Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Ljubav, porodica, deca, psihologija /

Sastanci. Ona i on. Brak /

Mišljenje o kupovini burmi?Srebrne ili bas moraju biti zlatne?

Pozdrav,drugarica mi se udaje i treba da kupi burme kaže da su cene bas velike ,gledali su i srebrne koje su znatno jeftinije i ne vidi se razlika izmedju belih i srebrnih pošto zuto zlato ne vole?Pitala me za mišljenje pa želim da šujem i vaše?Da li bi kupile srebrne burme?
2022 07 05
Prvo, venčanje nije obavezno, ni bitno, ako ljudi žele da žive zajedno, drugo, burma je prsten koji će nositi kao simbol potpisanog zajednistva, a koji mnogi ne nose, pogotovo muskarci koji rade fizičke poslove gde im ista smeta, tako da prsten kao simbol nije određen na hemijsku oznaku ili cenovnu vrednost i njihovo je i da hoće plastičnu, kao i to da li će je nositi. Neće niko proveravati je li hirurški čelik, žuto ili belo zlato, srebro ili gvožđe i to su nebuloze oko kojih ne treba niko da brine, niti su određene zakonom.
2022 07 05
> jacaikaja: > Prvo, venčanje nije obavezno, ni bitno, ako ljudi žele da žive zajedno, drugo, burma je prsten koji će nositi kao simbol potpisanog zajednistva, a koji mnogi ne nose, pogotovo muskarci koji rade fizičke poslove gde im ista smeta, tako da prsten kao simbol nije određen na hemijsku oznaku ili cenovnu vrednost i njihovo je i da hoće plastičnu, kao i to da li će je nositi. Neće niko proveravati je li hirurški čelik, žuto ili belo zlato, srebro ili gvožđe i to su nebuloze oko kojih ne treba niko da brine, niti su određene zakonom. Slažem se.
2022 07 05
Ja sam 8 godina sa muzem i nismo vencani.I kad bi se vencala,uvek bih kupila zlatnu burmu.Moj je i ne bi nosio jer je automehanicar.Ili bi izgubio ili bi mu pukla bez obzira koliko je jaka... Ako ti taj neko odgovara,mozes da zivis sa njim i da se ne vencas.Mi imamo 2 dece i sve je ok
2022 08 16
Ako ne moze da plati belo zlato, za svoju buducu zenu i majku svoje dece, bolje da se ni ne udaje.
2022 12 04
Posto ne volim zuto zlato kupili smo burme od belog.Fino su i kostale Da skratim,nosila sam tu burmu citavavdva meseca.Nosim prstenje ali specificno,a u taj stajling ne spada i burma.Sto se mene tice bacena para,sto sam manje vise odmah i znala.Ali hajde kao da se ispostuje tradicija.Iz mog ugla,naravno da moze srebrna burma.
2022 12 05
Ljudi mnogo obraćaju pažnju na nebitne stvari, a ne na suštinu, tako ko stado pratimo neke običaje koji nemaju veze ni sa čim i grize nas savest sto nismo nešto po tradicionalnom protokolu obavili, kao da će da nas tera maler. Ko veruje u ljubav i zajednicki život, moze, a i ne mora da se venča, sa zlatom ili hirurškim čelikom. Davno se podrazumevalo da mlada dobije zlatan prsten i to je bilo uglavnom sve sto je mogla očekivati. To sto ne bi da bacaju novac na nešto sto im nije prioritet je pametno. Ne piše u temi da nema momak para za belo zlato, nego da im je skupo, a jeste ako se neće koristiti. I da nema novca, mozda će jednog dana postati bogat, te joj kupiti 15, a njoj će svakako više znaciti dobar čovek nego prsten od belog zlata.
2022 12 05
Nakon 9 godina braka,i dalje ne mogu prezaliti sto smo kupili zlatne burme.
2023 09 24