Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Popularna psihologija-Rad na sebi

@bigger-better "nikada ne treba biti sto posto siguran u svoje stavove, misljenja i ucenja. Ni u sta (pa ni u sebe) ne treba verovati slepo, jer zivot ima fenomenalan nacin da nas demantuje bas onda kad mislimo da smo shvatili "magicnu formulu", da smo "resili zagonetku" ,da smo neunistivi i neustrasivi." Baš, baš kako bih i ja rekla. Malo verujem ljudima, a još manje sebi. Spoznala sam sebe u nekim situacijama i zgranula se... reagovala sam onako kako ni u snu ne bih sanjala. A imala stav, princip, držala se njih ko pijan plota i taj "demant" ( ili još bolje šamarčina) odozdgo : "Stani bre malo, kuda, odmori....." Shvatila: ne juri sreću, ne trči pred rudu.... kad je vreme, doći će. ZASLUŽI JE.... I tako, jako puno radim na sebi. Trudim se.... Razmišljam o svojim postupcima, tudjim...Nalazim opravdanje više za druge a manje za sebe....Trenutno sam baš u toj fazi. Učim da praštam i opravdavam ono što je za moje "stavove i principe" pre par godina bilo nezamislivo.
2018 08 22
PS Još zilion lekcija treba savladati. Najveći izazov mi je da: volim neprijatelja ?! da ga "pomazim" i kada mi čini najgore.... Ne znam da li ću ikada dosegnuti taj nivo.... valjda se pre toga mora još "učiti"....
2018 08 22
Ali draga Emushka, kako ste to lepo rekli negde na pocetku teme, taj "nas" stav ipak dolazi sa godinama.... nekim iskustvima, nekim razocarenjima, nekim iskusenjima, nekim iznenadjenjima.
2018 08 22
A o ljubavi i prastanju ( sto indirektno i jeste tema ove teme, jer je to zapravo po meni sustina svega) bi se zaista moglo nasiroko pricati.
2018 08 22
> ubavkam: > @emushka, upravo se na tim situacijama "malo dole" vidi nasa vera. Za sve situacije, za koje sam mislila u tom trenutku da su lose, kasnije kada bih pogledala unazad, videla sam da su mi donele mnogo dobrog. Ali nakon tih situacija nisam ostajala dole, nego sam vremenom naucila, da se sto brze podignem i onda bih shvatila da je sve bilo za moje vece dobro. Nije zivot ono sto nam se dogadja, nego kako mi gledamo na to sto se dogadja. <3 Meni se tako dopada tvoj nacin razmisljanja,veruj mi da si se vec izdigla,um ti je cistiji,emocije pozitivne. I ti znas da si na visokom nuvou vibracije. Mene samo koci temperament,toliko je negativnih ljudi oko nas,treba naci nacin i izdici se iz tog kruga energije...
2018 08 22
> *STARS*: > > ubavkam: > > @emushka, upravo se na tim situacijama "malo dole" vidi nasa vera. Za sve situacije, za koje sam mislila u tom trenutku da su lose, kasnije kada bih pogledala unazad, videla sam da su mi donele mnogo dobrog. Ali nakon tih situacija nisam ostajala dole, nego sam vremenom naucila, da se sto brze podignem i onda bih shvatila da je sve bilo za moje vece dobro. Nije zivot ono sto nam se dogadja, nego kako mi gledamo na to sto se dogadja. <3 > Meni se tako dopada tvoj nacin razmisljanja,veruj mi da si se vec izdigla,um ti je cistiji,emocije pozitivne. I ti znas da si na visokom nuvou vibracije. Mene samo koci temperament, toliko je negativnih ljudi oko nas,treba naci nacin i izdici se iz tog kruga energije... Hvala puno! Cim ste to prepoznali znaci da ste i sami na visem stupnju svesti. Jeste oko nas puno negativnih ljudi, ali kada promenimo svoju energiju, okolnosti ce se lagano uskladiti sa nama i takvih ljudi ce oko nas biti sve manje. Putem cudnih okolnosti od nekih ljudi sam udaljena, dok sam neke odnose svesno sama prekinula. Meni je lepse da budem sama sa sobom, nego da slusam traceve, negativne stvari i slicno. Slusajuci to znam da nista dobro ne donosim sebi. Korak po korak, meditacija, vizualizacija, i danas usmeravam energiju i kreiram zivot onako kako zelim. <3 I kada se pojavi neka situacija koju u datom trenutku ne razumem, posmatram je sa vise vibracije.
