Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Ishrana, recepti, ekologija /

Ne volim povrce, ne volim voce... sta sve ne volite da jedete?

Evo mene, kao i uvek u ovo vreme, mucim muku sa par kg viska i bas razmisljam... koje je ovo mucenje za mene. Ne podnosim krastavac, paradajz, luk, kupus... tacnije, nijednu salatu, ne volim ni voce, ali ga gutam nekako, piletina mi smrdi na koncentrat ili sta god. 😫 Sta vi ne volite da jedete i generalno, da li postoji neko ko ne voli salate? Bas me zanima, jer se svi krste kad cuju da ne volim... Nisam razmazena, mogu npr pasulj da jedem svaki dan... ali da bih smrsala, moram da gladujem, jer nistaaaa zdravo ne volim, a pritom, hleb obozavam! 😔
2019 03 29
Ne volim spanać. A da jedem volim , posebno ono što goji.
2019 03 29
Spanaaac... koliko ga ovozavam kao corbicu, (tako ga ceo zivot mama sprema) toliiiko mi je bio odvratan kada sam ga probala, onako gusto, kako ga inace svi spremaju. Inace... i ja obozavam da jedem sve sto goji, osim cokolade. 😀
2019 03 29
Obozavam salate, spanace, brokoli, karfiol.. bas zdravo se hranim. Probaj sa curetinom, nije preterano skuplja. I umesto svinjskog konjsko meso, ono je skuplje. I npr, kad pravite sarmice, cuftice (ono sto svi volimo) stavite manju kolicinu za pocetak sojinih ljuspica, pa onda sve vise. Dok ne bude manje mesa od soje. Osim sto je zdravije, i jeftinije je. Navika je cudo. Ja sam prosto navikla tako da se hranim od malih nogu. I to su mi normalni ukusi. Ali ima tu i do metabolizma, genetike i sl. Znam da su kg problem pogotovo zeni, ja sam se sad npr malo ugojila i mislim da je od puno cokolade, bas preterujem s cokoladom. A pogotovo ako imate decu, pa tu em nemate vremena redovno da jedete, em ne mozete da pojedete sve na miru. 😁 Od povrca jedino ne volim boraniju, ali i nju jedem. Dok npr ne mogu da jedem jaja nikako, osim u testima (zumance mi izaziva povracanje), dzigericu ne mogu da okusim, konjsko meso ne mogu puno da jedem, mesam ga sa necim. Obozavam testenine i testa, ali ne hleb.
2019 03 29
Supe, corbe i boraniju. Ne jedem nista od toga godinama unazad.
2019 03 29
Obozavam i povrce i voce, ne mogu da se setim neceg konkretnog sto ne volim, ali su me moji od malena naucili da se zdravo hranim. Imam drugaricu koja ne voli kackavalj i paradajz, a ja kackavalj volim u svakom obliku, najvise pohovan i na pici. Ne znam sta je okidac, mozda jednostavno tvom organizmu ne prija . Meni jaja ne prijaju i skoro nasla onaj bebi leksikon , koji je mama pisala , i bas je navela :" ne voli jaja, voli sve drugo" :D I naisla na neki clanak, kako nulta negativanoj krvnoj grupi, ne odgovaraju jaja. Ima test tolerancije na hranu, pa mozes to da proveris Oko 1500din je u labaratorijama.
