Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

O korisnicima sajta mojekrpice.rs /

Misljenje oko skolaraca

posto se u ovaj podforum trpa svasta,rekoh sebi-hajde stavi temu ovde,da vidi vise i odgovori,a i vezano je za korisnice sajta svakako.Pitanje je za majke skolaraca.Gledajuci opremanje bratanca za skolu,za prvi razred,zgranuta sam.Ni sami ne znamo koliko smo novca dali za komplet opremu.Da li je moguce da kvalitetan ranac ne moze da se nadje ispod 8 000 dinara?Ja sam uvek koristila,i dan danas koristim kvalitetne olovke,flomastere,ali ta neka druga oprema za skolarce,cene su uzasne,pa skola sta sve trazi da se plati,cene su jos vise uzasavajuce,na sve te knjige,naravo detetu treba kupiti i dobre kvalitetne sveske...A gde je vanskolska aktivnost,neki sport?Da li mislite da se nesto u nasem skolstvu treba menjati i kako mislite da bi trebalo?Da naglasim da jesam za cuvene sanducice i ostavljanje knjiga u skoli jer deci otpadaju ledja od tezine,pa onaj ranac ni ja ne mogu da ponesem,a ne klinac od 7godina.
2016 09 05
Ja sam donela iz Rusije pre 3 godine bratu i sestri muza dve nova moderna ranca koji su kostali oko 1000-1200 din (!). Jos uvek traju i prezadovoljni su.... Ovde su neke lude cene na tako neku opremu :/
2016 09 05
Ja imam dva skolarca i o cenama ne mogu ni da mislim a da me glava ne zaboli,a i o težini đačke torbe ...
2016 09 05
Iskompleksiranost roditelja. Sta je nama falilo sa sveskama od po 10 dinara? Kupuju bespotrebne sveske kao svemirski brod, rancevi sa slikama i sljokicama od po 100€, svake godine nove knjige (NE DAJ BOZE da nasledi od starijeg brata) iako je izdavac isti. Kupi detetu majicu od 3 000 rsd i ide za njim i dere se dok se dete igra: "Ne idi tamo, pazi blato, ne prljaj se, to ti je Benetton majica od tri soma!!" Rezac za olovke mora biti najskuplji moguci jer jelte on najbolje reze olovke, nijedan drugi ne moze da posluzi!. Zivimo u bolesnom svetu, bolesno drustvo, svi gledamo od drugih. Deca su nam retardirana. Pogotovo deca bogatasa, od malena kolica od 1000 € sa mehanizmom robota..... Takva deca nece znati nikog i nista da cene. Da me ne shvatite pogresno, ne vredjam ni vasu ni moju decu, ali ovo je surova realnost. Malo manje kompleksa, malo manje da se pruza detetu materijalno, a mnogo mnogo vise ljubavi, a i batina (samo po zasluzi, neka mala vaspitna da bi znalo sta sme, a sta ne), ne mislim na nasilje. Spustite se malo na zemlju :")
2016 09 05
Ne znam za druge ,ali moja decu su uvek dobijala nove knjige ne iz hira vec što prosto ne mogu da koriste iste jer nam non stop menjaju izdavače. Rančeve sam im kupovala od po hiljadu dinara i obicno su nam trebala po 3-4 za školsku godinu jer bi se raspali. Prošle godine sam stegla zube i kupila obema ranačeve od pet hiljada i evo sad ih nose i nista im ne fali...nosiće ih dok budu u dobrom stanju. Što se sveski tiče probala sam te od 20ak dinara,papir je taman,tanak i penkalo probija kroz njega...tako da kupujem one od 80din ako su male sveske u pitanju,a velike su oko 150din. Što se pribora tiče tu gledam na kvalitet jer kupiti bojice recimo neke za 100din i da ne možeš da ih zarežeš jer pucaju nema svrhe,tako i za flomastere koji prestanu da pišu za dva dana.. onda rađe izdvojim i do 300din za malo kvalitetnije. Što se markirane odeće tiče kod nas se može naći neka krpica i to jeftiniji brendovi...inače ne dajem mnogo novca za odeću pogotovo mlađoj ćerki koja se jos igra,prlja....tako da i ako se ne bahatimo ipak nam treba poprilična svota da se opremimo za školu. Treba gomila stvari za likovno,oprema za fizičko,....vannastavne aktivnosti ni ne računam u to sve. Ali da ima i toga da se ljudi rasipaju i kupuju sve i svašta po enormnim cenama ima ....
