Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

O korisnicima sajta mojekrpice.rs /

Molim vas..

..da se regulisu velicine..S i XS nije jedno te isto,kao ni M i L. Uk size 6 je xs ,ne size 8. 36 konfekcijski je S,ne XS. U par navrata pitam za odredjenu velicinu,a neko me ubedjuje da je poluobim struka 36 isto sto i 32cm..nije isto. Ima nas kojima znaci tih nekoliko centimetara i cim malo odskace dobijes 3 broja vecu stvar.
2016 07 19
Apsolutno se slazem, meni i jedan cm menja sve. Na primer, nosim XS, vec S mi je veliko i kad me neko tako ubedjuje da je to isto, ja odlepim. U nekim radnjama je 34 isto sto i S, a ne XS, pa i oko toga moram voditi racuna.
2016 07 19
Slazem se, nije isto, zato je veoma bitno u opisu navesti tacan podatak a dimenzije-mere predmeta su mi najmerodavnije.
2016 07 19
Iskreno, ja kada narucujem iz Amerike nemam problem oko velicine (doduse i oni su picajzle pa ti lepo napisu, visina modela-devojke je tolika, duzina stvarcice tolika, sirina stvarcice tolika, sve to lepo u tabeli i ne brigas brigu), ali kod nas u nekim radnjama kupujem XS, u nekim S. Mislim da kod nas jos uvek nije uspostavljen taj standard (na primer u Desigualu ovde mi je S ogroman, a u Spaniji mi je taman), ali, da se vratim na temu, bas sam videla na profilu jedne devojke stoji sako, oznacena velicina S, a na etiketi pise XS :/
2016 07 19
Olja, i ja cesto napisem S, iako na etiketi stoji XS ili M, ali to je zato sto predmet realno odgovara toj velicini, a ne naznacenoj :) Inace, uvek stavim i dimenzije, da se neko ne zezne jer se i meni desavalo da me etiketa prevari :)
2016 07 19
Ja zato uvek ubacim i mere... nekad ni etiketa nije u skladu sa pravom velicinom (narocito kad je neki X brend :) )
2016 07 19
> dragana182II: > Olja, i ja cesto napisem S, iako na etiketi stoji XS ili M, ali to je zato sto predmet realno odgovara toj velicini, a ne naznacenoj :) Inace, uvek stavim i dimenzije, da se neko ne zezne jer se i meni desavalo da me etiketa prevari :) I ja stavljam dimenzije, ali ipak stavim velicinu sa etikete, pa u opisu naglasim da li je velicina realna ili ne. To je ono sto sam napisala, nazalost kod nas ne postoji standardizacija velicina :/
2016 07 19
U tekstu napisem ja i velicinu sa etikete (primer prsluka na mom profilu), mozda se nisam dobro izrazila, ali kada me sajt pita za velicinu onda stavim onu koju smatram realnom, po sebi, zbog lakseg pretrazivanja :) Nema svrhe da stavim 34 i da tu stvar neko kao takvu nadje i zeli da kupi, a onda shvati da je zapravo 36 i odustane... Sa druge strane mozda neko trazi bas to u velicini 36 a ne bi ni gledao kad vidi 34. Roba je uglavnom inostrana, najbolje je drzati se dimenzija i porediti ih sa dimenzijama slicnih stvari koje nam odgovaraju... Zato se ja ne obazirem mnogo na broj vec pitam za mere kada mi se nesto svidja :)
2016 07 19
To je ok,da se napisu dimenzije..i vise nego ok^^. Vecina devojaka kupuje po nasim radnjsma,popularne brendove,a oni rade po neko sablonu,Zara 36 nije xs ili bershka sa njihovim polupanim velicinama gde je xs neki xxs.
2016 07 19
Imam na pr0filu realan 0pis svih velicina. Meni smeta kad prepisu sa etikete, a znaju da nema veze sa realn0m velicin0m. P0lu0bim struka k0d klasicn0 dub0kih farmerki velicine 34 ili xs je 34cm, velicina s ili 36 je 36 cm, ali kad je m0del jak0 plitak, m0ra biti j0s k0ji cm prek0, zb0g t0ga st0 je u pitanju tada kuk gde bi bi0 struk, d0k dublji m0deli imaju manji p0lu0bim struka. Stvari k0je se rastezu klasicn0 nekih 2 % m0gu 0dudarati za 1-2 cm 0d mera 0nih k0je se ne rastezu, pa ak0 kupujete predmet bez elastina, p0trebne su vam tacne mere. Mn0ge radnje imaju smanjene velicine za razliku 0d nekadjasnjih, pa u Bershka, Terran0va, Pull&bear radnjama.. m0rate uzeti m, ak0 n0site s ili cak xs.. Ja sam nekada uzimala xs Terran0va farmerke i bile su mi k0m0tne, a sad mi cest0 bude s knap, plus sam j0s mrsavija. Majice u Terran0vi sam uzimala cerkama j0s u 3.-4.razredu 0sn0vne xs ili s, k0je su realan xxs ili deciji br0j 10, mada im sabl0n nije uvek isti u k0lekcijama, pa nekad budu i realne velicine
2016 07 19
Ja u poslednjih 10 godina nisam omasila velicinu( iste sam kilaze i gradje)..nisam primetila da su menjali mere na konfekcijskim brojevima,jedino sto sada postoji veci izbor razlicitih modela od baggy do classic itd. Poluobim plitkih i farmerki visokog struka jeste drugaciji,ali nogavice i kukovi su isti.
