Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Ime za decaka

Sta mislite o imenu Adrian? Naime, mi smo ocekivali devojcicu i sada kada smo okrecili sobu i kupili par stvarcica doktor kaze da je ipak decak 😊 Zaista mi ni jedno drugo musko ime nije zazvucalo odgovarajuce, jedino Adrian, dok muz nece da cuje ali radim na tome da ga ubedim 😀 Kakvo je vase misljenje o ovom imenu uz prezime na ić? Ako neko zna nesto vise o njemu neka se javi. 💗
2019 02 05
Lepo je ime. Ja definitivno imam vise za devojcicu. A za decaka nesto manje ali evo podelicu neka koja se meni svidjaju: Mateo, Luka, Maksim
2019 02 05
Ja sam se zakacila za to ime iz razloga jer smo izabrali ime za devojcicu jos kad smo se upoznali, jednostavno se poklopilo da imamo to jedno zajednicko omiljeno zensko ime i tako je bilo do pre par dana ☺ Kada smo saznali da je decak slucajno sam negde u knjizi naletela na ime Adrijan i to je jedino koje mi je ostalo upecatljivo. Retko je kod nas (sto je super u moru ovih stereotipa), zvuci mi svetski a opet nije 100% strano, i nekako mi je dzentlmenski ☺ Inace, pojma nemam kako cu da ubedim supruga, kaze da ce dete da mu zovu Djogani 😂😂😂
2019 02 05
Dobar izbor. Ja imam poznanika koji se tako zove. A muža ubedite da je Adrian Brody odličan glumac, a ako prati svet Formule1 zna će ko je Adrian Newy.
2019 02 05
Heheh Moj kolega ima Najboljeg Prijatelja koji de tako zove:) divan momak,23god,asidtent na etf,pozitivac...meni je neki trip da detetu dam ime po bekome ko je srecan,kao da ime nosi srecu :) eto,ovaj jeste:)
2019 02 05
@sandokanka imam isto misljenje,svako ime ima neku energiju u sebi. I meni je jako pozitivno Adrian,a personalno,mislim u odnosu na Filip,Aleksa Nikola koji su izgubili licnost,tj specificnost. A recimo Danilo nikad ne bih mogla da ti detetu ko da se usr,o🙄 Moja logika,molim vas ne shvatajte licno... Mene je muz ubedjivao za prvog sina da bude Adrian ili Soko,da nosi "jako" ime,na kraju smo izvlacili papiric. Pa...samo da ta utesim od 5-9 meseca smo birali ime. Za drugog sina sistem eliminacije ,on tri imena,ja tri imena ,pa precrtavali ,koje ime je ostalo dali smo mu😌
2019 02 05
Da,zaboravih najvaznije,imena im potpuno odgovaraju licnosti,ne bih mogla da zamislim da se drugacije zovu.
2019 02 05
Suprug i ja smo imali dogovor da ako budu devojčice ja dajem imena a za dečake on. Imamo dve ćerke i ja sam im dala imena ali naravno, ipak uz dogovor. Takođe, sviđala su mi se i muška imena koja je on odabrao. I pored dogovora, nema šanse da bi ijedno odlučilo nešto što se drugom ne sviđa, jednostavno, morala su da budu prihvatljiva imena oboma. Takođe, razmišljali smo i da će se neko tako zvati ceo život i nismo želeli da nas dete grdi zbog toga. Npr. on je hteo da se ćerka zove Nadežda iako sam ja predložila Nađa. Rekla sam da nema šanse da malu veknu hleba zovem Nadežda, bilo mi je grubo. I tako, zove se Nađa, jako voli svoje ime a tata joj tepa Nadežda... Malo sam se udaljila od teme ali moj savet je da treba da nađete ime koje se oboma dopada, to je jedan od najvažnijih i najlepših dogovora koje ćete imati, a i sad posle Đoganija, uffff...