2016 09 05
Nisi bas u pravu NatySd.Sad i ne mogu da naslede knjige jer ucitelji i profesori traze bas od nekog izdavaca posebnog.U nase vreme,bio je Bigz i to je to,a sad ima bar deset izdavaca i svako radi po drugom nekom.Ja iskreno,nikad nisam imala sveske od 10dinara,a i tad je 10dinara imalo drugaciju vrednost nego sada.olovke uvek HB standardne one zute sa crnim,minerice nikad nisam volela,gumica je morala biti dobra i kvalitetna.Flomasteri i bojice takodje.Ja pricam o abnormalnim cenama za nesto sto je bitno,na primer anatomski ranac.Neke stvari jesu bitne,i kostaju i previse.Primer van skolstva je obuca za decu,ako neces da ti dete ima ruzna kriva defektna stopala,moras kupiti anatomsku obucu i platiti nesto sto nije od koze i po 100e.Ne znam zasto se dozvoljava da se na necemu neophodnom za odrastanje i skolovanje toliko nenormalno dizu cene?Ja kozne cizme do kolena mogu kupiti za 8000dinara,a anatomsku cipelicu broj 30 napravljenu od vestaka po istoj ceni.Zasto tako?Zasto deca ne mogu da imaju sanducice u skoli i tamo ostavljaju knjige,a da sveske nose kuci da bi ucili?Uzasno su im teske torbe,meni je tesko bilo da ubacim u auto,a kako je tek njemu da nosi,nbitno sto ima antomski ranac,sta,da nece on da ga spasi od tezine,pa taj ranac ne levitira nego samo omeksava malo.Katastrofa zaista.Onda kazu,osnovno skolstvo je obavezno,pa da,ali kosta kao privatno gde ti dete nece biti pogrbljeno pod tezinom knjiga kao zvonar bogorodicine crkve.
2016 09 05
ja spadam u grupu bahatih i iskonpelksranih roditelja kupujem svom detu samo kvallitetno ne zato sto imam mnogo novac vec zato sto mi je dete prijoritet nisam od onih roditelja koji ce detetu kupiti kineske patike jer ono ne zna da cuva obucu a i brzo mu raste noga a sebi cu kupiti orginal jer boze moj meni ce to da traje godinama ja cuvam obucu iskreno muka mi je vise od onih majki koje dodju na roditeljski sa pundjom namalterisane i sa vestackim noktima a kad pocne roditeljski kuknjava koliko sta kosta i svaka knjiga je preskupa pa ako malo manje uloze u sebe vise ce im ostati za decu sto se tice ludog vremena jeste ludo jer vise ni majke nisu kao sto su bile sve se izgubilo
2016 09 05
> NatySd: > Iskompleksiranost roditelja. Sta je nama falilo sa sveskama od po 10 dinara? Kupuju bespotrebne sveske kao svemirski brod, rancevi sa slikama i sljokicama od po 100€, svake godine nove knjige (NE DAJ BOZE da nasledi od starijeg brata) iako je izdavac isti. Kupi detetu majicu od 3 000 rsd i ide za njim i dere se dok se dete igra: "Ne idi tamo, pazi blato, ne prljaj se, to ti je Benetton majica od tri soma!!" > Rezac za olovke mora biti najskuplji moguci jer jelte on najbolje reze olovke, nijedan drugi ne moze da posluzi!. Zivimo u bolesnom svetu, bolesno drustvo, svi gledamo od drugih. Deca su nam retardirana. Pogotovo deca bogatasa, od malena kolica od 1000 € sa mehanizmom robota..... Takva deca nece znati nikog i nista da cene. Da me ne shvatite pogresno, ne vredjam ni vasu ni moju decu, ali ovo je surova realnost. Malo manje kompleksa, malo manje da se pruza detetu materijalno, a mnogo mnogo vise ljubavi, a i batina (samo po zasluzi, neka mala vaspitna da bi znalo sta sme, a sta ne), ne mislim na nasilje. Spustite se malo na zemlju :") Jeste NatySd,u pravu si,ali ja neke stvari moram kupiti kvalitetnije,i rezac i neku bolju olovku i svesku.Ja ne mogu najeftinije kupiti,a druge stvari npr majcice,trenerke,farmerice..one mogu i po carinskim i po ovako teranovi kada ima neka akcija i tako,sto se tice kompleksa,nije sve do njega to,nego do nas.Ako mi zelimo detetu da priustimo i ako smo u mogucnosti da kupimo sto vise,i mocnije sto da ne ? :")
2016 09 05
NatySd, potpuno ste u pravu kako se roditelji postavljaju. Jedino sto se tice skolskih udzbenika ne snose oni potpunu odgovrnost,jer je za postojanje vise razlicitih udzbenika iz istog predmeta odgovorno Ministarstvo prosvete. Ali ja licno znam neke roditelje koji se gade polovnih knjiga, jer Boze, oni su u svoje vreme dobijali uvek nove!
