Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

O korisnicima sajta mojekrpice.rs /

Prevarant....

Ne naglasva se da je original.Nego da je kopija. Ako neko napise da prodaje D&G torbu ili Nike trenerku podrazumeva se da je original.Naziv brenda sam po sebi je garancija kvaliteta i original,zato i jeste brend. Ukoliko je kopija,,to jest replika to se mora naglasiti jer u protivnom se kupac dovodi u zabludu.I to sa namerom.
2021 09 30
.Postoje i kopije odredjenih brendova neke prve klase,koje su skupe,a vrlo je tesko odrediti,da li je kopija ili original ako ne znate sta tacno da gledate,koji deo..Ima na youtube bas gde se gledaju razlike.Gledalla sam razliku odlicne kopije i originala Filip Plejna,razlika je pa skoro nevidljiva na oko.
2021 09 30
To je ona varijanta prva replika. Bas zato sto su neke kopije vrh uradjene i tesko ih je razlikovati od originala smatra se prevarom ako se ne nagasi da je replika. Cene ovde nisu reper,jer ih neko namerno naduvava pa ako prodje prodje.Ljudi kad vide cifru kontaju da je original,a opet neko i originale prodaje po sasvim ptistojnim cenama.Racunajuci da je polovna roba. Ko god da prodaje bilo koju stvar i napise ime brenda,a ne naglasi da je replika je prevarant. Secam se ovde price devojke koja je kupila Chloi torbu i platila je skoro 40.000.Kada je pogledala na netu shvatila je da je kopija.Veoma dobra ali kopija. Clanica koja joj je istu prodala,napravila je od nje seljanku,fazon nova kosta 1500 e nisi valjda mislils da je original.To mi je bilo sumanuto.Mislim,mozda si za nju negde mogla da dobijes 1000 e ali da cekas dve godine da je prodas,mozda ti hitno treba kes,mozda si svesna da ovde za Chloi torbu niko nece dati neke pare. Drugi argument je bio zasto nije pitala da li je original. Sestro kada pise Chloi torba to je Chloi torba. Chloi je brend.Ne mozes proglasiti Chloi torbom neku koznu torbu na koji su nakacili znak Chloi. Zato se pored originala ne pise original,to se podrazumeva.Mora se navesto da je replika ako jeste. Sve suprotno tome je dovodjenje kupca u zabludu, prevara je i kaznjivo je.Cak moze da se prijavi i ovlascenom brendu.
2021 09 30
Ako se napise replika,brisu oglas.Meni se desilo sa jednom tasnom.Napisala sam replika i obrisan mi je oglas
2021 09 30
Ja sam devojci drzala rezervaciju dve nedelje ,po dogovoru da ce uplatiti kad bude plata i odredjemi datum,kad je prosao rok nije mi se cak ni javila da kaze odustala sam! Morala sam ja da je kontaktiram da bi mi rekla da je odustala??!!!! ali eto da ce staviti moj premet u omiljene??!!! Eto budes dobar budes lud!
2021 09 30
Izvinjavam se ali grešite kada kažete replika, već sam pisala o ovome. Replika je replicirano izdanje nečeg, potpuno jednako originalu, od ovlašćenog proizvođača (patike, haute couture, nakit, parfem, medalja, orden, strip, šta god). To bi značilo oživljavanje originala iz nekog perioda i takođe, replika jeste posve jednaka originalu i jeste original, ali replicirana u današnjem/sadašnjem vremenu i posve je jednaka originalu, opet kažem, proizvedena ili od strane matične kuće koja je u nekom periodu proizvela određeni proizvod ili od strane ovlašćenog proizvođača. Replike su vredne i kolekcionari čega god ih cene i skupo plaćaju. Vi pričate o kopijama, a to je druga stvar.
2021 09 30
@Srebrna Tacno.Ali ovde brisu i kada je u naslovu "replika"
2021 09 30
Svesna sam toga,hocu da kazem da ovde mnogi koriste izraz replika kao sinonim za kopiju. Tako cesto mozete videti prodaju gde se navodi da je predmet prva replika originala iako ga nije radila maticna kuca. Ja u opisu predmeta navedem da nije original.Nikada mi nisu brisali.Doduse nisam imala puno takvih predmeta,mozda dva,tri.
2021 09 30
Poručila sam torbu kod jednog profila Rečeno mi je da je kao nova, međutim dobila sam torbu sa vidnim tragovima korišćenja. Rečeno mi je da mogu da vratim torbu vratiće mi novac, ali torba nije preuzeta, član ne odgovara na poruke. Sramota!! A tek što je rečeno da je original a ustvari nije.
2021 09 30
> BobaAndVišnja: > Ostavila sam Vam pozitivan utisak jer ste uspeli da me namagarčite. Niste korektni, jer po pravilima sajta ne smeju da se prodaju kopije brendova, a posebno da se kopije predstavljaju kao originali "jako skupo plaćeni". I u nazivu, i u opisu ste postavili naziv brenda bez da ste naglasili "kopija". Na konkurentnom sajtu, haljina DG za 10.000 din ima sve neophodne unutrašnje etikete, hologram, inicijale na rajsfešlusima, zapravo sve ono što komplet koji sam kupila u uverenju da je originalan polovan stariji model DG nema. Neću menjati svoju ocenu jer zaista dajem veliki plus za Vaše uspešno preveslavanje naivaca. Bravo za Vas! I sta vam je prodavac odgovorio? Jeste li postigli dogovor?
2021 10 01
