, svejedno kazu, jer se mozda nadje u ormanu. Jasno mi je da je moguce da nekome moje krpice ne odgovaraju, ali mi nije jasno zasto postoji milion i jedna korisnica koja se menja - osim sto se ne menja. Na vecinu poruka odgovor nisam dobila uopste (a poslala sam ih bas puno), nekoliko devojaka je napisalo da nisu zainteresovane, a najmanji je broj onih koje su reagovale pozitivno, odnosno pokazale interes za daljnju saradnju. Ja bih licno uvek radije prodala nego menjala i normalno mi je da vecina razmislja tako, jbga, para se nema, ali ako ne radite razmene, zasto pisete da ih radite? Nikada ne smaram za razmenu nekoga tko je napisao da razmene ne radi, uvek dva puta promislim hocu li predloziti razmenu devojkama koje o tome nisu napisale nista. Kada mene netko pita za razmenu, uvek pogledam sto nudi i lepo se zahvalim ako nisam zainteresovana. Pa onda - ZASTO pisete da se menjate, ako to ne radite? Ima li itko slicno iskustvo? I sad bih ja mozda nesto od tih stvari koje su mi se dopale i kupila, ali necu, jer kako da ulazim u kupoprodaju s osobama koje nisu u stanju ni da odgovore, da ne kazem - koje lazu.
2016 03 23
Zato lepo postoji opis na profilu u kom moze da se napise da moze razmena za odredjene predmete i sta je trenutno potrebno, mada ja cesto uradim razmenu za sasvim neki deseti artikal, jer mi valjda dosadi da mi nesto stoji na profilu duze vreme. Cesto se stavljaju teme gde se traze razmene, a onda im na javljanje ostalih clanica- nista ne treba i to je vec odavno utvrdjeno kao 'prevara' da bi se reklamirali ;)
2016 03 23
Meni se desilo par puta da vidim da su neki od predmeta obelezeni za razmenu, a u delu "o meni" stoji velikim slovima da ne rade razmenu... Neke teske kontradikcije. To me uzasava. Ili one sto stekaju svoje dobre i kvalitetne stvari samo za prodaju, a pitaju za nesto novo/ocuvano/aktuelno.
2016 03 23
Da,to sam i ja primetila. Iskreno ja sam tek od skoro pocela sa razmenama,jer sam bila ne poverljiva. Ali sam imala bas par lepih razmena i zato sada i radim razmene.Mada vecinu poruka koje sam poslala za stvari gde je bilo oznaceno razmena,dobila sam odgovor >SAMO PRODAJA< pa zasto je oznaceno za razmenu??? Jasno mi je da ta osobas nije ni pogledala moj profil...kad god dobijem por za razmenu,pogledam profil clanice i ako bas nema nista sto mi se dopada ili sam u tolikom skripcu da nemam ni za postarinu to i kazem pa mozda se dogovorimo da se saceka sa razmenom ili smanjim cenu za to sto je trazena razmena. Takodje vidjam dosta devojaka koje ne zele razmenu kad se pitaju ili su cak naglasile da samo prodaju...a u delu >trazim< traze ISKLJUCIVO razmene i jos se naljute kad im ponudis prodaju...pa mislim stvarno...to je nekorekno i sebicno sa njihove strane.... Za sada koga sam god pitala za razmenu nisam ostvarila dogovor....sve razmene koje sam imala mene su pitali i bas smo imali lepu saradnju....Ne znam sta bih rekla... :s :/ :/
2016 03 23
Pa i ja sam imala nekoliko lepih razmena, moram da priznam, i mislim da su se takodjer devojke uglavnom ili iskljucivo javljale meni. Lepo kazes, Wesna, ima masu tih koje 'razmenjuju', a zapravo to ne rade, ne potrude se cak ni da pogledaju profil. Ja sam se isto pre razmenjivala skoro sa svima koji bi mi se javili, uvek bih iskopala nesto pa makar mi i ne trebalo, ali sad sam pocela lagano da kuliram. Sto opet ne znaci da necu pogledati ponudu svakoga tko se javi i zahvaliti se ako nista ne nadjem.
2016 03 23
Npr kad imam para ja razmene radim.napisala sam na svom profilu zato da radim razmene kad mogu cisto da se ogranicim jer para nemam uvek bas da bih se razmenjivala.ako imam pristanem ukoliko mi se stvari dopadnu a ako ne moram nazalost da odbijem.skoro mi je par clanica poslalo poruke za razmene ali ja nisam mogla i objasnila im da ne bude zabune. Tako mi je lakse
2016 03 23
Ni meni za razmenu nije odgovorilo dosta njig od pocetka ali sta da radim.teram dalje.bice neka koja hoce da se razmeni.
