Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Za mame-male tajne velikih majstora! :)

Mislim naravno na one tajne i trikove kojim se sluzite da decu naterate da jedu, peru zube, sloze stvari i slicno....dakle za sve moguce Sizifove poslove. Ako nesto "pali" podelite ovde da sto manje svi bauljamo po mraku. 8-) 8-) 8-)
2018 04 06
POVRCE Nama je povrce drzavni neprijatelj broj 1(osim sargarepe koja se gricka svakog dana i trazi se jos) tako da nisam imala drugog izbora nego da uradim sledecu stvar: u Aventovom 2u1 na pari skuvam sve moguce i nemoguce, izblendiram i ubacim tu kasicu u vec pripremljenu supicu iz kesice ili domacu kokosiju supu. Super ukus bude, a gospoda pojma nemaju da su se upravo najeli karfiola, prokelja, graska, boranije, brokolija..... :') :') :') 8-)
2018 04 06
VEZBE ZA RAVNE TABANE Ako spadate u onih 90% roditelja cija deca imaju ravna stopala znate da morate sa njima da radite vezbice za ispravljanje tog problemcica. Nema veceg smora od toga naravno. Ali....mi imamo gomilu minijaturnih igrackica iz Kinder jaja, djubrise, budjavce i slicno. Stavimo to na dve gomilice i takmicimo se. Svako ima svoju ciniju u koju treba da prenese svoju gomilicu koju prenosi tako sto jednu po jednu igrackicu hvata nogicama, tj.prsticima i drzeci je tako prenosi preko sobe do svoje cinije. Ili stavimo veliku igracku dinosaurusa na sredinu sobe, zamislimo da spava i onda hodamo tiho na prsticima, pa onda tiho na petama da ga ne probudimo.
2018 04 06
Ideje su vam sjajne!! Ja nemam decu ali sam morala da pročitam i oduševljena sam☺️ Svaka cast zaista
2018 04 06
Loki svaka cast :)) Pametnice :) Ja sam imala problem da mi se dete naviklo na sokice i nikako nisam mogla da ga nateram da pije vode dok se zaovina klinka davila u vodi,zavidela sam joj samo tako. I onda se jednom desilo da ga je zaboleo stomacic i iskoristila sam to da ga zaplasim da ga boli stomak od sokica ( priznajem da sam jako podla) da ne sme vise da pije da ce ga boleti stomak,a on jadnicak toliko je to ozbiljno shvatio da se sad davi i on u vodi :)) Kad je imao godinu i po desavalo se da nije hteo po ceo dan da jede i uspela sam da ga nateram pricajuci kako ce doci betmen po njega,kako ga gleda sa krova napolju i da odvede decu koja ne jedu 😂😂😂 Znam da nije bas najdivnija metoda ali svakako je uspelo,cak je i zaovinu malu par puta isprepadao "moras jedes dodje betmen tebe nosi". Zasto bas betmen pojma nemam svakakao je poslusno otvarao usta 😂
2018 04 06
Hahahaahahaha kakvi podla Marylin. Sta god da pali naravno da treba koristiti! Meni je do sad roditeljstvo jedna velika parola: Snadji se kako znas i umes! Jos nijedna preporuka iz raznoraznih knjiga nje upalila kod moje dece. Ali nijedna! Pocev od onih vezano za spavanje beba pa do danas kad se borimo sa pranjem zuba, oblacenjem i slicno. Zato sam i otvorila temu, da razmenimo TRIKOVE koji zaista pale hahahaha..... :') :') :') :,'( :,'( :,'(
2018 04 07
> srebrna: > Bila bih zahvalna velikim majstorima kada bi mi odgonetnuli kako dete/decu naterati/animirati/namoliti/dogovoriti se da pokupe sav svoj krš i lom od igračaka, bojica, knjiga i svegaštomožedaseizbacinapolje odasvud nakon celog popodneva a nekad i dana a da to ne bude Hajde da se igramo zajedno (jer ne mogu više tako da se igram :) ) ili Dobićeš nagradu ako pospremiš za sobom ili Ići ćeš u kaznu ako to ne uradiš ili LAST SOLLUTION Baciću ti igračke u smeće ako ih ne pokupiš. > Znači, bez moljakanja i dreke, jednostavno da se to uradi, razumno i lepo. Bez obećanja, pretnji, dizanja tona, da je dogovor. > Mnogo bih bila očarana trep trep :) kada bi mi neko odgonetnuo recept Steve Karapandže. Eeeeee i mene to zanima, nadam se da ce se javiti neka mama maher posto ja tu tajnu nisam otkrila ,:) ,:) ,:) :,'( :,'( :,'(
2018 04 07
Bolji mi je American Dad od Family Guy-a, ali nije losa scena-podseca me na mog mladjeg sina! x-) Nego, zategnutost je najmanji problem, nije problem ni da pokupim stvari nego mi se odmah stvori slika u glavi kako jednog dana za njima ciste njihove zene. I dobijem automatski nervni slom! Ako to bude slucaj nadrljali su od mene ma koliko godina budu imali! Kad smo vec kod toga i jednom i drugom sam otvorila gmail adrese i pvremeno im saljem mailove koje ce oni procitati kad budu imali 16 ili 18 godina. Pisem im svasta, saljem slike, video klipove, a izmedju ostalih stvari sam im pisala i o tome sta cini jednog smekera i dobrog muza. Pisem im to sad jer ko zna da li cu skroz da izlapim u starosti pa postanem neka gundjava baba. Zelim da znaju moje stavove sad kad sam fully operatiional and functional i pri zdravom razumu. 8-)
2018 04 07
