Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

O korisnicima sajta mojekrpice.rs /

Ako nije "Zara" ne vredi???

Deluje mi da je ovde na sajtu Zara marka ne popularna, nego mega popularna. Sada vidim jedna clanica otvorila temu u kojoj se nude Zara stvari. Pa sad ne znam, da li su te stvari "Zara" mozda pozlacene??? Ne znam stvarno o cemu se radi...
2021 03 20
Aktuelni trend koji ne popušta. Misle da je to neki updejt iz niže u srednju ili srednje u višu klasu ako uzmi stvar koja je ne iz npr. NewYorker-a već iz high street lanaca kao što je Zara. Razumem, ok su im neki materijali i neki modeli zaista izgledaju kao da više koštaju nego što jesu ali nije vredno tolike pompe. Plus ovde nagruvaju cene kao da uzimamo Bottega cipelu i Zimmerman haljinu a ne Zaru. Probala sam test oglasom da vidim kakva je prolaznost tih stvari i otkad sam ukazala na vizuelnu sličnost (hvala Bogu kvalitet je bolji) nekih cipela sa cipelama iz Zare, više članica se i raspituju za njih. Tako da da, devojke definitivno shvataju Zaru kao WOW brend, trend, i visoku modu.
2021 03 20
Pa popularna je marka, ne samo ovde nego i generalno. Velika je potražnja, zato se i forsira i prodaja. Pa s tim, ljudi gledaju da zarade na tome. Imaju atrkativne i popularne stvari, većina želi da to nosi pa je zato i tako.
2021 03 20
Iskreno, ja kad udjem u Zaru, samo se zgrazavam polovinom modela koje papreno prodaju - em losi materijali, em neki modeli su Boze sacuvaj a cene astronomske... snizenja su im dobra doduse ali to su realne cene za taj 'kvalitet' Jedino sto mogu da kazem da je zaista kvalitetno su njihove cizme od prirodne koze, zadnjih par godina sam nosila jedan njihov model i zaista su bile udobne i prijatne za nogu iako nisu tako izgledale... sto se odece tice to mi je samo izivljavanje za ove sto glume da je Zara neka Prada ili Versace. U svetu Zara jeste popularna ali svima je to fast fashion za srednju i nizu klasu - ne glume ludilo kao mi Kvalitetniju i jeftiniju odecu nalazim u buticima sa turskom robom samo jebiga nema Zara etiketu. Meni je uvek najbitniji sastav materijala, ako vec dajem vece pare makar da bude kvalitetno, ali Boze moj svi imamo drugacije poglede i prioritete 🤷 Ljudi traze ovde najvise Zarine basic stvari, koliko mogu da primetim. Tako da nema potrebe sekirati se oko toga, ja preporucujem ako imate vise stvari - da okacite na Limundo, meni tamo ide super prodaja u zadnje vreme, narocito obuce a odeca obicno ide vise komada po kupovini, mislim da tamo ima vise posetilaca i manje ljudi koji su 'iskljucivo Zara' fazon :)
2021 03 20
Meni je najjace kad vidim nove stvari sa etiketom navodno na “velikom” popustu, a fora je u tome kad se poruci sa zarinog sajta na etiketi koju dobijete uz predmet vam uvek pise originalna cena, a ne snizena 😂 ja sam skoro porucila neke cizmice za 999 kojima je pocetna cena bila tipa 5-6000 i na etiketi je pisala ta cena. Mogla sam da okacim na sajt za 3000 lagano, jos ispade da dajem popust 😂
2021 03 20
Ma da bre, ljudi se svim i svacim sluze... meni su jos bolji ovi iz Pazara sto narucuju na veliko nelegalno Zara etikete iz Turske, pa prc ti sad kupi na Krpicama ili na Instagramu :') A da situacija bude jos crnja - kvalitetnije su te kopije nego originali ahahahhahaha
2021 03 20
Meni se ne svidjaju Zarini modeli, jedino od njih sto nosim su farmerke, ostalo mi je sve nekako siroko, nesrazmerno itd...
2021 03 20
Deluje mi da gen Z pridaje dosta znacaja ovom brendu, sudeci po oglasima i temama na forumu. Meni licno (milenijalcu) Zara ne znaci bas nista :') bitnije mi je da je komad odece udoban i da mi velicina odgovara nego da je brendiran. Ali svi smo mi razliciti..sigurna sam da ce kupcu vise privuci paznju naslov sa brendom nego bez..nazalost.
2021 03 20
