Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Ljubav, porodica, deca, psihologija /

Psihologija /

Da li ovde ima neko strucan ko bi mi pomogao?

U pitanju je toksicna veza iz koje jednostavno moram da izadjem. Prepreku predstavlja to sto ja tog decka volim. Primetila sam da polako sebe unistavam, zdravlje mi se jako pogorsalo. Da li ovde na sajtu ima neki psiholog koji bi mi mozda dao par saveta, jer ja najiskrenije vise ne mogu da se nosim sa tim...
2020 03 06
pazi , bila sam u slicnoj situaciji bukvalno kad zamislim sebe bez doticne osobe osecam se kao da cu da umrem ali bukvalnooo , jedno vece mi je tako eto odjednom doslo samo da presecem ali bukvalno kao kad uzmes makaze i cap i caoooo , billo je pretesko ali preeeteskooo bukvalno nisam iz kuce izlazila niti sam se sminkala (sto inace obozavam) , drugarice nisu postojale ma niko niko drugi momci isto nisu postojali , vremenom m ije bilo bolje izlazila sam nisam kuci sedela , sta ocu da ti kazem ako si sigurna da zelis da preseces odnos onda to uradi sto pre da bi sto pre uspela da prebolis osobu , tesko je znam , ali ako vidis da nema izlaza i pomoci sama sebi kazes bice mi bolje bez toga , izlazi idi sa drugaricama nadji posao budi zauzeta bukvalno ceo dan , znam da misli dodju uvece ali veruj mi sve se preboli mozda ces ga i dalje voleti ali eto a ako si bas sigurna da ne postoji mogucnosts preboljenja onda bar sedi probaj da porazgovaras i da resis problem na nacin price ali obzirom da si navela da ti se zdravlje rusi zbog doticne osobe ,,,,veruj mi niko nije vredan tvog zdravstvenog stanja srecno :)))))))))
2020 03 06
> MnaKatic: > pazi , bila sam u slicnoj situaciji bukvalno kad zamislim sebe bez doticne osobe osecam se kao da cu da umrem ali bukvalnooo , jedno vece mi je tako eto odjednom doslo samo da presecem ali bukvalno kao kad uzmes makaze i cap i caoooo , billo je pretesko ali preeeteskooo bukvalno nisam iz kuce izlazila niti sam se sminkala (sto inace obozavam) , drugarice nisu postojale ma niko niko drugi momci isto nisu postojali , vremenom m ije bilo bolje izlazila sam nisam kuci sedela , sta ocu da ti kazem ako si sigurna da zelis da preseces odnos onda to uradi sto pre da bi sto pre uspela da prebolis osobu , tesko je znam , ali ako vidis da nema izlaza i pomoci sama sebi kazes bice mi bolje bez toga , izlazi idi sa drugaricama nadji posao budi zauzeta bukvalno ceo dan , znam da misli dodju uvece ali veruj mi sve se preboli mozda ces ga i dalje voleti ali eto a ako si bas sigurna da ne postoji mogucnosts preboljenja onda bar sedi probaj da porazgovaras i da resis problem na nacin price ali obzirom da si navela da ti se zdravlje rusi zbog doticne osobe ,,,,veruj mi niko nije vredan tvog zdravstvenog stanja srecno :))))))))) Hvala puno! Da, najteze je uvece, preko dana je lako. Pokusala sam vise puta sa pricom, ali stvar je u tome sto ja ozbiljno mislim da on ima neki psihicki problem. Toliko sam usla u tu moju filozofiju da sam pocela da povezujem i to sto mu tetka ima sizofreniju, da nije mozda nasledno... On je jednostavno ubedjen u to kako je on upravu i da su svi oko njega, pogotovu ja, ludi i da ga ne razumeju. Sve u svemu, pokusala sam, i ovo sto on radi je bolesno.
2020 03 06
Napravio je od mene histericnu ludacu, menja moje reci i ubedjuje me da sam rekla nesto sto nisam. (kao da ja ne znam sta sam rekla, imam fotografsko pamcenje) Za sebe smatram da sam jako empaticna osoba, vedra i vesela, i bas nikada nikoga nisam osudjivala, a on mene ubedjuje u suprotno, kako nemam empatije, kako sam luda i histericna, AGRESIVNA - sto nema veze sa vezom.... dakle on se igra sa mojim mozgom i pokusava da spusti mene kako bi uzdigao svoj ego... onda sam primetila kako je pocela kosa da mi opada, o podocnjacima do poda da ne pricam, jer ne spavam uopste, zapostavila sam sve stvari koje volim...jedini izlaz i spas od ovoga je prekid tog kontakta, kao sto si rekla, ali ja kao da se plasim da ostanem bez njega koji mi donosi samo nesrecu u zivotu....moracu da skupim snage zbog sebe
2020 03 06
Donekle mi je jasna situacija i vrlo je moguce da je taj stvarno povukao na tetku, ali... ovaj deo sa fotografskim pamcenjem ne kapiram: "Napravio je od mene histericnu ludacu, menja moje reci i ubedjuje me da sam rekla nesto sto nisam. (kao da ja ne znam sta sam rekla, imam fotografsko pamcenje)" :)
