Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

O korisnicima sajta mojekrpice.rs /

Hitno......

Cao cure, ja se nadam da se ne ljutite sto sam omasila podforum to sam uradila namerno jer mi je hitno. Naime trebaju mi iskustva zena sa ovim problemom. 23 nedelja trudnoce, primetila sam pritisak nisko dok hodam, otisla sam na pregled, tamo su me odmah hospitalizovali, skracen cervix 26mm, levkasto udubljenje sa unutrasnje strane, dali mi mg, utrogestan, i kremu za spolja protiv infekcije (kandida). Pustena sam na kucno strogo mirovanje krevet - wc, da bi mi danas dr rekao da ipak moram da se krecem da ne bih dobila trombozu!?!?!?! Nista mi vise nije jasno, prestravljena sam, osecam bebu nisko, ne smem da hodam, ako ima neka zena sa slicnim iskustvom neka mi odgovori....i koliko je opasan skracen cervix 26mm u 24 nedelji?
2020 10 21
I dajte mi neki savet za lezanje, sve me boli, te mi kazu levi bok, te digni karlicu, ukocila sam se
2020 10 21
Svako skraćivanje cervixa pre ulaska u termin može biti opasno i uputiti na prevremeni porođaj, ali ne mora da znači, uz mirovanje i terapiju. Nadam se da je doktor toliko stručan i savestan da bi ti dao terapiju da mu se čini da vodi ka opasnosti po tebe i bebu. Što se tromboze tiče, tu zaista ne znam šta da ti kažem - jesi li imala problem sa trombofilijom, uzimala Fraxiparin ili nešto slično? Moj ti je savet da miruješ i koristiš terapiju, da se i na najmanji znak uzbune javiš lekaru i da ni slučajno ne napustiš ordinaciju bez svih odgovora koji su ti potrebni! Prilično mi je neodgovorno od lekara da ti da tako dijametralno suprotne savete, posebno ako ti je prva beba (mada i da je deseta, opet je užasno preplašiti trudnicu i ostaviti je bez odgovora). Verujem da uz mirovanje i terapiju možeš da izguraš do termina. Čak i ako se desi prevremeni, bebe su neverovatni borci, nega za prematuruse je stvarno dobra, i to kažem iz iskustva, rodila sam u 32+5, tako da se nemoj opterećivati tim mislima. Pokušaj da se opustiš, podigni noge na nešto, gledaj serije, čitaj knjigu, slušaj muziku, sve što te opušta, jer beba sve oseti. I srećno!
2020 10 21
Ja sam morala strogo da mirujem u dve trudnoće. U prvoj sam pola trudnoće bila u bolnici, ali nisam bas non stop ležala. Urađen mi je bio serklaž. U drugoj sam bila za porođaj u 6.mesecu, otvorena dosta, ali sam izgurala ceo 9., čak se porodila posle termina. Ležala sam kad osetim da mi je bas nisko beba, nisam dizala ništa teže od ćebeta, nisam usisavala, prala prozore.. Spavala sam sa jastukom pod karličnim delom, zadnjicom.. to je bio moj izum da vraćam stomak ka gore. U 9.mesecu su prestale kontrakcije, zbog kojih sam pila lekove od sredine trudnoće. Šetala sam kad osetim da nije kritično, osluskivala svoj organizam, što svaka trudnica treba da radi. Nemoj paniciti, izbegavaj stres, to je najvažnije. Nabavi pojas za trudnice, on drži stomak kad stojiš. Jesu ti predložili serklaž?
2020 10 21
I da napomenem da sam uzgurala obe trudnoće do termina sa nizom problema- krvarenje, skraćen cerviks, kontrakcije..a nisam 24h dnevno strogo ležala. Znaci, može
2020 10 21
Moj savet je da cujete misljenje jos jednog lekara, bez da govorite dijagnozu koja Vam je postavljena, da vidite sta ce Vam reci drugi doktor. Ja sam u svojoj trudnoći imala slicnih problema, ali sam potrazila najboljeg lekara(privatnika doduse) koji se smejao postavljenoj dijagnozi. Svako dobro.
