Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Nije mi jasno...

...da na toliko ženskih foruma čitam negativne komentare vezane za polovnu odeću, gađenja od strane velikog broja cura koje su umislile da mogu da dobiju neke bolesti od nošenih stvari, a izgleda da ne znaju kako izgledaju procesi tkanja materijala, pakovanja i transporta novih stvari koje komotno, bez ustezanja probaju po radnjama i koliko ih dnevno proba u tim radnjama i koliko radnica nosi haljine, pa ih posle malo naprskaju, vrate etiketu, pa nazad na ofinger... pa, pored ovako divnog sajta i još divnije ideje o reciklaži, greota je nekad ne kupiti ili ne razmeniti stvarčicu.. to su samo stvari i peru se, bolje da razmišljaju o hrani po kojoj šetaju bubašvabe u proizvodnjama, o paštetama i zelenom mesu koje se redovno pere, pa opet na prodaju, gadnije mi je to, nego odeća koju je nosila neka Romkinja, mrtvak, ,,prljavuša,'' i ne znam više koju uvredu nisam pročitala..
2018 06 09
Onaj ko je radio u tekstilnoj industriji i imao priliku da isprati ceo proces proizvodnje,zna kroz koliko ruku je prosao taj konacni proizvod.Onda cujes od nekoga ko kupi tropak bokserica u fensi pakerici...."ma to je cisto,moze odmah da se obuce".. 8-)
2018 06 10
Pa, upravo to! Kad neko kaže:,, Ja ne mogu nešto što je neko pre mene nosio!'', bez svesti da sve što ima u plakaeu je, otprilike, kao da je nosilo 5—oro ljudi, bar kad je reč o čistoći garderobe. A i ja stvarno ne znam da li postoji nešto što mašina ne može oprati. Tom logikom, žene se ne bi porađale nikada, jer su bolničke spavaćice obavezne, a šta sve te krpe prežive tokom samo jednog porođaja :D :D a nismo sve zaražene izašle iz bolnice.
2018 06 10
Debela, kompleksi su čudo. A još u kombinaciji sa neznanjem i neobaveštenošću dobije se jedan divan koktel, taman za ženski forum hahahaha..... Naravno da niko ne voli da kupi oštećenu stvar, alli ako je kao nova zašto bih pobogu propustila da je kupim po nekoj super niskoj ceni!!!! Mojoj deci recimo najviše volim da obučem ono što mi kuma pokloni od njenog sina-obožavam te stvari! Nije kao da oni nemaju i nove stvari, ali ove su mi nekako draže. Kad ih prerastu moja deca ono što ostane lepo očuvano nasledi mladji sin moje druge kume koja nije nikakva sirotica već zaposlena mama farmaceut. Možda će neko reći da je to bljak, ali meni je sasvim ok. Dečaci se prljaju, flekaju, presvlače 100 puta dnevno i zamislite sad da treba kupiti toliku količinu odeće koju oni pritom prerastaju u roku od 3 meseca! x-)
2018 06 10
> Debela_devojka: > A i ja stvarno ne znam da li postoji nešto što mašina ne može oprati. Tom logikom, žene se ne bi porađale nikada, jer su bolničke spavaćice obavezne, a šta sve te krpe prežive tokom samo jednog porođaja :D :D a nismo sve zaražene izašle iz bolnice. E, sad se nece ni poradjati 😂 Slicna situacija kad mrze druge zene koje nose krzno, a same nose kozu i jedu meso. Ja sam uvek za otvaranje svesti ljudi. To novo sto kupe u radnji je probalo njih dosta, kao da su dve osobe nosile na sat vremena npr. Druga stvar, ako si dosao na sajt gde ima pretezno polovne garderobe, nemoj je kuditi 😉
2018 06 10
Kod nas u DZ ima doktorka kojaizgleda kao iz časopisa i svi znaju da se oblači po SH radnjama i pijacama, žena to ne krije. Prelepa, čista i mirišljava gospoDža . S druge strane tu je komšinica koja radi za 20 000, ALI NIKAD NE BI KUPILA POLOVNO ILI IZ KONTEJNERA, kako ona kaže... sirotinjski kompleks
2018 06 10
Bas o tome se i radi, ja vazim za *pomodarku*, a imam toliko polovne garderobe, da mi prijateljice ne veruju sta sam nasla u SH radnji, na sajtu, pijaci.. Sa druge strane, cujem komentare kako nikad ne bi kupili polovno, a nose sintetiku sebi i deci, poluplasticnu obucu i zale se kako im se upropastila stvar posle jednog pranja. U mnogim drzavama sa ekstra standardom, kupuju deci garderobu u SH radnjama, a mi smo ovde *nivo*
2018 06 10
Pa, da navala u NewYorkerima i Terranovama, ne bežim, kupujem i ja u tim radnjama ponekad, ali sve lepo i kvalitetno što se može naći jeftinije, pa zašto da ne? Mnogo su mi sve nešto gadljive i čiste, da se ja prosto zapitam za kim čistim već 10 godina toalete po kafanam, klubovima i kafićima u kojima sam radila. Te čistunice izgleda samo sede kod kuće i vise na netu u svojoj supernovoj, firmiranoj garderobi :D