2019 03 29
> Shyshymiga: > Obozavam salate, spanace, brokoli, karfiol.. bas zdravo se hranim. Probaj sa curetinom, nije preterano skuplja. I umesto svinjskog konjsko meso, ono je skuplje. I npr, kad pravite sarmice, cuftice (ono sto svi volimo) stavite manju kolicinu za pocetak sojinih ljuspica, pa onda sve vise. Dok ne bude manje mesa od soje. Osim sto je zdravije, i jeftinije je. Navika je cudo. Ja sam prosto navikla tako da se hranim od malih nogu. I to su mi normalni ukusi. Ali ima tu i do metabolizma, genetike i sl. Znam da su kg problem pogotovo zeni, ja sam se sad npr malo ugojila i mislim da je od puno cokolade, bas preterujem s cokoladom. A pogotovo ako imate decu, pa tu em nemate vremena redovno da jedete, em ne mozete da pojedete sve na miru. 😁 Od povrca jedino ne volim boraniju, ali i nju jedem. Dok npr ne mogu da jedem jaja nikako, osim u testima (zumance mi izaziva povracanje), dzigericu ne mogu da okusim, konjsko meso ne mogu puno da jedem, mesam ga sa necim. Obozavam testenine i testa, ali ne hleb. I ja jaja ne podnosim, ni kuvana , ni na oko, ni kajganu, nikad ih volela nisam. Koja ste krva grupa? Skoro citala, kako nulta negativnoj ne odgovaraju. :)
2019 03 30
Ja takodje mucim muku sa kg od posle porodjaja,nisam u mogucnosti da idem na trening a to sitno vezbanje kod kuce mi nije dovoljno. Ranije sam bila aktivna i redovna sa treninzima a sad mucim muku sa dijetama.Nisam neki ljubitelj slatkisa ni mesa,kad ga jedem uglavnom je to piletina i riba.A svinjsko meso i dzigericu ne podnosim🤮 Uglavnom mi mame mucimo muku sa viskom kg,jer nemamo vremena za sebe ili nemamo mogucnosti. Ali za svaku uspesnu dijetu neophodna je fizicka aktivnost(dobar kardio,fitnes i jaka volja). I naravno regulisana ishrana( nema slatkisa,testa,grickalica)bez treninga nema ni mrsavljenja!
2019 03 30
Volim sve :D čak i pihtije. Ne volim škampe, a recimo iznutrice jedem samo kad ih tata spremi, tipa škembiće, džigerica i slično :D sve ostalo derem.kao nenormalna. Razumem te, mm ne jede ni voće, ni povrće, samo.meso i testo :D i slatkiše. Večito problem sa hranom, ja bih pohovala karfiol i sabila teglu ajvara uz to,on se ježi od toga hahahah
2019 03 30
Ne volim pihtije, nikad ih nisam ni probala, a ne volim ni cvarke. Ostalo manje-vise, ali sve mogu da jedem :)
2019 03 30
I ja nisam.volela dok nisam.probala :D ali naravno, samo one sa suvim mesom unutra, ne sa nogicama i ušima :D
2019 03 30
Meni tako bilo i sa cvarcima, nije bilo sile da probam i donesu ukucani lepsih nema evo, probam, bljak :D pa sam kontala bice i sa pihtijama isto pa necu ni da probam x-)
2019 03 30
Joj, a ja kad vidim duvan čvarke, oči mi ispadnu :D i to onaj fazon, čvarci, 'leba, sir, mladi luk :D :D
2019 03 30
Volim sve osim crevaca i mozga i mušmula. Plodove mora, plodove tora, povrće volim više od voća. I buđave sireve i prevreli ovčji i kozji, mleko ne pijem. Volim ljuto, kiselo i gorko više nego slatko. Sočivo volim više od pasulja. Beli luk obožavam, kiseli kupus.... Gurman sam.
2019 03 30
Ne volim stosta, ali jedem sve, jer ne bi bilo u redu da teram decu, a ja da isto ne jedem. Ne volim boraniju, grasak, sladak kupus.. Spanac, koprivu, zelje volim. Kiseli kupus takodje, kuvan, ali i kao salatu. Volim neobicne ukuse, sve volim da probam, kozje i ovcije mleko su mi super, ali na hrskavicu u corbi bih povratila 😅 Kad umislim da je nesto jako zdravo, da leci stosta, pocnem isto da volim da jedem, tipa- beli luk, kurkuma, djumbir, cvekla, aronija, cimet, ljuta paprika.. Sto se tice gojaznosti, nije mi jasno kako se ne skinu kilogrami usled aktivnosti sa sitnom decom. Ja sam npr.imala vise kg pre rodjenja dece, ali sam sa decom trcala, igrala odbojku, vozila bajs, setala..za najmladjom sam istrcala kilometre i kilometre, jer je bila uzasno nemirna, mislim da nisam mogla toliko hrane usput da stignem da unesem, da bih nadoknadila potrosene kalorije 😅
2019 03 30
1 2