Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

O korisnicima sajta mojekrpice.rs /

Cena postarine

Zdravo! Zanima me da li je jos neko primetio da mu u poslednje vreme stizu posiljke koje su skoro duplo skuplje nego inace? (Mislim na usluge post expressa) Ranije sam pakete u proseku placala oko 200-250 din, sada je uvek vise od 300 a nekad i 400. O cemu se radi? Pritom, na sajtu pisu cene u odnosu na kilazu, ali svaki taj moj paket je bio izuzetno lagan, kako je moguce da sada nesto treba da platim 400din samo za usluge donosenja? Ne znam da li je jos neka od vas primetila ovo, ali mislim da je strasno bezveze kupiti stvar koja je jeftina i platiti postarinu kao pola artikla, gubi sve smisao onda.
2020 10 09
Jel' ste pogledali vredsnost postarine koja pise na paketu ili na uputnici?
2020 10 09
Radi se o tome da su svi postali bezobrazni i alavi.. Ukljucujuci sve sluzbe, kojima se evo i posta pridruzila
2020 10 09
Verovatno Vam bude ta cena jer placate pouzecem. Uplatom unapred je cena jos uvek 200din do 19h dostava :)
2020 10 09
Minimum 200rsd, ranije bilo 150. Plus dostava, pakovanje, rukovanje novcem itd. Da li znate cene za druge kurirske sluzbe? PE je postao nepodnosljiv od kad je Vuckov brat preuzeo, otpustio 50% kurira i podigao cene.
2020 10 09
Kad je bez otkupa bude 200,250,zavisi koliko meri paket.A kad ima otkup,onda ptt+otkup+prenos novca koji se razlikuje i zavisi od toga da li se novac vraca postnetom ili na racun.Do sad nisam imala problema i stizali su mi paketi kojima su se cene ptt uklapale u kilazu.
2020 10 09
Ranije je bilo bez otkupa 150rsd, sa otkupom i svime 190rsd, do 500gr. Do 2kg 240rsd. 2 dana zaredom sam zvala kurira koji nestane, nije ni dosao i ne javlja se ni meni ni ovima iz BGa sto uzimaju podatke. Nikom nista. Pre se desilo da cekam kod kuce, ne donese mi posiljku, iskljuci telefon i moram da odem u postu po paket. Isto kao da se nista nije desilo. I jos jednom nije doneo paket sa Aliex, samo ostavio papiric (ko da se penje liftom), a onda sam platila "lezarinu" jedan dan u posti :D da, "lezarinu".
2020 10 09
> Kimberly: . > I jos jednom nije doneo paket sa Aliex, samo ostavio papiric (ko da se penje liftom), a onda sam platila "lezarinu" jedan dan u posti :D da, "lezarinu". Da, to su i meni uradili za paket iz Engleske. Kad mi je rekla pored troskova carine jos i "lezarina" njihovom krivicom, doslo mi da ih zapalim :') :') :')
2020 10 09
Isto i meni. Sigurno su povecali cenu. Mislim da cim navedes da saljes obucu, oni odmah stave da je postarina 400, nebitno za tezinu paketa. Desilo mi se pre par dana, narucila sam cipele muske, stigle, malo teze, postarina 400. (?) Posle narucim patike, lagane, bez kutije, postarina 400 (?). To je sigurno jer su povecali cenu. To kazem za Post Express.
2020 10 09
Nije cena tolika zbog obuce. Ja sam pre par dana kupcu slala patike sa sve kutijom, postarina je bila 300, inace bi bila 250, ali je zbog unete vrednosti naplaceno 298. Uvek je dosta skuplje kada placate pouzecem jer tu na standardnu postarinu ide i usluga prenosa novca + osiguranje za vrednost paketa + satnica kad se dostavlja. Kad se samo salje i prima onda se placa po tezini + ako posiljalac navede vrednost ide i 1% vrednosti.
2020 10 09
Sada je minimum 200rsd slanje bes novca, evo cena sve su podignute http://www.postexpress.rs/struktura/lat/cenovnik/cenovnik-unutrasnji-saobracaj.asp
2020 10 09
> Esprit21: > Nije cena tolika zbog obuce. Ja sam pre par dana kupcu slala patike sa sve kutijom, postarina je bila 300, inace bi bila 250, ali je zbog unete vrednosti naplaceno 298. Uvek je dosta skuplje kada placate pouzecem jer tu na standardnu postarinu ide i usluga prenosa novca + osiguranje za vrednost paketa + satnica kad se dostavlja. Kad se samo salje i prima onda se placa po tezini + ako posiljalac navede vrednost ide i 10% vrednosti. E pa vidis, to mi nije palo na pamet. U pravu si. 👍
2020 10 09
ja platim dostavu do 12h koja je skuplja a redovno mi donose posle 14h
2020 10 09
Sve u svemu zaista su postali nekorektni
2020 11 03