2018 06 10
Kad pomislim kolilo je ljudi probalo neku stvar pre nego sto je kupljena, dodje mu na isto. Dal je 10 ili 20, nebitno je. Meni je neopisivo zadovoljstvo koje osećam kada kupim vrhunsku, polovnu stvar za smesne pare. Skoro sam kupila farmerice u SH i nema ko me nije pitao za njih. Kada vidim reakciju posle mog odgovora, jasno mi je ko je ko. I bas me... :')
2018 06 10
Ja sam.jednom kod jedne Romkinje na pijaci kupila Cavalli duks za 50 din :D i dan danas ga imam. Kad sam rekla drugaricama, tako su me sa gađenjem gledale, počele da mi pričaju kako to sakupljaju na smetlištu i slično, da sam se baš jadno osetila i više nikad ništa tu nisam kupila :/ to je bilo pre 10ak godina.. a onda razmišljam: pa ja sam X puta ostavila čiste stvari u kesi pored smeća, baš zato što sam znala da neko može od toga da zaradi za hleb sebi. I baš bi mi imponovalo da znam da je neko kupio nešto što sam ja nekada izabrala :")
2018 06 10
Veliki kompleksi u nasem narodu!Zato smo tu gde jesmo....Koliko su placene patike ,sto skuplje to bolje,koji auto se vozi....a u glavi i dusi praznina...Moje dete je najbolje obuceno dete,za najmanje para...kupovala sam stvari od cige koji je u dzakovima donosio iz Austrije,meni je davao da biram,garderoba je bila fenomenalna!Drugi je donosio stvari sa etiketama ,nisam ga pitala za poreklo,naravno kupim i u radnji ali mora bas da mi se svidi..Posto sam odavno platila skolu,ko smo i sta smo,kada me pitaju gde si to uzela....kazem tetka iz Amerike. :') :')
2018 06 10
Tako je!!!! Kao i uvek, lajkujem tvoje stavove i tvoj post :D
2018 06 10
> Debela_devojka: > ...da na toliko ženskih foruma čitam negativne komentare vezane za polovnu odeću, gađenja od strane velikog broja cura koje su umislile da mogu da dobiju neke bolesti od nošenih stvari, a izgleda da ne znaju kako izgledaju procesi tkanja materijala, pakovanja i transporta novih stvari koje komotno, bez ustezanja probaju po radnjama i koliko ih dnevno proba u tim radnjama i koliko radnica nosi haljine, pa ih posle malo naprskaju, vrate etiketu, pa nazad na ofinger... pa, pored ovako divnog sajta i još divnije ideje o reciklaži, greota je nekad ne kupiti ili ne razmeniti stvarčicu.. to su samo stvari i peru se, bolje da razmišljaju o hrani po kojoj šetaju bubašvabe u proizvodnjama, o paštetama i zelenom mesu koje se redovno pere, pa opet na prodaju, gadnije mi je to, nego odeća koju je nosila neka Romkinja, mrtvak, ,,prljavuša,'' i ne znam više koju uvredu nisam pročitala.. Meni je recimo u krvi da moram nesto polovno da kupim..Patike ne pamtim kad sam zadnji put kupila u radnji,od kad znam za moje krpice..Recimo moja sestra koja kako da kazem ima novca da svaki dan kupuje sta zeli,obozava da se oblaci na buvljaku 😂 A te kompleksasice,uvek ih je bilo i bice :) Samo opusteno.
2018 06 10
Ja sam ovim sajtom prezadovoljna i do sad sam kupila vrh stvari i menjala koje nosim sa uživanjem :) a moracu i, po tim pijacama da procunjam, tražim ,brste, neke old skul stvari da furam, a da su povoljne, kao vintage i taj fazon :D
2018 06 10
Ne znam sta bih rekla ...Osim da neko ko ima takvo *gadjenje* nema sta da trazi na sajtu ... Ovde se moze pronaci mnogo povoljnih a kvalitetnih komada ,posebno onih koje sebi mozda nove nebi mogli da priustimo jer su cene kakve jesu ....Te iste kompleksasice ne znaju da ovakve stvari postoje skoro svuda u svetu ...Nedavno sam se vratila iz Nemacke , i ponovo aktivirala profil , kada sam citala u slobodno vreme teme koje su pisane , nisam mogla da verujem ...Verujte da i tamo postoje takve grupe , fb prodavnice , gde mozete kupiti svasta , bukvalno opremiti celu kucu za malu svotu novca :') Steta sto to ne mozemo preneti preko granice samo :') Stvari su naravno skuplje nego na nasim krpicama ali hocu reci da je ta gadljivost samo kompleks osoba koje nisu videle mnogo i sire , nego su verovatno razmazene i ko zna sta ... <3
2018 06 10
1 2 3