Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

O korisnicima sajta mojekrpice.rs /

Da li kupac koji je preuzeo paket zasluzuje negativnu?

> masha91: > Meni je sve ovo rekala -kazala i sa jedne i sa druge strane. Trebali ste odmah da postavite prepisku i slike ostecenja. Jer na oglasu nigde ne pise da su nove i da nisu nosene., stanje cipela je stavljeno odlicno. A sto se tice gazista jeste malo nelogicno da njihovom zvanicnom sajtu pise da broj 7 odgovara broju 39 i da je gaziste 24,75 cm ali opet mozda je zaista neka greska. Ja bih snimila video u njima cisto da se vidi koliko je gaziste vece (ispadala bi vam cipela). I drugo velika je greska sto ste postavili njene slike i opis, samo ste izostavili gaziste, niste napisali svoje mere i stanje ste stavili veoma dobro. Malo mi je nelogicno da koristite slike prodavca a niste zadovoljni robom.. Tu se slažem ali i dalje ne vidim opravdanje za utisak jer je preuzeto i plaćeno. OK, nije uvažena žalba ali zašto negativna?
2022 09 07
Jasno mi je da moze tako da se protumaci. Kada sam dobila odgovor od admina, stvarno sam mislila da nema potrebe vise da trosim vreme na dokazivanje. Sa druge strane, i dalje nema nikakvog smisla da meni kao kupcu stoji negativna ako sam robu platila odmah i preuzela.
2022 09 07
Stvarno ne znam, mozda nisu videli poruku ili za kaznu..Ne stajem zaista ni na ciju stranu. I ja sam bila ostetecena kao kupac. Nije mi predmet poslat na vreme i velicina je bila pogresna, ostavila sam negativan utisak sa svim slilkama i dokazima. Clanica je na kraju i blokirana. Jel ste makar poslali slike , da se vidi da nisu u opisanom stanju?
2022 09 07
Samo onaj ko je video predmet moze da zna u kakvom je stanju i da li odgovara opisu. Kako admin moze da sudi o tome? Ne mogu ni da zanemarim cinjenicu da je prodavac koristio uvrede lopov, olos i prevarant sto je jako ruzno i nepotrebno. I to bez ijedne prethodne uvrede od strane kupca. Od nje ne bih kupila pa ne znam sta da prodaje.
2022 09 07
> DDAlex: > Samo onaj ko je video predmet moze da zna u kakvom je stanju i da li odgovara opisu. Kako admin moze da sudi o tome? Ne mogu ni da zanemarim cinjenicu da je prodavac koristio uvrede lopov, olos i prevarant sto je jako ruzno i nepotrebno. I to bez ijedne prethodne uvrede od strane kupca. Od nje ne bih kupila pa ne znam sta da prodaje. Pa valjda moramo da dokazemo da nesto nije u odgovarajucem stanju? MIslim i ja sam mogla svaki put kad mi se ne svidi kako mi stoji kupljena stvar da kazem kako ima ostecenja i da hocu da vratim. Valjda se vidi po slikama koja je obuca nova a koja je nosena? Jeste ruzno za uvrede i smatram da nije bilo potrebe za time..Ali svakako moramo da dokazemo neke stvari pre nego sto nekome damo negativnu..Znam da moze da se uslika da se mane ne vide, da se sakriju. ali vrlo lako mogu i da se prikazu na fotografiji, pogotovo u danasnje vreme sa ovim telefonima..I gaziste je mogla da uporedi sa nekim svojim sandalama. Ja sam mali milion puta bratu kupovala patike tako sto sam nosila neku njegovu staru patiku da vidim da li gaziste odgovara..
2022 09 07
Gaziste lako moze da se dokaze ali stanje ne. Mnogo puta sam videla da prodavci tvrde kako su kupci namerno sami ostetili predmet.
2022 09 07
> DDAlex: > Gaziste lako moze da se dokaze ali stanje ne. Mnogo puta sam videla da prodavci tvrde kako su kupci namerno sami ostetili predmet. Sto je u nekim slucajevima bilo istina. Ja sam radila sa devojkom koja je u Zari kupovala , ostavljala etiketu, obuce jednom na par sati i vrati, nikad je nisu navatali. Tako da to nije iskljuceno. Ali opet ako se odmah javis , uslikas , posaljes sve dokaze, nema razloga da iko sumnja u kupca. Svako ko je duze vreme ovde, zna kako funkcionisu stvari.. Sve se slika, javlja se prodavcu, ako ne zeli da resi, otvara se tema i pise se adminu sa svom konverzacijom i slikama.
2022 09 07
Sve to stoji ali je ovde problem sto je kupcu ostala negativna a prodavcu obrisana. Da su obrisane ili ostavljene obe ocene bilo bi vise smisla, ovo nema logike. Mada ja licno mislim da kupac koji je platio i preuzeo paket ni u kom slucaju ne treba da dobije negativnu.
2022 09 07