2016 03 23
> JovanaP92: > Ni meni za razmenu nije odgovorilo dosta njig od pocetka ali sta da radim.teram dalje.bice neka koja hoce da se razmeni. Bas tako Jovana,glupo je da se ljutite ako vam neko ne odgovori na poruku,i meni se desava da mi stigne po 10 poruka za razmenu,i jednostavno neku preskocim u brzini.Meni su mnogo gore one koje napisu RAZMENA STOP!! A onda me pitaju za razmenu,to mi je hiljadu puta gore od neodgovaranja,ili negativnog odgovora na razmenu,lepo pitas hoce-hoce,nece-nece,nema ljutis.To su gluposti po meni totalne.
2016 03 23
Ja se ne ljutim, ali smatram da je nepristojno barem ne odgovoriti na poruku, ako vec netko stavi da razmenjuje odredjenu stvar. Ugodno sam se iznenadila kad sam videla koliko clanica hoce da se menja i isto se tako neugodno iznenadila kada nisam dobila odgovor na 90% poruka. Sve okej, ne svidjaju ti se moje stvari. Malo manje okej sto se nisi iscimala niti da pogledas ili kazes sto te interesuje pa da ti eventualno ponudim nesto - kad vec jesi za razmenu, mislim "jesi".. ali ok. Ne verujem da ijedna od nas "malih prodavacica" dnevno dobiva stotine poruka pa da ne moze da odgovori. Nije nuzno ni da se odgovori hitno, ali mislim da je nekakav odgovor pristojan.. kad si vec "za razmenu". Desi se i da se neka poruka preskoci i to je okej, ali sumnjam da trideset clanica slucajno nije videlo moju poruku. A bzvz im je stav jer, kao sto sam rekla, ja bih mozda nesto od toga i kupila (kao sto i jesam), a sad necu jer se one nisu iscimale ni toliko da napisu "ne hvala". One su na potencijalnom gubitku jer su mogle i da prodaju, a ja jer necu dobiti/kupiti nesto sto mi se dopada.
2016 03 23
pa naravno da je glupo.ej,ma procitaju sve one samo se malo prave blesave jer im je tako lakse...mislim da je ipak posebno onim divnim damama koje kazu da na pitanje o razmenama nece odgovarati :) :D bas takve sa jedne strane i razumem jer su na profilu napisale da samo rade prodaju,i da im je stizalo milion ponuda za razmenu pa su popizdele i napisale da nece odgovarati,a sa druge strane ih ne razumem,jer u momentima izgleda kao da su se I previse vazdigle,ali sve u svemu od jedne poruke sto ce proslediti i reci da ne rade razmenu nece dobiti reumu :D zato uvek kazem ko zna zasto je to dobro,mozda nadjem I neku bolju stvar koja ce mi se dopasti vise... :) :D
2016 03 23
Ma to mi je okej, barem znam da na takvim profilima nemam sta da trazim ako trenutno ne kupujem. Moze delovati bahato, ali verovatno je u pitanju to da su dobivale krdo poruka za razmenu, pa im se jednostavno smucilo. Opet, one barem jasno naznace zasto su ovde, pa kome odgovara dobro, kome ne - pali dalje.
2016 03 23
Na mom profilu je, do pre nekoliko dana pisalo da ne radim razmene. I pored toga, stizale su mi ponude I na svaku sam uredno odgovorila jer smatram da je to stvar elementarne kulture. Sada sam taj deo obrisala jer sam i sama ponudila po neku razmenu pa mi je bilo glupo da ostane u opisu. A mozda se i dogodi da mi se nesto iz ponude dopadne pa ne bih da budem izricita. Ako vec pise da rade razmene zasto im je tesko da napisu da nisu pronasle nista i to je to. Postenije je nego da se ne oglasavaju!
2016 03 23
Samo to, Nina.. Mislim, nisam ja neka svetica ni primer najuzornijeg ponasanja na Krpicama na svetu. Za pocetak, nestala sam na par meseci, sto jest bilo relativno opravdano, ali opet.. njeh, zameram to sama sebi. Sad sam se vratila i evo bas sam udavila jednu curu za razmenu da bih ju na kraju ispalila jerbo nisam uspela naci stvar koja joj se dopala. Kako sam se nedavno selila, jos mi sve nije stiglo i verovatno je medju njima. Ono sto hocu reci jest da svatko moze da zezne na ovaj ili onaj nacin i sve je ok ako se lepo i kulturno iskomunicira. Meni se nedavno devojka javila za razmenu, ja bas i nisam videla nesto kod nje, ali sam ajde predlozila neku stvar, kao to bi mi moglo odgovarati. Tipa dan posle se cura javila i rekla da joj je netko ponudio kupovinu, da joj je to prioritet i da bi odustala. Nikakav problem, apsolutno ju razumem i nema nikakvih hard-feelingsa, dok se sve lepo kaze. Ne znam, mozda imam nizak prag tolerancije na to neko muljanje i izostanak opste kulture.
2016 03 24