Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

O korisnicima sajta mojekrpice.rs /

Hitnooo!!!

> Tashanti: Ali ako je tako onda ne moze nista da razmatra i ne moze ni da dodje do ocene jer ispada da do saradnje nije ni doslo ili? Mislim da se to odnosi na slucaj spora medju clanicama kada se desi nesto pa se dokazi prilazu adminu, onda vaze samo dokazi sa sajta, oglas, slike, komunikacija. Tako sam ja to razumela.
2022 04 06
> Tashanti: Ovo sto ste rekli ne znam da li je imao fleke ili ne,slazem se da imate pravo na takvo misljenje i u pravu ste. Ali me zanima eto kako objasnjavate ovu clanicinu izjavu "jos nesto JA zeznula"? Ne objasnjavam ja nista, ja sam vam samo rekla da ovako ne znate da li je clanica predmet uzela samo da ga nosi jednom pa bi da vrati, ili su zaista bile fleke. Da ste ga pregledali i fleke niste zapazili vi biste znali sta je u pitanju, ovako ne znate. Ja sam jedino to rekla, nisam nikakav tumac niti se stavljam na bilo ciju stranu.
2022 04 06
Kad mi paket stigne kasnije popodne kad je mrak, uvek sutra pre podne javljam utiske kad vidim na dnevnom svetlu stanje. Isto i garderobu pre postavljanja na sajt pregledam u toku dana, jer neke fleke mogu da se propuste ako je loše svetlo. Može se desiti i od stajanja ili premeštanja da se nešto desilo, od kese koja nije bila čista i slično. Ne znam šta bih radila na vašem mestu, jer je moguće i da je nosila, pa hoće da vrati, ali možda se fleke i operu, pa ne bude daljih problema.
2022 04 06
> DoliBlack: > Kad mi paket stigne kasnije popodne kad je mrak, uvek sutra pre podne javljam utiske kad vidim na dnevnom svetlu stanje. Isto i garderobu pre postavljanja na sajt pregledam u toku dana, jer neke fleke mogu da se propuste ako je loše svetlo. Može se desiti i od stajanja ili premeštanja da se nešto desilo, od kese koja nije bila čista i slično. Ne znam šta bih radila na vašem mestu, jer je moguće i da je nosila, pa hoće da vrati, ali možda se fleke i operu, pa ne bude daljih problema. Brisem prodate predmete ali na sajtu su bile na dnevnom svetlu,vec opran predmet. Inace kupljen je 25.februar,nije od stajanja ali i to bih videla. Nisam pametna zaista a i nemam toliku dioptriju da ne vidim bas tolike fleke😅. Sada je ocigledno sve do admina jer nisam znala da vise ne prihvataju prepiske sa vibera 🤷‍♀️
2022 04 06
> Esprit21: > > Tashanti: > Ovo sto ste rekli ne znam da li je imao fleke ili ne,slazem se da imate pravo na takvo misljenje i u pravu ste. Ali me zanima eto kako objasnjavate ovu clanicinu izjavu "jos nesto JA zeznula"? > Ne objasnjavam ja nista, ja sam vam samo rekla da ovako ne znate da li je clanica predmet uzela samo da ga nosi jednom pa bi da vrati, ili su zaista bile fleke. Da ste ga pregledali i fleke niste zapazili vi biste znali sta je u pitanju, ovako ne znate. Ja sam jedino to rekla, nisam nikakav tumac niti se stavljam na bilo ciju stranu. I ne treba naravno,to je vasa odluka ali temu sam pokrenula da bih cula misljenja i ostalih clanica,zato sam Vas i pitala za objasnjenje izjave tj kako je Vi tumacite.Kako god.
2022 04 06
Ja samo mogu da vam kazem kako sam ja resavala situacije koje sam imala. Kada godinama kupujete i prodajete desi se ponekad i neka situacija. Evo dacu vam moje primere. Kao kupac: 1. Kupila sam predmet u ciju originalnost sam posumnjala jer znam brend i znam da imaju unutrasnju etiketu, sto ovaj predmet nije imao. Pitala sam prodavca mogu li da vratim, a on meni novac i nije hteo. Predmet je svakako bio nov, ali je originalnost bila upitna. 2. Takodje sam kupila predmet cija je naznacena velicina bila S, ali to nije standardni S nego nesto u sta moze uci neko ko nosi L, XL. Takodje prodavac nije pristao da mi vrati novac, ali sam naucila lekciju iz oba slucaja. Sada sve pitam i mozda dosadjujem prodavcima sa trazenjem slika, dimenzija itd. ali ja bez toga svoj novac vise ne dajem nikome. 3. Kupila sam neke nove carape, pamucne kao hulahop za zimu, i posto su one skroz skupljene, tek kad sam ih obukla videla sam da imaju rupu. Prijavila prodavcu i sve je lepo reseno, vratio mi novac, ja njemu predmet.