Citiracu prodavca sta je napisala u mojoj oceni i na forumu o meni: Prevarant I to opasan, pritom je kontaktirala admina da se opravda I nakon 7 dana dala negativnu ocenu PREVARANT I OPREZNO SKRINSOTOVAĆU SVE I KAČIM NA FORUM, takodje I lične podatke, iz razloga jer je na postupila na perfidan način I uhvatila se za moju prethodnu ocenu! UŽAS KAKAV OLOŠ Pritom vidim da je razlog negativne, ne nove cipele koje sam joj poslala, vec navodi moje predhodnu negativnu kao da bi ubedila ljude da se to vec desava UŽAS Dakle, navodi da su nove, a nisu, i vec ima negativnu oko merenja, sto je i ovaj put bio slucaj.. Ja sada mogu meriti slikati, ali cemu sve to, kada su joj vec obrisale, i kada meni administratori ne odgovaraju i zadrzavaju moju negativnu. Pa ako uslikam bice, ti si ih ogrebala (primer), mozda je drugarica sa manjom nogom probala, i ostale gluposti.... Jos jednom, sve i da su smatrali da je u pravu, zasto sam ja OLOS, PREVARANT, KAKO SME DA NAPISE DA CE OSTAVITI MOJE LICNE PODATKE. Koji je razlog moje negativne, i to sto imam dve njene ocene za jednu saradnu?
2022 09 07
Slažem se sa masha91, slikaju se i opišu nedostaci. Na slikama koje prodavac još drži na profilu a koje je i LanaDelRey bila pozajmila cipele deluju "kao nove", stanje odlično, po đonu i fleknicama se vidi da su maksimalno par puta obuvene, velur na štikli takođe nije oštećen hodanjem/vožnjom. Šta se gazišta tiče, tabela sa Hogl online radnje koju je objavio admin u drugoj temi je ispravna, imam više pari Hogl obuće (gležnjače, salonke, papuče, baletanke) i veličina 6 koja i jeste na đonu apsolutno verno odgovara broju 39, klasičnom 39 koji i ja nosim. To je ta veličina i ta dužina gazišta, imate na sajtu opis da položite stopalo na papir i izmerite. To je vaša dužina stopala a naravno da ukupno gazište mora biti veće, nijedna obuća ne ide od ivice do ivice stopala, plus tu je i špic kod salonki. Takođe, salonkama hoće prsti da pobegnu napred ali to se lako reši lepljenjem uloška za petu. I konačno, šta se teme tiče, ne vidim nikakvu poentu da kupac koji je uredno preuzeo predmet bez dokaza ostavlja negativnu kao ni da prodavac ostavlja, pa još dve negativne za uredno preuzetu i plaćenu pošiljku.
2022 09 07
Pa i to zavisi po meni, ne konkretno za ovu clanicu. Ona neka se javi opet adminima, valjda ce obrisati. Ali ima devojaka koje se zaista time bave, porucuju pa onda vracaju zbog navodnih ne odgovarajucih mera, ostecenja itd. Po meni treba da stoji utisak kao upozorenje na takve kupce.
2022 09 07
Ima svega, ja sam prodavala kožnu suknju sa oštećenjem, uslikano, opisano, izmereno, objašnjeno, članica je kupila po nižoj ceni, preuzela, a onda se javila sa 10 poruka da je razočarana i da to nije to, da sam joj hranu za decu uzela, to me je jako pogodilo i nakon takvih reči nisam želela da se raspravljam i ubeđujem, ponudila sam joj da vrati suknju a ja ću njoj novac ali nije htela da je vrati i niti ju je vratila. Znači ima i toga. Admini trebaju da rešavaju ovakve sporove. Ako je prodavac iskren i pošten i stoji iza svojih opisa sa fotografijama pa čak i snimkom pred slanje predmeta onda nema čega da se boji.
2022 09 07
> srebrna: > Ima svega, ja sam prodavala kožnu suknju sa oštećenjem, uslikano, opisano, izmereno, objašnjeno, članica je kupila po nižoj ceni, preuzela, a onda se javila sa 10 poruka da je razočarana i da to nije to, da sam joj hranu za decu uzela, to me je jako pogodilo i nakon takvih reči nisam želela da se raspravljam i ubeđujem, ponudila sam joj da vrati suknju a ja ću njoj novac ali nije htela da je vrati i niti ju je vratila. Znači ima i toga. > Admini trebaju da rešavaju ovakve sporove. Ako je prodavac iskren i pošten i stoji iza svojih opisa sa fotografijama pa čak i snimkom pred slanje predmeta onda nema čega da se boji. Naravno, ima svega i svacega.
2022 09 07
Razumem vas, bukvalno je rekla-kazala, i sto ljudi sto cudi... ali da pogledamo da imam i 279 pozitivnih saradnji. Pa nisam blesava da radim nesto namerno, ili "kupim da isprobam pa da vratim". Na kraju krajeva, administrator svakako treba da udje u polemiku pa bar upola kao vi (i hvala vam), da bi video da nisam zasluzila vredjanje, ocene, temu olajavanja na forumu, a pre svega zbog toga sto mi je odgovorio da ce mi osvetnicka ocena biti obrisana. Ja sam, kao kupac apsolutno sve uradila ispravno. A ja cu svakako slike i snimke da im posaljem u poruci, pa mi mozda nakon bojkotovanja i odgovore sada. Hvala na tim savetima.
2022 09 07
Malo sam detaljnije obratila pažnju i ono što me zbunjuje na prodavčevim fotografijama je sam đon, sada sam baš pregledala svoju Hogl obuću, deluje kao da je menjala pendžet i fleknice, ne kažem da je tako ali tako deluje. Izgleda novo ali ima tragova koju tu ne smeju da budu i prelaza. Na svoj mojoj obući je đon izjedna, nema odvojenih delova i na salonkama, papučama i baletankama je ceo kožni plus je ravan ili rebrast a ne špicast kao kod prodavca. Postaviću slike kada sajt dozvoli.
2022 09 07