2018 08 22
> emushka: > PS > Još zilion lekcija treba savladati. > Najveći izazov mi je da: volim neprijatelja ?! da ga "pomazim" i kada mi čini najgore.... > Ne znam da li ću ikada dosegnuti taj nivo.... valjda se pre toga mora još "učiti".... Ne morate voleti neprijatelja. Samo za pocetak razumite zasto neka osoba to radi. Ljudi napadaju i cine najgore iz vlastite boli, nezadovoljstva, nesrece. Takvim ljudima je pomoc najpotrebnija.
2018 08 22
@ ubavka,po svemu se slazem sa tobom,ali mi tesko ide,konktetno,vibrac izdizanje izvan situacije,emocije me ponesu u bilo kom momentu,ubi me horoskop,jbg. Ti mora da si mladja osoba,indigo dete,jer vi lakse kontrolisete emot status
2018 08 22
> *STARS*: > @ ubavka,po svemu se slazem sa tobom,ali mi tesko ide,konktetno,vibrac izdizanje izvan situacije,emocije me ponesu u bilo kom momentu,ubi me horoskop,jbg. Ti mora da si mladja osoba,indigo dete,jer vi lakse kontrolisete emot status Imam 26 godina. Rak sam u horoskopu. Sta ste vi?
2018 08 22
Taman toliko,usla si u indigo decu,drugacije vibrirate,prirodno vam je dato ,ja sam vaga-skorpija,1 dekada,82 god
2018 08 22
Dzabe mi sto sve znam,al kad me pukne temperament,tacno bi pukla nekog,iako znam" da je nesrecan i razumem njegove postupke i zelim da mu pomognem"😂😂😂
2018 08 22
Da li ste cule za Bahove kapi? I ja sam od onih-sam svoj majstor. Dakle samoj sebi sam i otrov i lek. Generalno mi u savladavanju pojedinih teskih ili konfliktnih situacija pomaže to što sam zadovoljna i sobom i svojim životom pa se lako okrenem pozitivnom razmišljanju. Da nije tako "pojeo" bi me zivu moj temperament :)
2018 08 22
> lokibg: > Da li ste cule za Bahove kapi? > I ja sam od onih-sam svoj majstor. Dakle samoj sebi sam i otrov i lek. Generalno mi u savladavanju pojedinih teskih ili konfliktnih situacija pomaže to što sam zadovoljna i sobom i svojim životom pa se lako okrenem pozitivnom razmišljanju. Da nije tako "pojeo" bi me zivu moj temperament :) O da,ti imas karakter,mislim da si i temperamentnija od mene,cula sam za Bahove kapi,reci moi kako ih uzimas i kako deluju?
2018 08 22
> ubavkam: > > emushka: > > PS > Ne morate voleti neprijatelja. Samo za pocetak razumite zasto neka osoba to radi. Ljudi napadaju i cine najgore iz vlastite boli, nezadovoljstva, nesrece. Takvim ljudima je pomoc najpotrebnija. Naravno, tu se u potpunosti slažem. Tražim i pronalazim razloge za loše postupke u okruženju.... pri tom, naravno, mislim i razmišljam o sebi i svojim postupcima. Da li ja i čime iritiram ili izazivam nečiji loš stav prema meni....kolegnici, komšinici...rodbini... I genaralno, zašto su postupci nekih osoba jako, jako loši, zlonamerni, brutalni....Ogradjujem se samo od psihički obolelih. Odavno mi je jasno da samo nemoćni, sitni, nesrećni i nezadovoljni ljudi su u stanju da povrede, uvrede, izazovu bol....
2018 08 22
Ja cu da ispadnem ozbiljan "darker" na ovoj temi ,:) ali prosto moram ...Nikada se vise nije pricalo o jogi,meditaciji,motivacione poruke i kojekakve mudrosti se seruju po drustvenim mrezama,knjige tog tipa...A 80%Srbije je na Bensendinu i Xanaxu....Napadi panike i depresije kod ljudi iz svih drustvenih slojeva,od veoma mladih do naravno starih su vec postali svakodnevnica.(ne nagadjam oko ovih podataka)...Ista prica o deci ,o njihovom vaspitanju ,a deca jadna sve vise nevaspitanija,asocijalnija,usamljenija..,I to su sve dimne zavese i bezanje od realnog suocavanja sa samim sobom i svojim okruzanjem..To su samo price!...Prosto covek pocne da oseca teskobu,nervozan,nesiguran..itd..pa ne moze da uzme knjigu i da procita sto je nervozan ,nego da razmisli sta mu stvara teskobu i nesigurnost ,sta je srz njegovog problema,,zbog cega je nesiguran i kada to sazna da radi na tome....Da se ne sruci na mene "gnev"clanica :') ,daleko od toga da sam protiv citanja,knjige obogacuju coveka u svakom mogucem pogledu....Ko god pokusa da se edukuje na bilo koji nacin i prosiri svoje vidike je svakako za svaku pohvalu
2018 08 23