2020 10 21
Ja sam takodje dobila utrogestan zbog istog problema, u 20. nedelji sam se osecala kao da ce beba "da ispadne sama". Konsultovala sam se sa jos jednim dr oko terapije, on se slozio, i dodao mi magnachat magnezijum. Nisam strogo mirovala, funkcionisala sam normalno, ali kad osetim tegobe sve se ostavlja i leze se, nema zezanja. Dogurala sam do 40. nedelje bez ikakvih problema, iako sam imala zakazan carski (beba okrenuta naopacke) Dakle slusaj sebe i svoj organizam, kao sto neko rece, sigurna sam da ce biti sve u redu 🌼
2020 10 21
Hvala vam puno 💕💕 Nakon prvog puta sam hospitalizovana jos jednom zbog kontrakcija, laznih na svu srecu. Sada sam 29.nedelja, guramo polako, lezim vecinu vremena i brojim dane. Imala sam srecu da mi dodju majka i svekrva da mi pomognu malo, a na dalje cemo videti, nadam se da ce sve biti kako treba. I dalje pijem utrogestan i mg, ponekad imam napad nervoze, i tad se beba spusti bas nisko, prija mi u tim trenucima mrak i mir, dobila sam i neke kapi za smirenje. Psihicki mi je dosta tesko jer prolazim kroz nesto prvi put, daleko od svih, evo mama i svekrva mi se danas vracaju kuci, ovde je situacija takva da ni prijateljice ne smem da pozovem jer ima mnogo zarazenih. Ubija me ovo lezanje imam osecaj da cu nespremna docekati bebu 😩 Serklaz niako nije spomenuo, ovde samo pricaju o prevremenih porodjajima sto je mene bas ubilo u pojam. Cervix mi se nije dodatno skracivao. Hvala svima na odgovorima, dajete mi snagu da izdrzim 💕💕💕
2020 11 23
Najgori mi je osecaj "da ce beba ispasti" i na svakom ultrazvuku dubi na glavi, to me najvise uznemiruje trenutno 😐
2020 11 23
Ja sam taj osecaj imala u celoj drugoj trudnoći i na kraju je sve ispalo super. Osluskivala sam svoj organizam i radila kako mi najviše prija u kom trenutku. Srećno ♥️
2020 11 23
Samo da vam javim da sam 32.nedelja ❤️ Izdrzacuuuu mooorammm Bukvalno ne izlazim iz kuce, sta padne na pod ne postoji za mene, uglavnom lezim, jer cim budem malo duze na nogama hop eto ti bekane gura glavom, onda se kao slepi mis izdignem na 3 jastuka da se vrati gore.... Imam vrlo neodgovornu dr..... Odlozila mi pregled za jos dve nedelje, kao da nije mogla da me zgura negde, zna situaciju i jos je privatni lekar.....a ako odem u bolnicu znam vec da ce me istraumirati i ostaviti na posmatranju... Neki put me tako uhvati neka nervoza unutrasnja, neki adrenalin da cini mi se u trenutku bih se porodila, grozan osecaj.... I strah od samog cina, samoce, sta ako budem sama kad sve krene, onda brige oko uredjenja, nisam mogla sve kako sam htela, pokusavam da ne vidim neke stvari koje me nerviraju, pitam se kako cu se snaci sa bebom, ko ce mi pomoci, nikog nemam, nista ne znam.....
2020 12 16
Bravo 😍 Eto, preguraces i termin, samo se opusti da ne prenosis nervozu na bebu. Kad se porodis, sve će ti biti jasno, a enterijer ti je najmanja briga, to bebu ne zanima 😄 Beba živi od majčine ljubavi i dojenja
2020 12 16
> jacaikaja: > Bravo 😍 Eto, preguraces i termin, samo se opusti da ne prenosis nervozu na bebu. Kad se porodis, sve će ti biti jasno, a enterijer ti je najmanja briga, to bebu ne zanima 😄 Beba živi od majčine ljubavi i dojenja 🤗🤗🤗🤗🤗🤗❤️❤️❤️❤️❤️ Saljemo ti bekana i ja punooo poljubaca
2020 12 19
Je l se seca neka od vas koliki je bebac bio u 32. nedelji? Mani je Bebana 32+4 1937 g
2020 12 19