Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Alergija na ambroziju?

Zene, ako ima neko slicnu muku, cime je ublazavate ili resavate? Ja ne mogu da disem, kako krocim napolje tako krece kijavica, svrab u ocima i usima, a javio se i bronhitis jer nisam na vreme pocela da pijem lek za alergiju. Sta vi pijete, cime se sluzite?
2020 09 01
Godinama koristim jednostavni trik. Pre izlaska iz kuće namažem mast od nevena na unutrašnju sluznicu nosa. Može da posluži i maslinovo ili bilo koje drugo ulje pa čak i svinjska mast. Time se sprečava prodiranje spora i njihovo zadržavanje. Uz to, jačanje imuniteta koprivom. Lekovi protiv alergije stvaraju pojačani prag tolerancije vremenom i sve manje deluju. Ako je baš nepodnošljivo uzmem Pressing, mada uništava bubrege.
2020 09 01
U apoteci postoji mast za nos, zove se Nisita. Meni mnogo pomaze, ove godine sam pocela da je koristim i dosta mi je lakse nego prethodnih godina. Stiti sluznicu i sprecava prolazak alergena. Plus prelepo mirise na citruse. Od antihistaminika pijem klarinazu, u sebi ima pseudoefedrin, pa otpusava nos. Jedini lek koji me ne uspavljuje, sve moje preporuke za njega i Nisitu.
2020 09 01
Pozdrav, istu muku mucim godinama, samo je ove malo izrazenije i moram da pijem aerius tablete. Inace kad se vratis kuci uvek se umij, kazu treba prati kosu ali ko ima vremena za to svaki dan, pij dosta tecnosti, vitamini. Ne treba stalno drzati prozor otvoren, posebno uvece. Ja malo izluftiram pa ukljucim klimu na najtisi rezim.
2020 09 02
Pozdrav draga Pink, pijem caj od koprive, mazem Ivinu mast ( ima za nos ) mnogo dobra stvar, kad je namazem iskijam se i toliko izbacim slina da ne mogu poverovati. Pomaze mi da izbacim skroz mleko iz upotrebe ono mi jako smeta i cim ga izbacim osecam da me alergija ne muci toliko :)
2020 09 03
Pijem elaroten vec godinama, alergicna sam na sve i svasta i on mi bas pomaze.
2020 09 04
Hvala vam puno zene! Himera, ja mleko ne pijem vec godinu dana, ali nije mi nesto pomoglo. 😂 Mislim da mi se alergije nije nikad jace ispoljila nego sad, jos se mucim, ali dosta blaze nego sto je bilo 🙏 Hvala vam jos jednom, sad cu spremnija uci u borbu u narednom periodu alergija, we are stronger than this 👊🤘💪 I da, najvise mi je pomogla inhalacija, ako imate kucni inhalator, 1ml pantenola i 2,5 fizioloskog 3x dnevno, da se "otpusite" 😂
2020 09 07
Pozdrav. 🙂 Ja imam bas jaku alergiju ali vec godinama pijem tablete aerius, koristim sprej za nos i kapi za oci allergodil( sve su antihistaminici)i zaista mi pomaze. Ali ono sto je najbitnije jeste početi na vreme sa tabletama, ja pijem od sredine jula i zaista dosta su mi blagi simptomi. Takodje sam nedavno saznala da postoji injekcija koja se primi u sezoni i nestaju svi simptomi na mesec dana, sto mi je potvrdio brat od drugarice ali sad je vec kasno. Sledece godine cu verovatno probati. Doduse ta injekcija je kortikosteroid i sme da se primi jednom godisnje ali mozda je to bolje resenje nego se kljukati non stop lekovima. Inace injekcija se zove diprophos. Izvinjavam se na podugom postu, bas se raspisah😁
2020 09 09
Ja sam primala diprophos na 5-6 meseci i bilo mi je mnogo bolje.. cak mi se i nos skroz otpusio, nisam imala potrebe za kapima.
2020 09 10
> FashionStory: > Ja sam primala diprophos na 5-6 meseci i bilo mi je mnogo bolje.. cak mi se i nos skroz otpusio, nisam imala potrebe za kapima. A jeste imali neke nus pojave? Moram sledece godine obavezno olaksati sebi..sad je vec kasno..
2020 09 10
> JovanaVA: > > FashionStory: > > Ja sam primala diprophos na 5-6 meseci i bilo mi je mnogo bolje.. cak mi se i nos skroz otpusio, nisam imala potrebe za kapima. > A jeste imali neke nus pojave? Moram sledece godine obavezno olaksati sebi..sad je vec kasno.. Ne, apsolutno nikakve.. progledala sam.
2020 09 11
> FashionStory: > > JovanaVA: > > > FashionStory: > > > Ja sam primala diprophos na 5-6 meseci i bilo mi je mnogo bolje.. cak mi se i nos skroz otpusio, nisam imala potrebe za kapima. > > A jeste imali neke nus pojave? Moram sledece godine obavezno olaksati sebi..sad je vec kasno.. > Ne, apsolutno nikakve.. progledala sam. Hvala puno na odgovoru 🙂
2020 09 11
Mojekrpice su zajednica u kojoj možete prodavati, kupovati i menjati odeću
Kupi - Prodaj