Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Saveti o upotrebi sajta /

Slanje paketa u inostranstvo preko Poste

Cao svima. Da li je neko slao pakete za inostranstvo preko Poste? Koliko ste placali postarinu? Kako ide taj postupak slanja paketa? Kako da znam da li je primalac preuzeo paket? Nikada nisam slala pakete za inostranstvo. Hvala unapred 🙂
2020 09 11
Ja sam slala Aks-om, imas objasnjeno na njihovom sajtu a mozes ih i pozvati da ti objasne. Procedura nije komplikovana, ali da znas da postarinu placa posiljalac 🙂
2020 09 11
Zdravo, slala sam ja za Švedsku sestri paket (odeća za bebu jer sam dobila sestričinu), imao je 300 grama i poštarina je bila 637 dinara. Morate sve stavili u kovertu koja ima iznutra onu pucketavu foliju, kupujete to u knjižari, košta oko 50 dinara neka srednja veličina, U pošti će Vam dati da popunite adresnicu kao za preporučeno pismo, a onda ćete popuniti i carinsku deklaraciju ( šta šaljete, kome, da li ima vrednost neku, da li ima otkup, Vaše podatke), adresirate kovertu, ali je ne zatvarate jer na carini valjda oni pregledaju to. Dobićete na adresnici broj paketa, koji pratite na sajtu Pošte, kao svaki postekspres paket, s tim što sada ima opcija na sajtu da vas link vodi do sajta pošte zemlje gde šaljete, tako da možete tamo da vidite gde je paket. Moj je savet da razmislite da li ćete sada da šaljete, jer zbog cele ove situacije sa koronom, sve je oduženo rpeviše, ja sam poslala paket za Stokholm 9.6, a sestra je paket preuzela tek pre dve nedelje, držali su ga na carini dugo, plus su je zvali da je pitaju šta je unutra...
2020 09 11
Posto ja saljem vece stvari, u pitanju je torbica koja ima otkup, da li kupujem kutiju u tom slucaju, posto u kovertu to nece stati?
2020 09 11
Ne mozes slati sa otkupom. Moraju ti uplatiti novac unapred
2020 09 11
Ja sam slala dokumenta EMS-om za Berlin koja nisu bila teza od 250g i postarina je bila oko 2400 dinara. Kao sto rece @smilicas bas dugo putuje, paket sam poslala 25. aprila, njima je stigao 11. juna. Mislim da im na sajtu sve pise i kako se pakuje i cene koje su za koliko grama, imaju i korisnicki servis pa ih sve mozete pitati. Pozdrav
2020 09 11
Hvala devojke puno na pomoci 🙂
2020 09 11
Ja sam slala patike,u Minhen ,platila 1700 rsd(Post Expresom).Stigle su,za dve nedelje..prosle godine,doduse.
2020 09 12