2019 02 05
I mi razmišljamo šta ako je muško! Ako je opet devojčice, biće Tihana, ali ako je dečak, mom mužu se ništa ne sviđa, osim Luka, a meni Luka onako. Sviđa mi se Damjan, Marjan, Stefan ( ali to je previše srpsko, a on je hrvat, pa ne ide , pogotovo što ćemo tamo da živimo)... adrian mi se baš sviđa
2019 02 05
@Stars - Danilo nikad ne bih mogla da ti detetu ko da se usr,o🙄 ajaooo....znam Danila kojeg zovu Dacha, to je ok :) nama su moj dever i njegova devojka seli i citali imena iz kalendara (i alternative :)), a moj muz je govorio: "Vuk, hm, to je odlicno ime...za zivotinju :)"..."Pavle (ja sam volela), pa polovina ne zna da promeni po padezima...daj Pav, Pavl, Pavletu, ...:) PavlU :))" "Илија, таман посла, био неки мутави Илија у центру"..."Душан..." Deca nam se zovu Mihailo, Djordje i Slobodan (po pradedi) :) sem tih, jako volim Mladen (moj deda, oba brata, zato nisam i ja dala deci), Nikola (obozavam, ali bese mi glupo Nikola Nikolic :)), Jакша, Милутин, Сава... синовац ми се зове Огњен... Владимир ми је исто лепо... надимци исто определе човека :)
2019 02 05
Nama se za prvu ćerku izbor sveo na Tijana i Iva. Prvo sam čula u nekoj reportaži iz vrtića kad su jednu mrvicu pitali kako se zove i ona je tako slatko rekla Tijana ( a inace nisam znala nikog ko se tako zove)da mi se ime mnogo svidelo. A Iva po knjizi koju sam tad citala, pa se junakinja zvala Iv ,pa kao Iva mi je bilo baš lepo. Međutim mužu se nije baš dopalo i kao neka bude Ivana,jer kako ce je zvati Ivooo ko da je muško 😂😂, ja nisam htela Ivana i onda smo se složili da bude Tijana. Za drugu ćerku mi se dopalo ime Lena ili Simona ,ali moj muž nije ljubitelj skraćenih i stranih imena ,pa sam predložila Magdalena, svetsko je,a naše 😂,a i nisam znala nikog ko se tako zove, sto mi je bilo dosta važno jer su se u našim porodicama neka imena vrtela u krug.
2019 02 05
Ljudi, mi obozavamo Gibonnija (pevaca ko ne zna, pravo ime mu je Zlatan Stipisic)...ali OBOZAVAMO ga!! Znaci, za sina doslo dotle da sam rekla BICE ZLATAN!!!! Malo neobicno za nase podneblje, priznajem, pa smo ubacili i alternativu da bude Vanja. Ipak, kad se rodio, a uzasno sam ubedjena da beba odmah ima licnost, kad sam ga pogledala, nije mi uopšte bio Vanja. Tako da, ako imate neke varijante, mislite o njima, pa kad dodje beba, "samo ce vam se kasti" tacno ce mu neko ime potpuno ogdovarati imajuci u vidu karakter i licnost. Proverite... Btw, cerka mi se zove Lenka, delovala mi je kao umetnicka dusa od prvog susreta i zaista jeste takva <3 <3 <3 (trebala je da bude Novak, ali duuuuga je to prica) :)
2019 02 05
E bas sam srecna sto svi imate pozitivno misljenje ☺ Nase ime za devojcicu je bilo Miona, pa eto mozda nekome ko nema ideju dobro dodje. Na kraju krajeva, neka su oni nama zivi i zdravi, sve drugo je manje bitno. ☺
2019 02 05
Dati ime decaku da bude originalno i jedinstveno a da ne zvuci kretenski je apsolutno nemoguca misija! Znam to jer imam dva sina. Jedva se slozismo oko imena i na kraju su to dva relativno cesta imena samo sto mladji ima nesvakidasnji i bas sladak nadimak po kome ga svi i znaju i cak mi je cudno kad ga sad neko oslovi po imenu umesto po nadimku. Inace, kad sam bila klinka nadala sam se da cu jednog dana imati sina koji ce se zvati Teo. Medjutim, to je naislo na veliko neodobravanje, tj. nikome se nije svidelo osim meni hahaha....Starijem sinu smo hteli da damo ime Leka, ali kad je moj muz video da je to najcesce ime albanske kraljevske porodice zaobisao ga je u sirokom luku iako je meni to krajnje glup razog bio za odustajanje od imena. I da, da dodam-sviđa mi se ime Adrian :)
2019 02 05
Meni je zao sto sam bila protiv toga da nam sin bude Aleksandar, jer sam ja Aleksandra...dugacko ime, plus prezime, pola azbuke samo za potpis :) a mogli smo da ga zovemo Leka :) Teo mi je prelepo, a imam i drugaricu Mionu, prelepa je/.
2019 02 05
1 2 3