Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Ishrana, recepti, ekologija /

Hrana za bebe, potreban savet

Mame, sta ste davale bebi prvo od mlecnih proizvoda i kako? Bebac ima 6 meseci. Pedijatar kaze-mozes domaci mladi sir. Ali volela bih da cujem iskustva mama, nekako mi je vaznije da cujem kako ste to sprovodile u praksi. Moja mama je na primer u tom uzrastu meni davala i jogurt, kiselo mleko, pavlaku... I iskreno, mislim da mame vise znaju od doktora, iako sam i sama zdravstveni radnik nekako volim da cujem i price iz naroda 😁
2019 09 26
Moja devojcica ima sada 24 meseca,mi smo od 4og meseca krenuli sa kasicama,pirincane pa povrce...pa meso...znam da sam joj vec sa 6 dodavala u kasice mladog sira(najbolji ukus joj ima biser sir,njega samo hoce :D),pa kuvano jaja vrlo malo zumanca... Bitno je krenuti novo u veoma malim kolicinama(zbog alergijske reakcije),moja je alergicna samo na jagodu,ali i ja sam,pa nije ni cudno... Sto bi rekla moja mama,ja sam tebi sa 6 meseci przila jaja na oko :D
2019 09 27
Kod nas je bio jogurt, sve vrste ali posebno Dukatos, onaj divni gusti, sav je kremast mmm...To nam je baza, isto kiselo mleko, ali kad malo poraste, moze i pavlaka. Krem sirevi nam ne idu, ali sve je stvar navike :) Tashicica lepo kaze za jaja...Sad se preteruje u brizi oko svega pa i ishrane...mi smo kao bebe jeli preprzeno brasno.. i sta nam fali :)
2019 09 27
Sa sest meseci koliko me secanje sluzi..nisam davala nista od mlecnih proizvoda..Sisao je jos uvek...Klopa pasirana kuvana.P[ocela sam da ubacujem zumence po malo,posle i kuvano meso....Nista przeno...Nisam davala nista przeno pa mozda do skoro dve godine...
2019 09 27
E da ono sto sam radila sto bas nije bilo knjiski,,Pravila sam sok u sokovniku od svezeg voca i povrca, koje je vec probao..I to sam mu davala po nekoliko kasicica malih dnevno..Npr sargarepa jabuka,mislim da sam i cveklu ubacivala u tom uzrastu
2019 09 27
Znaci jogurt i sir mogu sada sa punih 6? Uvela sam mu dosta voca, povrca, meso, jaja, ali fali mi to nesto mlecno u kasicama... Jogurt sam mu dala jednom i svideo mu se pa sam mislila zasto da ne, da pocnem I sa tim...
2019 09 27
Ne znam koliko je ok jogurt..Znam kada se uvodi kravlje mleko da treba da bude razredjeno ...Mislim da je tesko za stomak..
2019 09 27
Sa kravljim 0.5% od 4m sam pravila puder kasice,poceli smo sa pirincanom kasicom,krompir,tikvica,sargarepa,pa negde sa 5m sa vocem jabuka,banana,kruska.sa 6.5m sam mu dala belo pilece meso,zumance,mladi sir,brokoli,karfiol tamo vec sam 7 junetinu,kiselo mleko,jogurt balans ...i tako dalje.Imala sam tabelu sa redosledom uvodjenja namirnica.Moja beba je sikila sam 1m,imala je reflks pa smo morali da predjemo na Ar formulu,a po preporuci doktora sa ch vec sa 3m i 20dana.Ja sam sacekala da napuni 4m.Kasice sam morala da pravim sa kravljim mlekom jer je AR formula dosta gusta,one koje su se pravile sa vodom nisam mogla da nadjem ili bi nasla jedva neku nisam bila tada u BG.
2019 09 28
> Bojanaboka990: > Mame, sta ste davale bebi prvo od mlecnih proizvoda i kako? Bebac ima 6 meseci. Pedijatar kaze-mozes domaci mladi sir. Ali volela bih da cujem iskustva mama, nekako mi je vaznije da cujem kako ste to sprovodile u praksi. Moja mama je na primer u tom uzrastu meni davala i jogurt, kiselo mleko, pavlaku... I iskreno, mislim da mame vise znaju od doktora, iako sam i sama zdravstveni radnik nekako volim da cujem i price iz naroda 😁 Smete da date jogurt sa sest meseci naravno : ) Mi smo tada vec imali mlecnu veceru. Ja sam prvo dala jogurt, onda sve - kiselo mleko, pavlaku, grcki jogurt, mladi neslani sir (mislim da sabacki i abc imaju najmanje soli). Sa godinu dana sam uvela kravlje mleko i cokoladno mleko. Meni je ovaj sajt bio vrlo koristan: http://www.hranazabebe.com/
2019 09 30
Bebi mozes poceti da dajes bareno povrce pravis sama kod kuce kasice. Ja sam pocela sa pire krompirom samo sam ja svoje mleko stavljala jer je sisao. Uvek sta god da mu dajes prvi put dajes tri dana isto pa svaki dan ubacujes novo . Npr krompir pa drugi dan krompir i sargarepu pa krompir sargarepu i pirinac. I tako miksas svaki dan u slucaju da je na nesto alergican da znas sta je u pitanju. Isto i sa vocem ,samo moj ti je savet da dajes prvo svo povrce pa onda tek voce. Jer kad probaju voce posle vise nece povrce🙈 mozes barenu jabuku i plazmu kao kasicu moj je to obozavao. Takodje mozes i barenu piletinu ali ako sisa nemoj nikako posle piletine da dajes mleko da ne bi povracalo dete. Ja sam sinu pravila i popare,pavlaku i hlebic sa malo slanine ne onaj mesnati deo vec onaj beli deo od 8 og meseca znas kako to vole😋tako da generalno videces sama po svom detetu,kao majka videces sama za sta je spremno dete. Nemoj puno slusati doktore o hrani jer nemaju pojma. Moje dete je sisalo do 2 god,pio je i kravlje i kozije mleko i jogurt i pavlaku i sve redom. Samo mu jagode i jaja nisam dala do godinu dana to su me zaplasili pa nisam htela. Moj je voleo brokuli,pirinac i krompir pa sve to izmiksam i malo posolim uvek je sve smazao. Tako da imas i na netu jako lepih recepata .
2019 10 14
Hvala Sanja, bas ste lepo napisali sve. I ja mislim da doktori "manje znaju" od nas majki 😊
2019 10 15
Od mlecnih proizvoda ja sam prvo davala deci kiselo mleko, pa jogurt pa mladi Sabacki sir(ima da se kupi u Maxiju) 😃
2019 10 31