Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

O korisnicima sajta mojekrpice.rs /

Prevarant....

> BobaAndVišnja: > Ne znam kako se otvara nova tema, ali tiče se i teme ovog foruma PREVARE. Imam sledeću dilemu: Da li je po pravilniku sajta u nazivu oglasa ali i u opisu proizvoda prodavac dužan da naglasi da li je reč o origanalu ili kopiji, kako kupac ne bi bio doveden u zabludu? Kopije su zabranjene ali trebalo bi da se naglasi da je original.
2021 09 29
> BobaAndVišnja: > Ne znam kako se otvara nova tema, ali tiče se i teme ovog foruma PREVARE. Imam sledeću dilemu: Da li je po pravilniku sajta u nazivu oglasa ali i u opisu proizvoda prodavac dužan da naglasi da li je reč o origanalu ili kopiji, kako kupac ne bi bio doveden u zabludu? Koliko znam više nije dozvoljeno prodavati kopije uopšte ovde.
2021 09 29
Naime, moja prva kupovina na ovom sajtu je ekstremno negativno iskustvp, pored naziva brenda kompleta koji sam kupila prodavav nije naveo da je reč o kopiji! Ovde se prevashodno prodaju polovne stvari, te sam se time i rukovodila prilikom kupovine. Prvobitna cena kompleta je bila 20.000 din, zatim snizena na 12.000 jer je oglas dugo stajao, da bih na kraju ja naivčina komplet platila 10.000 din. u uverenju da je polovna roba poznatog brenda jer je i model delovao da je s početka 2010, a prodavac rekao da ne može ispod te cene jer je komplet mnogo plaćen. Međutim, kada je paket i prispeo uvidela sam da je u pitanju loše odrađena kopija a o kvalitetu materijala, postave, rajsfešlusa, da i ne govorim. Članici nisam ništa rekla, dala sam joj čak i pozitivnu ocenu jer je uspela da me nasamari, ali ovde više neću kupovati! Na drugom, konkurentnom sajtu za isti taj novac dobija se originalna haljina sa svim unutrašnjim etiketama, hologramima itd. Šta biste Vi uradile?
2021 09 29
Esprit21 - Potpuno se slažem oko računa, sajber kriminal postoji. Posebno me nervira kad neko traži broj računa pa se predomisli da ni ne želi saradnju. I ja razmišljam da pređem na PostNet uplatu mada znam da je nekima e ili m-banking jednostavnija i jeftinija opcija.
2021 09 29
> BobaAndVišnja: > Naime, moja prva kupovina na ovom sajtu je ekstremno negativno iskustvp, pored naziva brenda kompleta koji sam kupila prodavav nije naveo da je reč o kopiji! Ovde se prevashodno prodaju polovne stvari, te sam se time i rukovodila prilikom kupovine. Prvobitna cena kompleta je bila 20.000 din, zatim snizena na 12.000 jer je oglas dugo stajao, da bih na kraju ja naivčina komplet platila 10.000 din. u uverenju da je polovna roba poznatog brenda jer je i model delovao da je s početka 2010, a prodavac rekao da ne može ispod te cene jer je komplet mnogo plaćen. Međutim, kada je paket i prispeo uvidela sam da je u pitanju loše odrađena kopija a o kvalitetu materijala, postave, rajsfešlusa, da i ne govorim. Članici nisam ništa rekla, dala sam joj čak i pozitivnu ocenu jer je uspela da me nasamari, ali ovde više neću kupovati! Na drugom, konkurentnom sajtu za isti taj novac dobija se originalna haljina sa svim unutrašnjim etiketama, hologramima itd. Šta biste Vi uradile? Dodelila bi negativnu ako zaista nije original, postavila bi slike kao dokaz.
2021 09 29
> Ana2018: > > BobaAndVišnja: > > Ne znam kako se otvara nova tema, ali tiče se i teme ovog foruma PREVARE. Imam sledeću dilemu: Da li je po pravilniku sajta u nazivu oglasa ali i u opisu proizvoda prodavac dužan da naglasi da li je reč o origanalu ili kopiji, kako kupac ne bi bio doveden u zabludu? > Koliko znam više nije dozvoljeno prodavati kopije uopšte ovde. Onda ja izgleda kupih original Dolce & Gabanna bez unutrašnje etikete, sastava materijala, holograma. Pa ako je prišiveno na gornjem delu naziv brenda onda mora da je original, a plastični rajsfešlusi bez inicijala brenda ni to nema veze. U opisu nije navedeno da je kopija, niti da je original, naveden je u oglasu i u opisu naziv marke.
2021 09 29
> Esprit21: > > SvetlanaRadic: > > > Esprit21: > > > PostNet je i bolji od racuna, jer po racunu mogu da vam ceprkaju (verovali ili ne) > > Ko ceprka, Posta Srbije? :') > Ne. Pre par godina na Limundu sam prodala jedan predmet. Kupac (musko) je trazio broj racuna i dala sam mamin jer ja nemam tekuci vec devizni na koji niko sem mene ne moze da uplacuje. I kad je javio da je uplatio, ja sam mu rekla da cu poslati cim uplata legne, a on je na to rekao da je uplata legla i krenuo covek da govori stanje na racunu i ostale podatke koje samo vlasnik i banka mogu da znaju! To znaci da neko njegov ili mozda i on sam radi u toj banci pa ima uvid. Ladno je lik ceprkao po racunu moje mame. To ste trebali prijaviti administraciji Limunda, ne kao prevaranta, nego kao potencijalnu opasnost. Možda ni sad nije kasno ako je član aktivan.
