Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Blage groznice, slabost u 2.mesecu

Даме има ли која неки савет против малаксалости у првом тромесечју? Знам за витамине (фолна, ц у једном пакету наравно да се не мешају пилуле разне већ у једном паковању све) храним се свиме највише лагано и здраво. Апетит добар, течност ,никаве симптоме раније. Немам: снаге, равнотежу Дакле може бити гвожђе и лагане вежбе и кисеоника више. Да ли неко има неко искуство које је сам открио? Најбоље научим сама ал ајде да пробам да питам. Знам да ће ми и докторица рећи савет па да провам нешто до тада.
2019 03 12
Malaksalost, umor hoce i od proleca, a ti simptomi nesvestice su povezani i sa niskim pritiskom (mogu biti i psihosomatski). Za gubitak gvozda je rano, ako ranije nisi vec imala problem. Svakako proveri hemoglobin, eritrocite, gvozdje i razmisli da nemas strah od trudnoce i porodjaja. Ja nisam trudna, a imam te simptome, bila sam danima uzasno umorna, a uhvati me nesvestica od niskog pritiska, pa imam utisak da izgubim ravnotezu na trenutke 😄
2019 03 13
Хвала ЈацаиКаја нисам размишљала о овоме :) сад ћу видети шта могу. Помаже кретање и чести обрици за притисак који јесте низак. Ех хехе страахх може бити :0
2019 03 13
Sve je u glavi, odlucis da ce ti biti bolje i simptomi polako nestaju 😄 Npr. ne razmisljas da ce ti biti muka u celoj trudnoci, da ces oticati, ugojiti se.. nego da ces biti srecna kad se porodis.. fokus na pravu stranu 😉
2019 03 13
Биће добро :) вежбе су проблем .
2019 03 14
I ja sam imala iste simptome u obe trudnoće do kraja trećeg meseca, mislim da mi je šećer pravio problem, jer čim pojedem bananu ili neku čokoladicu, sve prođe, pa sam praktikovala da se naklopam voća dobro pre nego što me uhvati malaksalost. Sad u zadnjem trimestru imam ozbiljne probleme sa gorušicom, ne mogu da zaspim koliko me muči, a tu mi pomažu kokice i mg mivela ili donat voda 1—2 čaše dnevno. U svakom slučaju, prođe sve to brzo, simptomi se samo smenjuju, pa nemoj da te ništa da čudi :) odmaraj se koliko god možeš kad si malaksala, ostavi i suđe i ribanje kupatila i izveni se malo, pojedi nešto zdravo i bićeš super
2019 03 14
D_devojka хвала и теби ! Воће, вода слажем се ал боље и да мало радим лагано по кући него да лежим :) само пиши,читај,ради седећки ... е нећу више х) Срећно ! Поставићу ако стигнем текст који сам до сада прикупила о храни можда послужи ;)
2019 03 14
Ja sam dosta aktivna, bila sam i prvi put, da ne pričam da sam na početku obe trudnoće bila skoro 2 meseca na moru. Drugi put sa bebom. Znači, ceo fazon: guranje kolica, plivanje, hodanje, šetnje uveče, sve extra. I to mi je baš prijalo, ali sad pred kraj sam rešila da usporim, jer me često stomak zaboli, beba je nisko, baš mi postaje preteško. Takođe, srećno i da ti bude što lakše do kraja. A na kraju puta ćeš videti kako se sbe isplati :D
2019 03 14
> Debela_devojka: > Ja sam dosta aktivna, bila sam i prvi put, da ne pričam da sam na početku obe trudnoće bila skoro 2 meseca na moru. Drugi put sa bebom. Znači, ceo fazon: guranje kolica, plivanje, hodanje, šetnje uveče, sve extra. I to mi je baš prijalo, ali sad pred kraj sam rešila da usporim, jer me često stomak zaboli, beba je nisko, baš mi postaje preteško. Takođe, srećno i da ti bude što lakše do kraja. A na kraju puta ćeš videti kako se sbe isplati :D Jel imas mozda grceve u nogama?meni je doktor dao magnezijum da pijem i nista ne pomaze,hocu da poludim nocu ustajem setam ne znam kud cu
2019 03 14
Imala u prošloj trudnoći, strašno je bilo. Nipta mi nije pomagalo, štipala se noću kao budala po nogam. Ali sad imam veći problem. Već 2 meseca bole me prepone, ustvari sve dole. Toliko me boli, da skoro svako jutro vodim borbu sama sa sobom dok ustajem. Ne znam zašto to, dr mi baš ništa nihe rekao, kao ligamenti, a ja umirem od bola.
2019 03 14
> Debela_devojka: > Imala u prošloj trudnoći, strašno je bilo. Nipta mi nije pomagalo, štipala se noću kao budala po nogam. Ali sad imam veći problem. Već 2 meseca bole me prepone, ustvari sve dole. Toliko me boli, da skoro svako jutro vodim borbu sama sa sobom dok ustajem. Ne znam zašto to, dr mi baš ništa nihe rekao, kao ligamenti, a ja umirem od bola. Isto! Mene nisu bolele u prvoj,a sad bas bole, citala sam da je to zbog karlice, i pitala doktora kaze nije nista strasno to je normalno.. bilo je dana kad ne mogu da se krecem,kako ustanem ja osecam bolove dole, jednom sam cak i pala iz kreveta, krenula da ustanem i nisam uspela da se zadrzim na toj nozi i padnem.. bas me bioo uplasilo to,al kaze doktor nije nista,posle sam citala fa magnezijum malo eliminise te bolove,umiruje,meni nije,al mozda ce tebi,probaj :D
2019 03 14
> Debela_devojka: > Imala u prošloj trudnoći, strašno je bilo. Nipta mi nije pomagalo, štipala se noću kao budala po nogam. Ali sad imam veći problem. Već 2 meseca bole me prepone, ustvari sve dole. Toliko me boli, da skoro svako jutro vodim borbu sama sa sobom dok ustajem. Ne znam zašto to, dr mi baš ništa nihe rekao, kao ligamenti, a ja umirem od bola. I ja imam te bolove. Meni su rekli da je normalno, jer je beba krupnija a ja ostala mrsavica evo i u 9. mesecu. I da tako telo reaguje na promene. Jeste nezgodno ali bitno je da je sve to normalno 😊
2019 03 15
Savet svim buducim majkama, da urade test na trombofiliju, moje lose iskustvo. Na zalost, svaka druga trudnica lezi, na betaniji zbog trombofilije i prima injekcije. Ni jedan ginekolog vas nece uputiti, tek kad se desi neki problem, onda upucuju na pretrage za trombofiliju.
2019 03 16
Mene su zbog kaplara na nogama poslali dalje i krezeni mi rekli da imam tromb, prepali me živo, na krsju ništa nije bilo, a ja se istraumirala najstrašnije
2019 03 16
> didilui: > Savet svim buducim majkama, da urade test na trombofiliju, moje lose iskustvo. Na zalost, svaka druga trudnica lezi, na betaniji zbog trombofilije i prima injekcije. Ni jedan ginekolog vas nece uputiti, tek kad se desi neki problem, onda upucuju na pretrage za trombofiliju. Da, to je istina. Ni mene niko nista nije pitao vec sam ja sama ispitala sve jer baka i mama imaju trombofiliju. Kod mene je hvala Bogu sve ok ali doktor se pravio lud kada sam rekla porodicnu anamnezu.
2019 03 16
1 2