> Ekilmi: > Poručila sam torbu kod jednog profila > Rečeno mi je da je kao nova, međutim dobila sam torbu sa vidnim tragovima korišćenja. > Rečeno mi je da mogu da vratim torbu vratiće mi novac, ali torba nije preuzeta, član ne odgovara na poruke. Sramota!! > A tek što je rečeno da je original a ustvari nije. Sve je to lepo sto vi i ova clanica pisete u temi, ali ovo nece videti skoro niko. Nas par koje smo procitale ovu temu i ucestvovale u istoj i mozda jos par njih koje su otvorile iz radoznalosti ili dosade. BobaAndVisnja je dala pozitivnu ocenu, vi niste ni ocenili niti ste rekli koji je profil u pitanju i kako onda neko ko ne cita forum i ove teme da zna da je neko prevarant? Mozda su i pre vas varali nekog poput vas koga je mrzelo da pise ocene i objavi. Zamislite da je bilo suprotno i da ste se vi kao potencijalni kupac resili da procitate te ocene i da vas je necije negativno iskustvo odvratilo od saradnje? Ustedeli biste novac i postedeli sebe nerviranja. Zato, nemojte da pisete pozitivne ocene prevarantima ili da ih ostavljate bez ocena. Napisite sta se desilo, objavite sve o njima u crnoj listi, pa cak i na crnim listama na fb ili gde vec. Tako mozda spasite nekog da se zaleti i prodje kao vi.
2021 10 01
Esprit,slazem se u potpunosti. Zato i sluze ocene. Da bi negativne upozorile clanice na neke stvari pogotovo kada i opisu utiska navedu sta se desilo.
2021 10 01
> Esprit21: > > Ekilmi: > > Poručila sam torbu kod jednog profila > > Rečeno mi je da je kao nova, međutim dobila sam torbu sa vidnim tragovima korišćenja. > > Rečeno mi je da mogu da vratim torbu vratiće mi novac, ali torba nije preuzeta, član ne odgovara na poruke. Sramota!! > > A tek što je rečeno da je original a ustvari nije. > Sve je to lepo sto vi i ova clanica pisete u temi, ali ovo nece videti skoro niko. Nas par koje smo procitale ovu temu i ucestvovale u istoj i mozda jos par njih koje su otvorile iz radoznalosti ili dosade. > BobaAndVisnja je dala pozitivnu ocenu, vi niste ni ocenili niti ste rekli koji je profil u pitanju i kako onda neko ko ne cita forum i ove teme da zna da je neko prevarant? Mozda su i pre vas varali nekog poput vas koga je mrzelo da pise ocene i objavi. Zamislite da je bilo suprotno i da ste se vi kao potencijalni kupac resili da procitate te ocene i da vas je necije negativno iskustvo odvratilo od saradnje? Ustedeli biste novac i postedeli sebe nerviranja. Zato, nemojte da pisete pozitivne ocene prevarantima ili da ih ostavljate bez ocena. Napisite sta se desilo, objavite sve o njima u crnoj listi, pa cak i na crnim listama na fb ili gde vec. Tako mozda spasite nekog da se zaleti i prodje kao vi. Naravno da ću da dam lošu ocenu, i to sa sve slikama prepiske I ovde ću da objavim, samo eto čekam još dva dana može pošiljka da se čuva u pošti ako ne preuzme ima sve da objavim i na sva moguća mesta da se žalim.
2021 10 01
JA: Ostavila sam Vam pozitivan utisak jer ste uspeli da me namagarčite. Niste korektni, jer po pravilima sajta ne smeju da se prodaju kopije brendova, a posebno da se kopije predstavljaju kao originali "jako skupo plaćeni". I u nazivu, i u opisu ste postavili naziv brenda bez da ste naglasili "kopija". Na konkurentnom sajtu, haljina DG za 10.000 din ima sve neophodne unutrašnje etikete, hologram, inicijale na rajsfešlusima, zapravo sve ono što komplet koji sam kupila u uverenju da je originalan polovan stariji model DG nema. Neću menjati svoju ocenu jer zaista dajem veliki plus za Vaše uspešno preveslavanje naivaca. Bravo za Vas! Uz to, ni mere Vam nisu dobre: poluobim pazuha je 43 max 44, a ne 47. Dužina gornjeg dela je 43, i to je kraće nego što ste naveli. Da Vi meni niste poslali pogrešan, manji gornji deo kopije DG kompleta? Možda ih imate više, jer su dimenzije suknje valjane? Naše pitanje glasi: na koji način ćete otkloniti štetu koju ste prouzrokovali? ODGOVOR DOTIČNE - KLIŠE PREVARANTA: Dobili ste tačno ono što ste poručili i što vidite na slikama, tako da na Vaše maliciozne komentare neću odgovarati. Mere su tačno te koje sam Vam poslala, gornji deo je meren od šava do šava, jer nije ravan nego ima ispupčenje za grudi. U opisu prodavnice Vam piše da pre kupovine pitate sve što Vas interesuje i da naknadne reklamacije ne primam. Za ovu cenu komplet od tvida ne možete da kupite ni u Zari. Pozdrav, neću se dalje upuštati u komunikaciju sa Vama, jer nemam višak slobodnog vremena.
2021 10 01
Nakon ovoga sam se obratila administratorima sajta sa skrinšotovima celokupne prepiske. Veoma su ažurni, naravno, zabranjena je prodaja kopija. Članica me još uvek nije kontaktirala. Da li sam ja pogrešila što nisam pitala: oprostite, vršite li Vi krivično delo prodajom kopija!? Da li je to prvo pitanje koje je trebalo postaviti pre kupovine, i da li je drugo pitanje trebalo da bude kako merite robu, trodimenzionalnim ispupčavanjem u nekoj 3D aplikaciji!? ili je kao svi položite na ravnu površinu i šnajderskim metrom izmerite širinu pazuh-pazuh....
2021 10 01