Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Tona sminke,potreba?

Zanima me koliko vas svakodnevno koristii “tesku” sminku i zasto je to vas izbor ?Mislim na silne slojeve sminke,prajmere,korektore,pudere itd.Ne znam ni ja sama sta sve danas nisu izmislili 😶 Ja licno nisam nikada nista sem tonirane kreme koristila izuzev kao tinejdzerka puder u kamenu.Sem toga maskara i ruz,eventualno jos senka i ajlajner ukoliko se spremam za grad. Ne znam da li sam pala sa Marsa ali stvarno nisam u toj prici .Po meni je manje sminke bolje i prirodnije.Nemam neku specijalno neznu kozu lica zbog toga ali to je verovatno posledica silnog konzumiranja kafe i cigareta 🤔 Pretpostavljam da vam i dosta vremena oduzme kako sminkanje tako i skidanje sminke a izmedju toga pranje cetkica itd..
2018 08 13
Ja oduvek samo puder tecni i malo preko u kamenu cisto da matiram lice. Ajlajner i maskara. I na usne labelo. Eventualno u poslednje vreme malo pojacam obrve olovkom. Cak mi i puder smeta nekako osecam kao da mi je lice tesko ali sam jako bleda pa ni ovo malo sminke ne ide bez pudera nikako.
2018 08 13
Meni se cesto desi da izadjem samo sa maskarom iz kuce sto mi nije problem uopste,ne opterecujem se.Ali mi je problem svakako kosa,nisam navikla da je vezujem i stavise imam osecaj kao da sam celava kad je vezem 🤣 te stalno muku mucim da je peglam ili uvijam jer mi je kosa katastrofa samo kad je osusim 😫 A da dodam za ono silno siminkanje.Meni to izbliza i uzivo izgleda katastrofa,sminka na ocima i usnama ok ali sve devojke koje sam vidjala sa “profi” sminkom izgledaju kao da mozes spahlom guliti slojeve pudera sa koze 🤔
2018 08 13
Olovka za oci,maskara,senka-zimi..Leti se ne sminkam skoro uopste..Imam dobar ten,pa mi puder ni ne treba...Medjutim ja volim dobro nasminkane zene.Postoji opet, kao dres kod kod oblacenja, isto vazi i za sminku,dnevna ,nocna..koja se kod nas vrlo malo praktikuje..Mislim da zene dosta puta grese sto misle da ce tonom pudera prekriti neke bubuljice ili nepravilnosti na kozi,uglavnom to ispadne jos gore.Cini mi se da ne znaju pravilno da koriste sminku,a prodavacice u parfimerijama jos manje znaju da objasne
2018 08 13
Ah,sminka😍 Obozavam je. Sminkam se konstantno od 1. Srednje,pocela sam sa maskarom. Kad idem u grad dodam karmin,senku. Za proslave stavim i puder zbog boje tena na fotografijama,jer ga inace ne podnosim ,kao da imam masku na licu. Ponekad pojacam obrve tamnijom bojom. Inace samo kreon i maskara,vrlo malo,ali uvek nasminkana😊💗
2018 08 13
> HMgadreroba: > Meni se cesto desi da izadjem samo sa maskarom iz kuce sto mi nije problem uopste,ne opterecujem se.Ali mi je problem svakako kosa,nisam navikla da je vezujem i stavise imam osecaj kao da sam celava kad je vezem 🤣 te stalno muku mucim da je peglam ili uvijam jer mi je kosa katastrofa samo kad je osusim 😫 > A da dodam za ono silno siminkanje.Meni to izbliza i uzivo izgleda katastrofa,sminka na ocima i usnama ok ali sve devojke koje sam vidjala sa “profi” sminkom izgledaju kao da mozes spahlom guliti slojeve pudera sa koze 🤔 A sto se tice profi sminke,samo da kazem moje iskustvo... Prvi put sam se profi nasminkalla pre dve nedelje za neku svadbu. Nevidjeno dobro izgleda👏. Ja koja se ceo zivot sminkam sam bila odusevljena. Pocevsi od prelivanja senke,do besprekornog tena koji izgleda kao prirodan,rumenilo profi prilagodjeno mom obliku lica,boze sto sam bila lepa😂😂😂 Druga strana medalje je skidanje te sminke u 3 ujutru😒 Pola pakovanja vlaznih maramica,krema,umivanje sapunom,jeeeeedva sam skinula onaj puder. Uzas koliko je to postojano. Ok,jednom u godini cu se izboriti mozda sa tim,ali cesce... Ne,ne,nije to za mene.