2022 04 06
Kao prodavac: 1. Prodavala sam koznu jaknu, napisala da treba da ide na hemijsko zbog stajanja. Stavila slike velike rezolucije. Javio mi se kupac i htela je dodatne slike. Poslala sam joj oko 30 slika velike rezolucije gde sam svaki delic uslikala, sve bukvalno. I nakon sto je jaknu kupila trazila je da joj platim hemijsko ciscenje iako ja nigde nisam rekla da hemijsko placam ja, pa je trazila da joj vratim deo novca da bi ona platila. Iako sam imala sve dokaze, bukvalno mi se smucilo to jajarenje, dala sam joj i blokirala je za sva vremena na sajtu gde ta opcija hvala Bogu i postoji. Ja nemam zivce za takve spodobe kojima sve das sto traze, ne mrzi te ni 30 slika da im saljes, ni to sto sve lepo naglasis i uslikas, i dalje oni pokusavaju da izvuku najnizu cenu na najjadniji nacin. Da napomenem takodje da jakna nije imala ostecenja osim sto je stajala pa je bilo potrebno da se osvezi na hemijskom. 2. Covek je od mene kupio jedan kuhinjski predmet, nov. Predmet je inace iz Nemacke poslat kod mene u Hrvatsku gde je i testiran, pa odatle za Srbiju gde ga nisam testirala jer sam mislila da nema potrebe. Poslala sam coveku kurirskom sluzbom i verovatno se u transportu nesto ostetilo unutra, znam da pakete nekad bacaju jedne na druge prilikom premestanja. Izvinila sam se coveku i rekla da nije do mene jer ne vrsim ja transport i ponudila mu da mu vratim pare, na sta je on rekao da bi popravka bila 500 dinara i ako zelim mogu mu poslati, ako ne nema veze. Uplatila sam mu tih 500 dinara i uputila izvinjenje jos jednom. Covek mi je uputio jednu lepu poruku preko tog sajta gde je napisao nesto kako je danas tesko naci postenog prodavca i ljudskost, rekao mi da ako ikada budem prolazila pored njegovog mesta da slobodno svratim, rado ce me ugostiti. Bas lepa i dirljiva poruka koja vredi mnogo vise od tih 500 dinara. Zapitala sam se sta li se coveku desavalo pa je lose prolazio cim je ovako zahvalan zbog mog sasvim normalnog gesta kao prodavca.
2022 04 06
3. Jedan kupac mi se javio za parfem i u vise navrata trazeci popust za parfem. Parfem je valjda bio redak ili je bas dosta kostao ovde, ne secam se vise. Na zadnju poruku sam odgovorila da popust dajem ako se uzmu dve stvari, sto je ta osoba onda i uradila. Druga stvar koju je kupila nije bila moja, ali sam je ja pregledala. Stvar je bila nova, ali bez etikete. Osoba cija je stvar ima obicaj da prska parfemima po stvarima u ormaru umesto da stavi one klasicne osvezivace. I kada je taj kupac kupio stvari, licno je preuzeo i sve joj je bilo u redu. Kasnije je iskoristila to sto je stvar mirisala na neki parfem, a vec sam gore rekla zasto, da zbog toga kaze kako je stvar nosena jer mirise na parfem. Jedino sto je osoba htela je da mi vrati taj drugi predmet, a zadrzi parfem (sa naravno popustom) a to kod mene ne moze. Rekla sam joj naravno da moze da vrati obe stvari, a ja njoj novac, ili da zadrzi parfem, ali po punoj ceni. I naravno da nije htela da vrati. Kao sto vidite, uvek treba biti covek, ali ne treba dozvoliti da od vas neko pravi majmuna. Ne dozvoljavam da me neko pravi budalom i postavlja neke svoje uslove. Stvari uvek pregledam dodatno pre slanja (a nekad i slikam) bas da bih izbegla neprijatne situacije.
