Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

O korisnicima sajta mojekrpice.rs /

Cena postarine

Zdravo! Zanima me da li je jos neko primetio da mu u poslednje vreme stizu posiljke koje su skoro duplo skuplje nego inace? (Mislim na usluge post expressa) Ranije sam pakete u proseku placala oko 200-250 din, sada je uvek vise od 300 a nekad i 400. O cemu se radi? Pritom, na sajtu pisu cene u odnosu na kilazu, ali svaki taj moj paket je bio izuzetno lagan, kako je moguce da sada nesto treba da platim 400din samo za usluge donosenja? Ne znam da li je jos neka od vas primetila ovo, ali mislim da je strasno bezveze kupiti stvar koja je jeftina i platiti postarinu kao pola artikla, gubi sve smisao onda.
2020 10 09
> HauteCouture20: > Zdravo! > Zanima me da li je jos neko primetio da mu u poslednje vreme stizu posiljke koje su skoro duplo skuplje nego inace? (Mislim na usluge post expressa) > Ranije sam pakete u proseku placala oko 200-250 din, sada je uvek vise od 300 a nekad i 400. > O cemu se radi? > Pritom, na sajtu pisu cene u odnosu na kilazu, ali svaki taj moj paket je bio izuzetno lagan, kako je moguce da sada nesto treba da platim 400din samo za usluge donosenja? > Ne znam da li je jos neka od vas primetila ovo, ali mislim da je strasno bezveze kupiti stvar koja je jeftina i platiti postarinu kao pola artikla, gubi sve smisao onda. DA! Platim ptt 270din plus pošto ima otkup još 80din
2020 10 09
> mesecizvezde: > DA! > Platim ptt 270din plus pošto ima otkup još 80din To je zato sto placate paket pouzecem, vode se kao dodatni troskovi postNet-a. Zato je bolje placati unapred ako kupujete od proverenih clanica :)
2020 10 09
> SvetlanaRadic: > > mesecizvezde: > > DA! > > Platim ptt 270din plus pošto ima otkup još 80din > To je zato sto placate paket pouzecem, vode se kao dodatni troskovi postNet-a. Zato je bolje placati unapred ako kupujete od proverenih clanica :) Znam, slazem se, ali placala sam i ranije pouzecem pa je ispadalo jeftinije, deluje mi da je u poslednje vreme zausta skocila cena nenormalno...
2020 10 09
Zavisi kad ranije, jer otkad je poskupela postarina - vrlo moguce je da su i ostale usluge. Nisam dugo platila pouzecem
2020 10 09
I ja više ne uzimam pouzećem jer je baš poskupelo. Pogotovo ako je otkup malo veći, poštarina skoči i do 500 dinara nekad.
2020 10 09
> Ana2018: > I ja više ne uzimam pouzećem jer je baš poskupelo. Pogotovo ako je otkup malo veći, poštarina skoči i do 500 dinara nekad. Potpuni bezobrazluk
2020 10 15
Девојке цене свих постекспрес услуга су скочиле после карантина. Знате да су радници протествовали док им не повећају плате, па повећали су им, само их ми плаћамо. Исто важи и за препоручену писмо пошиљку, она је сад око 180 дин. Како год окренеш деру.
2020 10 15
> Plavizmaj: > Девојке цене свих постекспрес услуга су скочиле после карантина. Знате да су радници протествовали док им не повећају плате, па повећали су им, само их ми плаћамо. > Исто важи и за препоручену писмо пошиљку, она је сад око 180 дин. > Како год окренеш деру. Bezobrazluk sta nam rade...
2020 11 03
Ja trenutno ratujem sa njima zbog bezobrazluka koji su uradili kada sam poslala poklon jednoj zeni sa sajta. Naime, posto nisam ja slala, napisala sam podatke primaoca na papir i otisla je mama da posalje. Kad se vratila ja vidim urucenje do 12h i znam da je skuplje kao sto znam i da sam napisala do 19h. Nazovem ih da isprave, nalazili neke izgovore tipa njima je vec otisla prva isporuka (a pre 15 minuta poslat paket) i slicno, dva, tri puta ih pitam da li zele ili ne, oni drsko nece, ne moze i ja spustim slusalicu pa napisem zalbu. Tu tek nastaje cirkus od lazi. Naime, oni su odbili da unesu podatke sa papira i naterali su mamu da procita, ona je procitala adresu i ime primaoca kao i broj, a ostalo nije jer je bilo sitnije, a ne vidi to sitno dobro bez cvidza, pa je pomislila da se misli na urucenje tog dana do 19h i da nece stici te je rekla urucenje do 12h sto su oni i uneli. Prva laz koju su izrekli kao odgovor na moju zalbu je da na papiru nije bilo napisano vreme urucenja. To je laz jer svaki put bilo kad ja idem da saljem ili popunjavam da neko drugi odnese UVEK napisem sve, od urucenja do ko placa postarinu.
2020 11 16
Za ostalo sto se desilo u Posti i kako je tekao razgovor nemam dokaza, ali ako su slagali za nesto za sta 100% znam da je laz jer sam licno popunjavala nema razloga da sumnjam da su slagali i ostalo. Kako kaze u odgovoru, rekli su mojoj mami urucenja i razliku u ceni, a ona tvrdi da joj nista nisu rekli i da nije znala. Cak oni tvrde da je rekla "da razilka nije velika". Razlog zasto im ne verujem jer taj sto svaki put kad saljem meni nikad niko do sada nije rekao razliku izmedju 12h i 19h samoinicijativno, kao i to sto su slagali da na papiricu nije pisalo urucenje do 19h jer ja znam da jeste, ja ga popunjavala. Poslednje sto su slagali je tokom razgovora, navodno je osoba sa kojom sam pricala htela da mi izadje u susret ali ja sam spustila slusalicu i nisam joj dozvolila. Istina je ta da sam razgovor prekinula kada sam ih dva puta jasno i glasno pitala da li zele i mogu da isprave i dobila odgovor NE svaki put. Ne samo da su podigli cene, nego su postali bezobrazni i poceli da lazu sa sve "svedocima" u vidu kolega i kontrolora. Ne znam kako su kolege mogle da svedoce kad su valjda radili posao, niti kako su kolege mogle da vide sta pise na papiru, a ni ta sluzbenica ako je isti odbila da cita. Sve moj do moga.
2020 11 16
Mama kaze da nisam normalna sto se cimam oko toga i da je to ne zanima, ali ja bas ovakve stvari volim da isterujem na cistac. Mozda i jesam luda sto se raspravljam sa njima oko 50 dinara razlike u postarini ali me toliko iritira njihovo laganje da se samo zbog toga inatim.
2020 11 16
Meni uvek naplate više nego što piše na priznanici. Ne samo kurir, nego mi taj iznos stigne i iz poste sms-om i onda kad dobijem priznanicu gde je napisan otkup i cena postarine i povracaja novca, uvek taj zbir bude nizi od onoga sto su mi naplatili. 400 din me je izasla postarina za jaknu tesku 0,900g...bas su poskupeli
2020 11 18