BESPLATNA MASAZA :) Priznajem da je ovo bas "podlo". Naime, ja legnem i kazem im da mi se popnu na ledja, svako sa jedne strane i da se drze za rukice i kao merim im da li ce da obore rekord i ko ce duze da odrzi ravnotezu. Oni uzivaju, a ja izigravam balans plocu na kojoj inace deca vezbaju motoriku, balans i koordinaciju. Jeste da povremeno "dobijem" sut u neki od bubrega, ali generalno male nozice me super izmasiraju. I svima super!!!! :') :') :')
2018 04 07
Bas sam o skupljanju igracaka razmisljala kad sam videla temu. Igracke koje nisu lomljive, mogu biti lopta, a kutija za igracke kos. Jedan pogodak, jedan poen, pa ko pobedi 😅 Ja sam surova u objasnjavanju zasto se mora pazljivo prelaziti ulica. Posto se najmladja plasi krvi, opisujem strasne scene, a kako je volela da se krije u trznim centrima, tj pobegne mi, pricala sam price o kidnapovanju, jer nista drugo nije upalilo. Za galamu i plakanje na ulici je bio zaduzen policajac, pa im je stalno mahala kad ih vidi i pravila se fina
2018 04 07
Skupljanje igracaka je generalno problem, skoro, pa svuda. Mene tesi to sto u vrticu sve pokupi i odnese na mesto, pa u kuci moze da hvata krivine. Izgleda ne umem da budem stroga, sem u nekim izuzetnim situacijama, ali ponekad uslovljavam nagradjivanjem za obavljeni posao i upali 😅 Npr.ako pravim palacinke, a ona skuplja igracke, tv mora biti iskljucen, inace skupljanje traje predugo, jer joj odvlaci paznju
2018 04 07
> srebrna: > A na konto čišćenja za mužem, postoji jedan stari vic, poprilično istinit i kaže: > Došla Gđa u frizeraj, pa je pita frizerka: Darooo, čestitam, prošle su svadbe, udala si ćerku, oženila sina, kako su oni, kako su se snašli? > A Gđa Dara kaže: Ne znam šta da ti kažem, srce, ćerka mi je suuuuper, da znaš što imam zeta, divan je, najbolji, sve joj pomaže po kući, usisava, kuva, pere, pegla, nemam reči, ja ga bolje ne bih vaspitala. > A snajka? > Ma beži bre, kakva snajka, katastrofa, užas, dno dna, razmažena, majka je ništa nije naučila, maltretira mi dete, mora da joj pomaže, da usisava, da kuva, pere, čisti, strašno nešto šta sam doživela!!! > E, to da se izbegne i sve će biti ok :D Znam ovu pricu hahaha.... Ali generalno mislim da su moji sinovi nadrljali od mene kad se ozene-tesko da cu ikad biti na njihovoj strani ako se budu ponasali lose prema svojim zenama. Kakve god da su! Ako su ih birali znaci da treba da ih tretiraju sa postovanjem i nikako drugacije! :")
2018 04 07
Ja sam skoro, pa tasta, jer najstarija cerka ima decka i mislim da sam vrlo objektivna. Iako imam cerke, nikad ih nisam smatrala slabijim polom i u skladu sa tim ni one ne dele poslove na muske i zenske. Muz i zena se dopunjuju i uz dogovor i razgovor se svaki problem prevazilazi. Skoro sam cistila sneg, celo dvoriste i trotoar, jer je muz radio, nisam cekala da nas zatrpa do ulaza, cekajuci njega ili komsiju. Isto tako i on hoce da usisa kucu ili spremi rucak. Ako on nije kuci, ja menjam osigurac, a uglavnom se natovarim vracajuci se iz radnje, mada nisam planirala 😅 Mislim da je jako vazno decu uciti ravnopravnosti i empatiji prema drugim bicima i da tako postaju dobre osobe. Radne navike koje im zadajemo u kuci im pomazu da se bolje snadju u skoli. Moja najmladja slaze ves, jeste da ga ja posle prepakujem, ali ona se oseca korisno i obavezno je pohvalim i zahvalim joj se. Pohvale su jako bitne, kao i cudesna rec *hvala*, jer je i oni onda koriste (uz drugu cudesnu *izvini*).
2018 04 07
Da. to je poenta-da sustinski shvate sta znaci biti ravnopravan! Da sustinski shvate pojam postovanja sebe i drugih. I da sustinski izrastu u dobre ljude. Da to vidim pa mogu i da capnem hahaha... Nego da se manemo buducnosti, ispricacu vam moj slucaj sa vrticem. Stariji sin je zivahan, brz, neuhvatljiv. Bila je muka ziva do 3.godine namoliti ga da na ulici drzi mene ili tatu za ruku....a kamoli nesto drugo. Krene on u vrtic i svakog dana pitam vaspitacice: Kakav je bio, jel sve bilo u redu? Posle mesec dana pita mene vaspitacica zasto ja svakog dana pitam da li je bio dobar i da li je sve bilo u redu? I ja joj objasnim da je to zbog toga sto je svojeglav, sto ima energije kao hidroelektrana na NIjagarinim vodopadima hahaha....kaze ona meni: Ne, ne, on je nama ovde medju najboljima? Ja samo sto u nesvest pala nisam. Posle su mi objasnili da je to uobicajena pojava hahhaha......
2018 04 07
Nego, da li je neko imao problem da iz "upotrebe" iskorenjuje ruzne reci! Ne psuje, ali mu je sve zivo kaka, guza, wc solja.....odlepicu od toga! Napunio je 5 godina i ne razumem kako ne shvata da je to lupetanje. A imam blagi utisak da se tako ne izrazava u vrticu nego samo kod kuce! U cemu je tu stvar-privlacenje paznje ili sta? I sta raditi?
2018 04 07
1 2 3 4 5