Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Akne na ledjima pomoc

Devojke ne znam koliko vas jos ima ovakav problem, ali ja sam stvarno ocajna... Imam na ledjima bubuljice ili akne, ne znam vise ni kako ih nazvati koje su velike i crvene i bole. Takodje imam fleke na ledjima od njih. Ide lepo vreme i stvarno je uzasno nositi bretele sa takvim ledjima. Sta mi preporucujete?
2020 05 30
Moras otici kod koznog lekara.Da bi ti to pogledali i rekli o cemu je rec.A s'tim i da ti daju odgovarajucu terapiju.Nikako na svoju ruku da kupujes jer mozes napraviti ozbiljan problem.
2020 05 30
Slažem se, morate otići kod dermatologa. Lekovi za akne (ako su one u pitanju) mora da prepise lekar, piju se određen vremenski period i jaki su. Ne možete sami na svoju ruku. Takodje, ono što znam je da pojava bubuljica na leđima može biti posledica problema sa probavom. Pa ako ih imate, probajte prvo to da rešite. Ali svakako preporučujem u svakom slučaju odlazak kod lekara.
2020 05 30
Isla sam i ranije kod dermatologa i davao mi je neke losione i skupe kreme koje mi uopste nisu pomogle...
2020 05 30
Skinology preporučujem. Moja sestra je imala akne i po licu a ja po leđima, ova kozmetika nam je pomogla i spasila živote. Uzele smo losion i kremu, oko 600 dinara su, ali je nama to rešilo problem. Kao i la roche posay cicaplast. To je moja preporuka, išle smo ranije kod dermatologa i sve se svodilo na isto, iste kreme, bez rešenja...
2020 05 31
Da li znas mozda tacno koja ,tj kako se zove jer sam na njihovom sajtu videla dosta krema?
2020 05 31
Ako mislite na one crvene potkozne..ne znam da li one imaju veze sa spoljnim uticajem?
2020 05 31
Za pocetak promeni ishranu i izbaci secer. Puno tecnosti unosi i koristi samo prirodne preparate za telo.
2020 06 03
Alverde sapun od lavande ( 100din ) njime peri ledja i kupi alverde sensitive ( bela ) krema za telo ( 250din ) u dm . Meni su ta dva proizvoda spasila i lice i ledja ♥️ Uzmi cink pastu (60din ) u apotekama i stavi na bolnu bubuljicu preko noci
2020 06 03
Sa ovim se slazem, sad kad bude lepse vreme suncaj ledja da bi ti se osusile bubuljice > tanjatudi: > Za pocetak promeni ishranu i izbaci secer. Puno tecnosti unosi i koristi samo prirodne preparate za telo.
2020 06 03
Hvala vam puno na savetima. Tecnost jako slabo pijem. To moram da promenim ali mi bas tesko ide. A ishranu sam pocela da menjam. Probacu te proizvode a i suncanje bi mi svakako prijalo. 🤗
2020 06 03
Ja sam jedno vreme imala taj problem. Uvek sam imala pamučne majice, peškire sam čak peglala da ih parom dezinfikujem, prirodna kozmetika... Sve sam mislila da je do mene, znojenja i ostalih teorija zavere. Sve dok se nije pojavio problem sa prolaktin hormonom zbog kojeg su mi dali kontraceptivne pilule. Meni su se i leđa i brada očistile od bobuljica posle jedne kutije. Tako da sam rešila problem sa bubuljicama slučajno, dok problem sa prolaktinom malo smanjila. Iako taj hormon nema veze sa bubuljicama, ima sasvim drugu funkciju u organizmu. Nikako nemoj na svoju ruku, obavezno pitaj svog ginekologa. Dermatolozi su pod dirigentskom palicom fatmaceutskih mafija, nažalost. Ima nekih koji su sluđeni pa ne znaju ni oni šta je dobro. Ima nekih koji će isključivo babske prirodne stvari nuditi, što podržavam, ali samo za ličnu i kvalitetniju negu ali ne sigurno kao negu za problem koji ti sad imaš. Ovo je samo moje iskustvo. Drago mi je ako sam pomogla nekako. Pozdrav za sve.
2020 06 04
Za prvu pomoc, dok lekar ne utvrdi u cemu je problem, posto je moguce i da je hormonski, mozes prskati aktivnim kiseonikom za dezinfekciju i posle posuti bebi puder u debljem sloju, koji ih sasusi. Meni su te dve stvari resavale problem svih bubuljica.
2020 06 04
I moj brat ima isti taj problem.Isao je do sada bar 5 puta kod dermatologia i vama prepisali bi mu kremice,losione,tecni beli puder,pa neku vodicu kao po receptu pravljanu i nista.Leti bi se smirile jer se suncaozali fleke su mu ostale ,ljubicaste,bele,crvene.. Promenio je ishranu,izbacio skroz secer i belo brasno,znaci hleb uopste ne jede.I pre se tusirao normalno svaki dan,i sada to radi,uzeo je iz farmasija ulje cajevca i njega maze na ledja i lice.Planira da odradi hormone,privatno,naravno jer u dz mu ne daju uput.Inace od puberteta kako se pati sa aknama,
2020 06 08
I moj brat ima isti taj problem.Isao je do sada bar 5 puta kod dermatologia i vama prepisali bi mu kremice,losione,tecni beli puder,pa neku vodicu kao po receptu pravljanu i nista.Leti bi se smirile jer se suncaozali fleke su mu ostale ,ljubicaste,bele,crvene.. Promenio je ishranu,izbacio skroz secer i belo brasno,znaci hleb uopste ne jede.I pre se tusirao normalno svaki dan,i sada to radi,uzeo je iz farmasija ulje cajevca i njega maze na ledja i lice.Planira da odradi hormone,privatno,naravno jer u dz mu ne daju uput.Inace od puberteta kako se pati sa aknama,
2020 06 08
1 2