Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

mojekrpice.rs /

Ideje /

Zašto se niko ne buni?

Prodajem na sajtu već 10-ak godina. Stare članice se sigurno sećaju, a i nove, da je do pre 2-3 godine poštarina bila 150 dinara, sa sve otkupom. Pričam za Post Express konkretno. Pre dve nedelje su poskupeli na 400 DINARA. Koliko puta odustanem od kupovine jer je poštarina skuplja od samog proizvoda... Ne razumem kako se niko ne buni... AKS-om i BEX-om nikad nisam slala, ali čula sam da su skuplji i lošiji. City Express je oko 600 dinara. Da li neko ima ideju kojom kurirskom službom sada slati?
2022 09 22
> Bojanaa12: > Da li neko ima ideju kojom kurirskom službom sada slati? poštom, kao običan/CC paket, ako ide bez otkupa, cena je 200 dinara do 3 kg. https://mojekrpice.rs/forum/t/591935/cc-paket-pitanje
2022 09 22
Postizemo lagano evropsku cenu postarine Ja sto znam je da je trenutno najpovoljnije poslati postexpressom kao CC paket Bez otkupa bude oko 200/250 dinara
2022 09 22
https://mojekrpice.rs/forum/t/589617/cc-paket-slanje-sta-je
2022 09 22
Ja eto pre dan dva saznah za CC postarinu,Kupila sam 5 stvari,od razlicitih prodavaca u roku od par dana.I prereacunah postarina 420x5,progutah knedlu :,'( Mislim super sam prosla u samim kupovinama pa cak i ta postarina tolika,opet sam prosla povoljno.Medjutim za te pare sam mogla jos sto sta da pazarim.Tako da sam u 4 slucaja iskukala da mi posalju CC paket,tako da sam prosla odlicno.
2022 09 22
Čisto mali savet, a iz skoršanjih iskustava, neće svi prodavci da šalju kao CC. Znači, kad se krene u saradnju, treba to pitati. Ne razumem samo zašto neko neće, to prodavca ništa ne košta, a kupcu ostane u džepu 100+ dinara, za istu uslugu.
2022 09 22
Novopečeni preprodavci knjiga na Кupujem - prodajem ne žele da šalju knjige preporučenom tiskovinom (valjda ih mrzi da napišu adresu na koverti, a izgovor je: "I ja imam problema sa poštom"); juče sam htela da kupim knjigu za dete koja se teško nalazi, Zavodova je i koštala je na sajtu Zavoda 1089 dinara ali je više nema u prodaji, a drugar je preprodaje za 1200 i kaže šaljem samo post expressom. Daklem, jedna knjiga bi me koštala 1700 dinara. A treba mi 10-15 knjiga za gimnaziju. Ako pomnožim 15 x 500 din. poštarine, to je basnoslovno. Pitala sam da li ima pojma koliko košta ta zavrzalama, i da sam baš tog dana platila polovnu ižvrljanju knjigu 1000 dinara (500 dinara polovna knjiga + 500! ne 400, post express) jer nije devojka imala račun na koji da joj uplatim, a jako mi je bila bitna knjiga. Rekoh da u Srbiji samo buržoazija može kod njega da kupuje knjige, na šta je on rekao smanjiću Vam evo za 200 dinara. Neka fala vi.
2022 09 22
Btw, ako kupujete knjige, čak i one preko 600 gr težine (kao rečnik na primer) kada se sa normalnim prodavcem nadjete, poštarina tj. tiskovina iznosi 144,00 dinara. Mislila sam da će poštarina biti skuplja, jer je u pitanju bio rečnik od preko 600 strana i težine preko 600 gr, ali je on izračunao ovako i poslao link za računanje poštarine: Cenovnik postanskih usluga: http: //www. posta. rs/dokumenta/cenovnici/Kompletan-cenovnik-UPS. pdf www. posta. rs/struktura/lat/aplikacije/alati/kalkulator-postarine. asp k-28P ako nekom zatreba i to, da znate.
2022 09 22
> Anka07: > Čisto mali savet, a iz skoršanjih iskustava, neće svi prodavci da šalju kao CC. Znači, kad se krene u saradnju, treba to pitati. Ne razumem samo zašto neko neće, to prodavca ništa ne košta, a kupcu ostane u džepu 100+ dinara, za istu uslugu. verujem da neće jer ih mrzi da pakuju stvari i pišu adrese. Ja sam takav utisak stekla sa prodavcem knjiga, koji nije hteo nikako tiskovinom da pošalje, smatrala sam da mu je teško da napiše adresu, s obzirom na njegove poruke koje je slao i kako se izražavao. Danas je čitava Srbija na internetu, nije to kao pre 10 godina dok je bilo iole reda. Sada svi hoće da nešto prodaju, a neće da prodavcu izađu u susret. Svakako njemu ne ide u džep 500 dinara, ali to se takvoj osobi ne može objasniti.
2022 09 22
> Anka07: > Čisto mali savet, a iz skoršanjih iskustava, neće svi prodavci da šalju kao CC. Znači, kad se krene u saradnju, treba to pitati. Ne razumem samo zašto neko neće, to prodavca ništa ne košta, a kupcu ostane u džepu 100+ dinara, za istu uslugu. Slazem se.Ja sam nakupovala totalno zaboravivsi na postarinu i naknadno pitala.Sada sam pitala za jednu stvar i odmah pitala da li moze CC paket jer u suprotnom mi se ne isplati.Inace ima ljudi koji mozda ne mogu iz kuce iz xz razloga pa mora preko post expresa da im kurir dodje na vrata da preuzme posiljku.
2022 09 22
Neko možda neće da se cima i raspravlja jer lokalne pošte svaka svoju politiku vodi - te neće uopšte da šalju pakete tvrdeći da ta usluga ne postoji ili neki drugi lažni izgovor, te mora u jednobojnu kutiju, te ne mora uopšte u kutiju, te poštara nema dovoljno da dostavljaju i te pakete itd. Svaka pošta izvoljeva po svom nahođenju, pročitala sam gomilu tuđih iskustava i svi su različiti
2022 09 22
@Svetlana..Da ima mnogo razloga.Kod mene u posti koja mi je relativno blizu,ispred se ne placa parking i u celoj ulici.Takodje lako se pronadje parking mesto.Tako da su to iskoristile razne firme i donosile torbe krmace sa kovertama...To onda treje po dva sata, vise ih je bilo koji su tu donosili.Znaci po glavi dva sata.Puka je sreca kada se dodje,a da su tu samo ljudi koji salju paket ili nesto malo.Zato sam odustala od poste jedno vreme,a onda krenu da me pritiskaju zasto ne odem do poste bla bla...
2022 09 22
Preslatke cipele koje sam ovde nasla za 1200, platila sam sa dostavom 1720, znaci 520 samo dostavu a kurir mi je rekao da ce jos podici cene i da se niko ne buni, da posao ide odlicno. Post Express je u pitanju i eto ispala ja jedina koja se cudi ceni, rekla sam coveku-izgleda zaista jesmo ekonomski tigar :)
2022 09 22
Da budem najiskrenija, usluge pošte su sve lošije i PostExpress je jedina pristojnija.
2022 09 22
> MissDiva: > Da budem najiskrenija, usluge pošte su sve lošije i PostExpress je jedina pristojnija. Slazem se,uvek bili prvi i ostace. Da su skupi,skupi su..Isplati se jedino ako kupujete vise krpica
2022 09 22
1 2 3 4