2020 03 07
> GabiProdaja: > Donekle mi je jasna situacija i vrlo je moguce da je taj stvarno povukao na tetku, ali... ovaj deo sa fotografskim pamcenjem ne kapiram: > "Napravio je od mene histericnu ludacu, menja moje reci i ubedjuje me da sam rekla nesto sto nisam. (kao da ja ne znam sta sam rekla, imam fotografsko pamcenje)" :) Lose sam se u besu izrazila... On od mene pokusava da napravi histericnu ludacu, jer me takvom predstavlja pred prijateljima...
2020 03 07
I zaista, i dalje trazim nekog strucnog ko bi mi pomogao sa par saveta samo da pokusam da se izvucem iz svega ovoga, jer je zaista moje zdravlje u pitanju...nisam jednosavno imala iskustva, niti znam sa ovim da se nosim.
2020 03 07
Potražite pomoć psihoterapeuta. Obavezno podršku porodice. Ne dajte da Vas neko kontroliše, izvrće reči i omalovažava. Bežite dok ne bude kasno.
2020 03 07
Ja sam u zivotu naucila da izbegavam ljude koji tako uticu na mene upravo nakon slicne situacije u kojoj si ti sada. Ne znam koliko godina imas, ali koliko god da ti deluje tesko da preseces i izadjes iz te veze, veruj mi da postoje mnogo teze stvari u zivotu. Preseci i zavrsi sa tim, videces da ce ti ubrzo biti lakse, da ces biti mnogo jaca i da ces nauciti da izbegavas takve osobe koje nista drugo ne rade osim sto crpe sve pozitivno iz drugih ljudi. Srecno i nadam se da ces uspeti 💕
2020 03 08
Hvala vam drage moje... znaci mi sto neko ipak zeli da me posavetuje, pa makar i preko poruka. Inace imam 21 godinu, nisam ni previse mlada za veze, imala sam ih par, jednu od 5 godina, ali ova je jednostavno nesto novo... i on je dosta stariji od mene, ali uopste nije zreliji, nekada imam osecaj da pricam sa decakom od 15 godina...aliii opet na neki nacin uspeva sa mnom da manipulise, mozda zato sto ga previse volim, mozda iz nekog drugog razloga, sta znam. Sve u svemu, par dana se nismo culi, slao mi je poruke, nisam odgovarala. Akoo uspem da istrajem u ovome, mislim da cu se izvuci. Tesko je, ali zdravlje mora uvek biti na prvom mestu.
2020 03 08
Toksicna veza, ako se ne prekine, dovodi do toksične porodice. Razmišljaj svakodnevno o tome kako gajis decu sa njim i vrlo brzo će ti se smuciti. Zamišljaj kako se dere na tebe i decu, baca tanjire sa stola, uzima kaiš da bije dete, tebi udara samar, ponižava te u svakom trenutku, odlazi u bolnicu gde mu dijagnostifikuju psihičku bolest, preti kako će vas pobiti.. Za to vreme ga blokiraj. Potrajace, ali vredi 😉
2020 03 08
> GabiProdaja: > Donekle mi je jasna situacija i vrlo je moguce da je taj stvarno povukao na tetku, ali... ovaj deo sa fotografskim pamcenjem ne kapiram: > "Napravio je od mene histericnu ludacu, menja moje reci i ubedjuje me da sam rekla nesto sto nisam. (kao da ja ne znam sta sam rekla, imam fotografsko pamcenje)" :) Takvi likovi su manipulatori. Mislim da postoji I sifrica za iste, mislim da je narcisoizam. Izvrcu menjaju reci, u stanju su bukvalno da dovedu ljude do ludila..
2020 03 09
Mladić ima porodicu koja treba da primeti bolest, ako uopšte postoji, te da ga uputi na lečenje, a ne da ga devojke upućuju na lekara, jer je sigurno da neće prihvatiti. Da je prihvatio, otišao bi već u savetovaliste. Ona ne treba da oseća grizu savesti i da bude uz njega samo da bi on bio miran. Moze da porazgovara sa njegovom porodicom, a i to je pitanje koliko su oni spremni da sarađuju. Prvo se u kući primeti problem
2020 03 10
Sve je lepo to sto ste napisali, ali stvar je u tome sto JA licno od njega trpim psihicku torturu vec godinu dana. Ne znam da li je psihicka bolest u pitanju, to je samo predpostavka, ali ja njemu kad bih predlozila lecenje ili pomenula da mozda boluje, da li stvarno mislite da bi on to prihvatio? Ja njemu kada dam prijateljski savet da se, recimo, ne kljuka antibioticima ako ima najobicniju prehladu on tvrdi da ja nista ne znam... Osobama koje ne zele da im se pomogne, pomoci nema... Cela svrha ove teme je to kako da pronadjem izlaz iz svega ovoga...
2020 03 13
Devojcice, ako trazite strucnu pomoc onda pravac dom zdravlja kod izabranog lekara koji ce Vam dati uput za psihijatra, psihologa, psihoterapeuta ili koga vec... Trazeci savet ovde kao da je u pitanju recept za mafine samo gubite vreme...
2020 03 13
1 2 3