2022 04 06
Suma sumarum ostaje sve do odgovora admina. Nikad mi se ovo nije desilo za 6 godina i bas me je "uzdrmalo". Njena rec protiv moje,bukvalno. I neko sto rece mozda kada ga opere spadne,mozda namerno ne opere,vratim joj novac i ja ga operem i spadne i sta onda? Rentala kostim i to jos za dz🙄 Jako nezgodna situacija. Ja kao kupac takodje postavljam pitanja (imamo pravo na to),ona je samo ostavila br vibera i da joj posaljem slike sakoa sto sam i ucinila.
2022 04 06
Ali da me neko ne shvati pogresno. Fleke bih napomenula (garantujem da nisu bile) jer polazim od toga da ne bih zelela ni meni neko tako da posalje,mada ne bih ga ni prodavala ako ne moze npr da spadne.Previse su uocljive da se ne vide pri slikanju.
2022 04 06
Ja sam jednom prodala NIKE trenerku Bila sam ubedjena da nema fleke Clanica javila da je stigla, slikala fleku Vratila mi je ttenerku ja njoj novac posto nisam bila sigurna , nisam je pregledala na dnevnom svetlu prilikom slanja Dobijala sam sve i svasta nikada nisam pisala da mi se vrati novac Ovo je mac sa dve osteice, kupuje se macka u dzaku
2022 04 06
Ono sto uradim uvek, ali apsolutno uvek i pre slanja bilo kome, jeste da napravim snimak toga sto saljem, izbliza, izdaleka, sa svih mogucih strana i na kraju sama sa sobom kazem "snimak pre slanja za tu i tu osobu". Cisto da sebe osiguram 😂
2022 04 06
> mokelem: > Ja sam jednom prodala NIKE trenerku > Bila sam ubedjena da nema fleke > Clanica javila da je stigla, slikala fleku > Vratila mi je ttenerku ja njoj novac > posto nisam bila sigurna , nisam je pregledala na dnevnom svetlu prilikom slanja > Dobijala sam sve i svasta nikada nisam pisala da mi se vrati novac > Ovo je mac sa dve osteice, kupuje se macka u dzaku Ja sam i slikala na dnevnom svetlu na profilu sto je stajalo,jos je beo sako tako da je jos primetnije ako ima nesto. I opet da je jedna flekica,jbg,moja greska,desava se ali ovo je bar 5-6 po celom sakou,izgledaju po mojoj proceni od crnog vina ili nekog tamnijeg pica,koje ja zaista ne pijem. Pijem ali nesto drugo😅 Salu na stranu,kao sto rece Esprit21,necu niko da me majmunise. Sve do sada bilo ok i odjednom se pojavi nova clanica,30 casova nakon preuzimanja paketa i slika fleke. Ako dodje do toga da se mi dogovaramo,pitacu da posalje komplet da ga licno operem,ako spadnu fleke,vraticu joj uz njen ptt (jer sam je castila pri slanju) ako ne,vraticu joj novac i sta cu. Mada se ipak uzdam u admina🙄
2022 04 06
> mmmmmmarija: > Ono sto uradim uvek, ali apsolutno uvek i pre slanja bilo kome, jeste da napravim snimak toga sto saljem, izbliza, izdaleka, sa svih mogucih strana i na kraju sama sa sobom kazem "snimak pre slanja za tu i tu osobu". Cisto da sebe osiguram 😂 Da mi je trazila snimak takodje bih poslala ali ocigledno ne uvazavaju viber i gde da ga posaljem posle kao dokaz? Koliko znam ovde nmg snimci,jedino ako sam i tu novinu propustila🤔 A mogu da kazu i da je snimljeno kad je kupljeno. Covek ako je pokvaren,nacice milion izgovora😒
2022 04 06
> Tashanti: > > mmmmmmarija: > > Ono sto uradim uvek, ali apsolutno uvek i pre slanja bilo kome, jeste da napravim snimak toga sto saljem, izbliza, izdaleka, sa svih mogucih strana i na kraju sama sa sobom kazem "snimak pre slanja za tu i tu osobu". Cisto da sebe osiguram 😂 > Da mi je trazila snimak takodje bih poslala ali ocigledno ne uvazavaju viber i gde da ga posaljem posle kao dokaz? Koliko znam ovde nmg snimci,jedino ako sam i tu novinu propustila🤔 A mogu da kazu i da je snimljeno kad je kupljeno. Covek ako je pokvaren,nacice milion izgovora😒 Ne saljem, cuvam sebi, ako dodje do situacije trazim adminu da mogu da mu posaljem. Nije moglo da bude snimljeno kad je kupljeno ako u momentu snimanja naglasis kome prodajes i saljes 😊
2022 04 06