2016 09 05
> MiraTinaLena2: > Ne znam za druge ,ali moja decu su uvek dobijala nove knjige ne iz hira vec što prosto ne mogu da koriste iste jer nam non stop menjaju izdavače. Rančeve sam im kupovala od po hiljadu dinara i obicno su nam trebala po 3-4 za školsku godinu jer bi se raspali. Prošle godine sam stegla zube i kupila obema ranačeve od pet hiljada i evo sad ih nose i nista im ne fali...nosiće ih dok budu u dobrom stanju. > Što se sveski tiče probala sam te od 20ak dinara,papir je taman,tanak i penkalo probija kroz njega...tako da kupujem one od 80din ako su male sveske u pitanju,a velike su oko 150din. > Što se pribora tiče tu gledam na kvalitet jer kupiti bojice recimo neke za 100din i da ne možeš da ih zarežeš jer pucaju nema svrhe,tako i za flomastere koji prestanu da pišu za dva dana.. onda rađe izdvojim i do 300din za malo kvalitetnije. Što se markirane odeće tiče kod nas se može naći neka krpica i to jeftiniji brendovi...inače ne dajem mnogo novca za odeću pogotovo mlađoj ćerki koja se jos igra,prlja....tako da i ako se ne bahatimo ipak nam treba poprilična svota da se opremimo za školu. Treba gomila stvari za likovno,oprema za fizičko,....vannastavne aktivnosti ni ne računam u to sve. > Ali da ima i toga da se ljudi rasipaju i kupuju sve i svašta po enormnim cenama ima .... Naravno,ako smo u mogucnosti.Mi ne mozemo kupiti najeftinije,ajde majcice,pantalonice..pa i nekako,a drugo mora kvalitetnije jer nisu kvalitetne npr sveske od 10 dinara,jer se cepa jako brzo papir i kada obrises ostaju linije i brda i dolova,ko ima i ko moze priustice kako moze,kao mi sada :') :")
2016 09 05
U pravu ste da su cene abnormalne, kazem za knjige istog izdavaca, zasto se ne bi koristile knjige od prosle godine? Ali i ne mora ono najskuplje biti i najkvalitetnije, zar ne? Postoje no name stvari koje su istovremeno visokog kvaliteta i niske cene.... Uvek mi je zao tih prvaka sto je torba veca od njih i vuku se do kuce... I svakako da je bolje da postoje ormarici u skolama.
2016 09 05
Ja ne podrzavam da osnovac nosi najnoviji telefon,vise zbog bezbednosti deteta nego zbog neke moguce finansijske stete.Ali ne shvatam da anatomska cipela,anatomski ranac,nesto bitno za odgoj deteta kosta premnogo u odnosu na prosecnu platu.
2016 09 05
> NatySd: > U pravu ste da su cene abnormalne, kazem za knjige istog izdavaca, zasto se ne bi koristile knjige od prosle godine? ako si videla sadasnje knjige,vecinom lice na radne sveske i neupotrebljive su za sledecu godinu vecinom.A kostaju po 700,800dinara.Da li bi ti pustila dete da pise preko necega sto si brisala danima gumicom,sto je neko prethodne godine pisao tu?A smatram da je to nenormalna cifra za radnu svesku.To je jedan predmet,a gde su ostali
2016 09 05
> Zvezdetina: > Ja ne podrzavam da osnovac nosi najnoviji telefon,vise zbog bezbednosti deteta nego zbog neke moguce finansijske stete.Ali ne shvatam da anatomska cipela,anatomski ranac,nesto bitno za odgoj deteta kosta premnogo u odnosu na prosecnu platu. Ja prvo ne podrzavam da imaju da kupe telefon detetu,a nemaju za u skolu.Na primer,kod mene deca imaju tablet,a nemaju za osnovno.Imaju kod mene ljudi siromasni,detetu su priustili tablet,a kada trebaju knjige,osnovno za higijenu,i ostalo nemaju,pa cak ni za jelo. Ja nikog ne ismevam,nego kazem kako je to abnormalno,sto rece NatySd.Stvarno ne shvatam :| ,ali eto svi postoje.
2016 09 05
> Zvezdetina: > > NatySd: > > U pravu ste da su cene abnormalne, kazem za knjige istog izdavaca, zasto se ne bi koristile knjige od prosle godine? > ako si videla sadasnje knjige,vecinom lice na radne sveske i neupotrebljive su za sledecu godinu vecinom.A kostaju po 700,800dinara Kod nas su knjige sve 16.500 hiljade,pa ko to da izdrzi majku mu??!A kamoli da obuce se,pojede,popije,obuje,za higijenu,za osnovno za u skolu ??!Ma dajte molim vas. :/ :|
2016 09 05
1 2 3