Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

najbolja hrana za pamcenje

Borovnice i ribizle : sadrže veoma važne fitonutrijente koji poboljšavaju sposobnost pamćenja i smanjuju efekte hroničnih degenerativnih procesa poput Alchajmerove bolesti ili demencije. Borovnica je voće koje su bogate snažnim antioksidansima. Losos, haringa i pastrmka : Nutritivno vredne ribe poput lososa su bogate omega-3 masnim kiselinama, koje su neophodne za sve moždane antivnosti. Omega-3 deluje i protiv-upano dakle, podiže i imunitet. Dovoljno je da unesete 100-120 g ribe, dva do tri puta nedeljno. Kao alternativu možete jesti i sardine, koje su takođe bogate sa omega-3 masnim kiselinama. Orašasti plodovi i semenke : su odličan izvor vitamina E, koji je zadužen za intelektualne sposobnosti. Vitamin E čuva mentalno zdravlje i poželjno ga je unosti u dovoljnoj meri Integralne žitarice : - ječam, pšenica, raž, ovas. Vlakna, zatim vitamin E i nešto malo omega-3 masnih kiselina.
2013 08 25
Kelj, spanać, peršun i brokoli : najbogatije vitaminom K koji takođe pojačava moždane funkcije i popravlja sposobnost pamćenja. To čini sprečavanjem oksidativnih procesa nervnih ćelija, dakle čuva ćelije od oksidacije, iako sam vitamin K nije antioksidans. Vitamin K pored toga utiče na normalnu koagulaciju krvi, štiti i jača kosti, sprečava kalcifikaciju arterija. Mahunarke : Mahunarke su jeftine, pune minerala, vlakana i vitamina i obezbeđuju stalan nivo šećera u krvi. Pošto mozak zahteva konstantan priliv energije, ovo je dobro za njega. Stoga, dobro je i za nas. Jedite sočivo, pasulj, grašak, soju . To su najbolji prirodni izvori biljnih belančevina. Paradajz : Postoje dokazi da likopen, crveni pigment iz paradajza, koji je snažan antioksidans, čuva moždane ćelije od slobodnih radikala. Crna čokolada :Ona sadrži snažne antioksidanse i prirodne stimulanse (kofein) koji pojačavaju koncentraciju i stimulišu proizvodnju endorfina, što znači – osećaja radosti. Ne preterujte, 25 grama crne čokolade je i više nego dovoljno na dan.
2013 08 25
jos malo o zdravlju [slika:593ba0aa-47cc-4d91-9524-b916d3868e50] [slika:5634957b-33a3-48aa-af66-75d6823cb8d3]
2013 08 25
Veoma korisni savet. [:lepota] [:poljubac] [:poljubac] [:poljubac]
2013 08 25
Hvala ti za ovo, dosta si mi pomogla. :) [:poljubac]
2013 08 25
Ja mislila da je ovo tema za najbolju hranu koju pamtim, tipa tako sam se dobro oždrala da to nikad neću zaboraviti [:smejati] [:smejati] [:smejati]
2013 08 25
jana [:poljubac] [:poljubac] nema na cemu dora [:lepota] [:poljubac] nikerym [:smejuljiti]
2013 08 25