Meni je najgore sto mi to malo ubija poentu sajta, uglavnom sajtovi za prodaju second hand odece sluze za vintage i neobicnije stvari koje ne mozete tek tako naci u prodavnici i to za mnogo manje pare, naravno bude tu i po koja nova stvar koju kupis pa nikad ne obuces, ali ovde nekad imam utisak da gledam sajt nezvanicnog preprodavca zare 😂
2021 03 20
Da, potpuno se pretvorilo u to... srecom, ima i dalje ljudi ovde koji prodaju vintage, alternativnu i markiranu SH odecu povoljno ali se bojim da ce i oni nestati ako sajt nastavi da ima samo Zara potraznju; necu moci vise da nadjem nigde te stvari :,'( Za pocetak, 80% profila sa alternativnom odecom je neaktivno u odnosu na pre par godina
2021 03 20
Svetlana, moramo da se složimo da se ne slažemo. Meni je "turska roba" nova kineska :D em 90% stvari rade u univerzalnoj veličini, em im je kvalitet žalostan i kreativnost nula. Da ne govorim koliko su im krojevi loši, ko za panjeve da šiju. Struk I kukovi na haljinama ravniji od mojih grudi. Dok npr u Zari (kad već pričamo o njoj) imaš mnogo veći i originalniji izbor nego kod turske robe i samim tim što imaš veći izbor, veća je šansa da nađeš kroj za svoju građu :D a da ne napominjem o veličinama, imaju izbor od 3 do 7 različitih veličina koje možeš odabrati za artikal. Neki idu samo S M L, neki od XS do XL, a neki čak od XXS do XXL.
2021 03 20
Zaboravih da dodam najbitniju stvar. Na Zarinom sajtu vidiš realne modele koji nose proizvod koji se prodaje. Ne koriste slike influencera koji nose dizajnerske i kvalitetne stvari da prodaju kopije lošeg kvaliteta, kao "turski butici"
2021 03 20
Ne znam @Ultra, evo ti primer moja odeca sa profila - skoro sve je turska i italijanska roba. Italijanska roba je mesovitih materijala, dok je turska uglavnom pamuk ili cista viskoza, ili neke kombinacije tih materijala sa likrom i slicno. Ocigledno zavisi sta se trazi i gde se gleda :) Za univerzalne velicine se slazem, ali isto tako ima i odece sa velicinama Kopije Zare koje sam vidjala na instagramu - tipa majice, bodiji i slicno - su pamucne, dok dosta tih modela u originalnoj Zari ima neke poliamide u sebi. A sto se krojeva tice - evo upravo imam na sebi Zara mom jeans kojima su krivi savovi na nogavicama tako da o tome koliko kvalitetno siju nema potrebe raspravljati :') kupila sam ih polovne jeftino pa me ne pogadja preterano, inace za takve farmerke u zivotu ne bi dala 2-3.000 ili koliko vec kostaju u radnji O originalnosti takodje nemam sta posebno da kazem, sad svi kopiraju Zaru tako da iste stvari imaju da se nadju i na drugim mestima jeftinije za isti kvalitet :) Nisam dosla ovde da pljujem ikoga ko je vatreni Zara fan niti da lupam kontru, samo dajem svoje misljenje :) postujem i tudja, svaka roba ima svog kupca i kao sto rekoh gore - svako ima svoje prioritete, to je skroz ok. Samo je malo bezveze postalo trziste zbog toga ali ja se snalazim i nadam se da ce se i ostale clanice snaci :) i da, i ja cu se sloziti da se ne slazemo, to je takodje ok :")
2021 03 20
Nisam sa krojevima mislila na kvalitet šivenja, nego na to što je turska roba šivena za čudnu građu. Kad raširiš haljinu na krevetu, ona je ravna na bokovima, nema struk, a treba da stoji uz telo. Pantalone kao da su 3/4. Turski pamuk mi se uvek prebrzo ućeba i svud vise konci, a printovi se oštete brzinom svetlosti. Bar iz butika turske robe gde sam ja kupovala, a cene su bile 1500 za običnu pamučnu majicu, da ne pričam o ostalom 😂
2021 03 20
Zara izgleda da mnoge asocira na moderno, najaktuelnije... Baš juče sam na zvaničnom sajtu pogledala najnovije artikle, čisto da znam za čim će da bude pomama sledećih meseci na krpicama. (Imam nasleđene vintage stvari skoro identične stvarima u najnovijoj kolekciji, koje nisam nameravala postavljati na ovaj sajt, ali mogu ih sada postaviti čak sa napomenom moderno, umesto vinage!?! 😂)
2021 03 20
1 2 3 4