2016 07 20
Mere su izmenjene vidn0 uglavn0m u k0lekcijama kada su raspr0daje, pa 0stanu farmerke u k0je ne m0ze nijedna 0drasla 0s0ba da udje, a naznacene na xs, cak i s. Zimus sam u Bershki naisla na 20-ak k0mada s helanki 0d skaja k0je su bile realan xxs, snizene na 800 dinara, ali mal0 k0 je usa0 u njih; bil0 je i nekih m0dela xs, smesn0 malih. S druge strane, imam i njih0ve farmerke realne velicine 26 Ak0 si jak0 mlada nisi kup0vala kada se 0tv0rila Terran0va u Be0gradu- xs im je bi0 sadasnji s kad su farmerke u pitanju. Imam i majice njih0ve k0je su vidn0 razlicite velicine, a naznacene na istu, jedna majica s je realan xxs, d0k druga xs m0ze i za m, a isti je materijal i slican m0del. Ne pricam 0 m0delima razlicit0g tipa, baggy je uvek k0m0tniji, pa farmerke xs m0gu uvek za br0j vise, ak0 ne i za dva, a majice t0g tipa budu i za 3-4 velicine prek0. Imam baggy majicu Calli0pe s, k0ju m0ze i 0s0ba velicine xxl da n0si da j0j ne bude knap Zna se 0kvirn0 mera za svaku velicinu; ne g0v0rim 0 kinesk0j xxl, k0ja m0ze da bude realan s ili m ili l, a nekad je zaista xxl ,:)
2016 07 20
Ljudi, zaista nema pravila. Meni licno naznacena velicina apsolutno nista ne znaci, nikada se ne oslanjam na to sto pise, vec uvek gledam mere, kao i kod obuce duzinu unutrasnjeg gazista. Mozete vi ovako do prekosutra :') Imam ja mnogo stvari poznatih brendova gde je naznacena L velicina, a odgovara detetu od deset godina :) ili naznaceno XS a ogromno je. Hiljadu puta se raspravljalo o ovome na forumu i najbolje bi bilo da se oslanjamo na mere. Nekima nije jasno kada napisemo da npr. majica odgovara svim velicinama (xs, s, m, l)- DA, odgovara svakoj velicini jer jednostavno je do modela, nedefinisana i moze je nositi ko hoce i ko kako voli. Ipak vi trazite mere za svaki slucaj. <3
2016 07 20
Ja sam uzela u razmeni dzemperic 0d kasmira naznacen na s, k0ji je nekada bi0 xl, a sad je decija velicina 8, jer se skuplja0 u pranju svaki put :D ali mislim da uvek treba 0znaciti predmet realn0. Imam k0sulju Decibel naznacenu na m, k0ja je xs/s npr, najvise za xs, jer se ne tegli. Neke clanice ne v0le zapitkivanja, a ne 0pisu realnu velicinu, stanje, materijal..pa, j0s ak0 se ne vidi ce0 predmet, pa b0ja... k0 ce se raspitati 0 svemu i ne 0secati se neprijatn0 ,:( A, imaju u decije velicine l, imajte u vidu i t0; 0dg0varal0 bi uzrastu 0d 10-12 g0dina. Licn0 sam uzela u razmeni jedne velicine 11, tj 146 pre neki dan i bas su pravi xs, ka0 st0 je clanica i navela lep0 u 0pisu, jer se razume u velicine ;)
2016 07 20
@AyraMe, nisi sasvim u pravu: poluobim kukova kod plitkih i dubokih farmerki nisu isti iz razloga koja je jacaikaja navela-jer kod plitkih farmerki struk je zapravo kuk. Drugacije, i nema pravog struka kod plitkih donjih delova jer se nose na kukovima gotovo. Kod dubokih kukovi su ono gde je na plitkim struk, a struk je pravi struk i po pravilu jeste ovako kako je jacaikaja oznacila-36 bi imale poluobim struka (pravog struka, ne kukova, dakle vazi samo za dublje farmerke) 36 cm, one 34 od 34 cm. Velicine su i bile, a kod vecih proizvodjaca sa tradicijom jos uvek su vezane za poluobime :) Komentarisem iz razloga sto cesto sa jako mladim devojkama ne mogu da se objasnim upravo oko poluobima struka na pantalonama-farmerkama:npr. nose 36/S i kada cuju da je poluobim struka npr. 39 cm, one kazu bice im veliko, a interesuju se za farmerke koje su svega 19 cm dubine napred, sto znaci da je struk (pojas) na samim kukovima i njima bi to zapravo odgovaralo. Ali one fiksiraju da je struk 36 i tacka, ne razmisljajuci o dubini, koja itekako menja koncept. Da su u istom primeru farmerke dubine 23 cm napred, taj struk od 39 cm bi svakako bio veliki, i odgovarao bi nekome ko nosi M ili manji L. Primer koji si ti navela: struk od 32 cm, pod pretpostavkom da se radi o pantalonama visokog struka, bi odgovarao nekome ko nosi cak XXS. A ako su plitke realno je da 'struk' (a zapravo kukovi) od 36 cm odgovara onome kome je pravi struk 32 cm. Zato je dubina napred, jako vazna, sam struk ne znaci nista bez toga. Sto se ostalog tice slazem se S/36/UK8, XS/34/UK6 M/38/UK10, sto se velicina tice, ali osnovno su dimenzije-mada, mnoge devojke ne umeju da mere, a mnoge devojke i ne umeju ni da sebe premere, pravilno naravno, a ima i onih
2016 07 20
1 2