2018 08 13
Sminkam se jace kada idem na proslave, iskljucivo. Na dnevnoj varijanti, kada idem na posao, stavim kremu nalice, malopudera jer sam veoma bleda i sa modrim podocnjacima, korektor za podocnjake, popunim obrve, stavim maskaru i malo rumenila (rumenilo potpuno promeni pricu, verujte mi). Mozda deluje previse, ali nije tako. Kod sminkera sam isla 3x dosad, i to kod jedne te iste devojke, koju inace poznajem i u koju sam 100% sigurna sto se higijene tice. Puder sam prvi put stavila u srednjoj skoli, pri kraju negde, ali sam ga izbegavala, uglavnom sam samo stavljala maskaru i sjaj, ponekad senku. Sminku skidam uvek micelarnom vodom i tuferima, onda lice umijem penom za ciscenje pa opet predjem micelarnom za svaki slucaj. Nanesem kremu, okoloocnu i balzam, i to je otprilike to :) Izbegavam vlazne maramice jer njima samo razmrljam sminku i sapune jer sapuni isusuju lice i narusavaju lucenje sebuma, a meni je koza suva pa ne zelim dodatno da je mucim. Kosa je posebna muka :D Nedavno sam od devojcice koja je osmi razred videla pun neseser sminke - dva pudera, korektor, maskaru, sjaj, bazu za sminku itd itd. Kad sam je, zgrozena, upitala za sta ce joj sve to, usred objasnjavanja, rekla mi je da baza za sminku "stiti kozu od sminke, pravi barijeru". Lepo sam posavetovala dete da se mane toga i poseti dermatologa jer ima problematicno lice ne bi li dobila odgovarajucu negu. Eto koliko devojke i devojcice ne znaju...
2018 08 13
Mislim da je konsultacija sa profi sminkerom pravi pogodak...Jer oni tacno znaju kako sta da se prekrije ,a da ne izgleda kao da se ima tona pudera ili rumenila
2018 08 13
Ja ne volim da se sminkam, zato nemam puno sminke, sramota, kao da nisam zensko. Ali kada se sminkam, samo za neke prilike, tu je bb krema (ili mozda puder), ajlajner obavezno i maskara, i eventualno neki ruz ( imam ih cela 3 komada u neseseru) 😕 Uvek glasam za cistu negovanu kozu i dajem dosta novca na ciscenje i negu lica (ne kazem da sminka znaci suprotno i nesto lose) ali obozavam kada mi je lice bas cisto i obozavam svoje pegice 😊
2018 08 13
> Bojanaboka990: > Ja ne volim da se sminkam, zato nemam puno sminke, sramota, kao da nisam zensko. Ali kada se sminkam, samo za neke prilike, tu je bb krema (ili mozda puder), ajlajner obavezno i maskara, i eventualno neki ruz ( imam ih cela 3 komada u neseseru) 😕 Uvek glasam za cistu negovanu kozu i dajem dosta novca na ciscenje i negu lica (ne kazem da sminka znaci suprotno i nesto lose) ali obozavam kada mi je lice bas cisto i obozavam svoje pegice 😊 I ja imam pegice i ne volim da ih prikrivam,sad pogotovo leti su se rasule po licu😋
2018 08 13
Šminkam se retko, pogotovo leeti. Puder samo kad iden na neke događaje, a kad mi dođe senkice obavezno. Volim senke i to jako pigmentirane, leti drećave. Maskaru i karmin ili sjaj. Kad noću izlazim, nekad krejon ili eyeliner
2018 08 13
Mmikalacki, kako kome, meni to nije full :) Full mi je sa bazom, konturama, bazom za senke, bronzerom, olovkom za usne, fiksatorom, olovkom za vodenu liniju. E, to je meni full fullova :) I trepavice, doduse :) Verovatno sam nesto zaboravila, al ko ce ga znati :)
2018 08 13
@MinaMasa, hajlajter :')
2018 08 13
Eto, znala sam :D
2018 08 13
Uzas- cista prevara😂😂😂😂
2018 08 14
1 2