2021 09 29
Kontaktirala sam dotičnu, pa ću videti... Da li se za ovaj vid kupovine primenjuje trgovinsko pravo i da li nadležnost ima Udruženje za zaštitu potrošača.
2021 09 29
Ostavila sam Vam pozitivan utisak jer ste uspeli da me namagarčite. Niste korektni, jer po pravilima sajta ne smeju da se prodaju kopije brendova, a posebno da se kopije predstavljaju kao originali "jako skupo plaćeni". I u nazivu, i u opisu ste postavili naziv brenda bez da ste naglasili "kopija". Na konkurentnom sajtu, haljina DG za 10.000 din ima sve neophodne unutrašnje etikete, hologram, inicijale na rajsfešlusima, zapravo sve ono što komplet koji sam kupila u uverenju da je originalan polovan stariji model DG nema. Neću menjati svoju ocenu jer zaista dajem veliki plus za Vaše uspešno preveslavanje naivaca. Bravo za Vas!
2021 09 29
> gladiola: > > Esprit21: > > > SvetlanaRadic: > > > > Esprit21: > > > > PostNet je i bolji od racuna, jer po racunu mogu da vam ceprkaju (verovali ili ne) > > > Ko ceprka, Posta Srbije? :') > > Ne. Pre par godina na Limundu sam prodala jedan predmet. Kupac (musko) je trazio broj racuna i dala sam mamin jer ja nemam tekuci vec devizni na koji niko sem mene ne moze da uplacuje. I kad je javio da je uplatio, ja sam mu rekla da cu poslati cim uplata legne, a on je na to rekao da je uplata legla i krenuo covek da govori stanje na racunu i ostale podatke koje samo vlasnik i banka mogu da znaju! To znaci da neko njegov ili mozda i on sam radi u toj banci pa ima uvid. Ladno je lik ceprkao po racunu moje mame. > To ste trebali prijaviti administraciji Limunda, ne kao prevaranta, nego kao potencijalnu opasnost. Možda ni sad nije kasno ako je član aktivan. Mislim da je sad kasno jer se ne secam konkretnog nicka, a imam dosta saradnji. Jedino ako nekim cudom administracija Limunda ima uvid u arhivirane poruke od pre nekoliko godina. Nisam se setila njima da prijavim, ali sam htela banku da kontaktiram. Nisam jer je mamin racun i ona bi bila obavestena ili bi morala da kao lice na koje se vodi racun podnese prijavu/prigovor, a ja joj nisam rekla sta se desilo jer ona nikada nije volela da mi daje broj racuna za uplate, tako da nista od toga. Jedino sam njemu rekla da on takve podatke ne moze da dobije obicnom uplatom i da je to izmedju ostalog i krivicno delo, uz povredu radne etike i narusavanje privatnosti za koje osoba koja je to radila moze da odgovara. Secam se da se nesto vadio, ali ne secam se koja mu je bila prica. Od tada retko kad dajem racun i ako bi se opet desilo osoba bi bila prijavljena banci.
2021 09 29
Imate taj predmet i dalje kao dokaz? Inače ovde su pravila jako čudna, Admini bez dokaza teško mogu bilo šta da urade. Jedino privatna tužba ako imate vrednost paketa i sve ostale dokaze u vidu prepiske itd. Ovako je jako konfuzno.
2021 09 29
Najbolje da otvorite novu temu ali još jednom ponavljam, sa dokazima.
2021 09 29
> BobaAndVišnja: > Neću menjati svoju ocenu jer zaista dajem veliki plus za Vaše uspešno preveslavanje naivaca. Bravo za Vas! ma, dajte, molim vas, mislite da će prevaranta postideti vaša ironija? da će ga ganuti vaš altruizam ili zadiviti visoko podignuta glava, čak i kad gubite? ako uopšte dobijete odgovor, biće napušavanje, ali, ako biste i dalje svinju da učite da svira klavir, samo izvolite. jer, ona će i večeras mirno spavati, a vi?
2021 09 29
> EsBeBe: > > BobaAndVišnja: > > Neću menjati svoju ocenu jer zaista dajem veliki plus za Vaše uspešno preveslavanje naivaca. Bravo za Vas! > ma, dajte, molim vas, mislite da će prevaranta postideti vaša ironija? da će ga ganuti vaš altruizam ili zadiviti visoko podignuta glava, čak i kad gubite? ako uopšte dobijete odgovor, biće napušavanje, ali, ako biste i dalje svinju da učite da svira klavir, samo izvolite. jer, ona će i večeras mirno spavati, a vi? Bravo kraljice 🤣🤣🤣🤣🤣 Support!!! 🌺
2021 09 29
Iz nekog razloga zabranjeno je prodavati kopije.Ne samo na ovom nego i Limundu...Medjutim kopije se i dalje prodaju samo sto vise niko ne naglasava da je kopija,milsim ne sme, jer ce mu biti obrisan oglas.
2021 09 29