Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

O korisnicima sajta mojekrpice.rs /

DA LI JE OVO ZA NEGATIVNU?

Za ove skoro dve godine koliko sam ovde na sajtu ovo mi se nije nikada desilo. Rezervisala sam neki set i rekla devojci da mi posalje za nekih 10ak dana (krajem meseca), jer cu tada imati novac. Pristala je da mi sacuva taj set, rekla sam da sam siguran kupac kao sto moze videti i po mojim pozitivnim ocenama. Jutros mi salje poruku da ce ipak prodati set drugoj devojci koja joj je ponudila 500 dinara vise. Ne mogu da verujem da se neko prodaje za 500 dinara, rec je rec, smatram da je trebala da se drzi dogovora pa makar i da joj je neko ponudio duplo vise. Sta vi mislite? 😤😳
2022 09 26
Ako niste izvrsili rezervaciju uplatom depozita, ne mozete ostaviti negativan utisak.
2022 09 26
Trebala je da vam sacuva set bez obzira koliko joj je neko drugi ponudio.Sa njene strane je strasno šta je uradila.
2022 09 26
Sa jedne strane, pošto je već bilo dogovoreno, nije u redu što nije postupila po dogovoru. Sa druge strane, mnogima ovde znači svaki dinar viška, pa možda donekle i razumem zašto je pristala. Uzmimo u obzir i da joj je to bila sigurna kupovina, jer većina članica koje ovde nešto rezervišu se nikad ne jave. Ocene nisu nikakva garancija ni za šta, što ćeš i sama sad da shvatiš, pošto nisi u mogućnosti da joj daš negativnu jer nije došlo do saradnje. Ispala je bezveze situacija, ali ovo se ovde redovno dešava, pa mora da se navikne.
2022 09 26
Ne mogu da je krivim.Mi se ovde na sajtu ne poznajemo...a mnogi odustanu i ako rezervisu predmet.Takodje mozda joj znaci tih 500 din.Ako Vama ne znaci mozete da joj predlozite posto ste se prvi javili da date vi yih 500 din vise.Svakako niste prevareni tako da nije za negativnu.
2022 09 26
> Milica9933: > Ako niste izvrsili rezervaciju uplatom depozita, ne mozete ostaviti negativan utisak. Uglavnom uplatim depozit kada nesto rezervisem, ali ovog puta malo sam bila skepticna jer clanica je nova i nema nijednu ocenu
2022 09 26
Za ocenu ne znam samo za moje mišljenje. Ona je sama pristala na rezervaciju bez kapare, niko je nije terao. I ja poštujem reč, ako obećam onda je to i tako. Za neke članice mi nikad nije bilo teško da čekam i jesam odbila druge kupce, to je bio moj izbor. Naravno mogle su me ispaliti ali nisu na sreću. Ne znam da li ste razmenili podatke? Za depozit ne verujem da sajt ima pravila.
2022 09 26
Nije prodala obraz, nego je samo racionalno trgovala. Niste uplatili akontaciju tj. niste je obavezali.( U trgovini časna reč nije nikakva garancija.) Niste joj ponudili veću cenu, kad je javila da ima kupca, koji je spreman da plati odmah i to više.
2022 09 26
Cast je ovde diskutabilan termin, ali ako ista, barem Vam je otvoreno rekla, nije Vas zavlacila kao sto zna da se desava. Ili samo kulirala...
2022 09 26
Ja se vodim time da se čovek drži za reč, a vo za rogove, ali ovo ovde je trgovina i ispaljena sam mnogo puta od strane tih sto nemaju ni jednu negativnu, tako da ne mogu da tvrdim da sam pametna i poštena što kao prodavac čuvam nekome (plus na to nekad traze i da spustim cenu), ko možda neće kupiti, nego sam verovatno glupa. Nismo mi ovde prijatelji, već trgovci. Drugo je kada lično upoznate osobu, porazgovarate i sarađujete više puta. Svašta sam doživela, neću sad pisati o tome, valjda sam dugo na sajtu, pa mi nista nije neobično
2022 09 26
> jelena2606: > Ne mogu da je krivim.Mi se ovde na sajtu ne poznajemo...a mnogi odustanu i ako rezervisu predmet.Takodje mozda joj znaci tih 500 din.Ako Vama ne znaci mozete da joj predlozite posto ste se prvi javili da date vi yih 500 din vise.Svakako niste prevareni tako da nije za negativnu. 👍
2022 09 26
> Anja123456: > Slazem se potpuno sa svima, ali ja to gledam sa neke svoje tacke gledista, kako bih ja postupila, naravno svi smo drugaciji, ali za mene rec je rec, ne bih ukaljala svoj obraz i cast za 5000 a kamoli za 500, i smatram da to uopste nije casno sa njene strane, ali opet kazem nismo svi isti 🙂 Ne ne, ako rezervisem nema sanse da ga prodam drugom za vise novca, prosto bi me bilo sramota. Ali svakako nemate osnova da ostavite negativnu po pravilima sajta. Skoro mi je clanica ponudila da plati vise pa sam joj rekla da prosto ne bi bilo korektno s moje strane, na sta je njen odgovor bio 'ali ja ga bas zelim'.!! Jer neko drugi je rezervisao jer ne zeli, sta? Mislim nije da se ne desava, al valjda ne idemo odmah sa tom pretpostavkom. Pretpostavljam da iz njenog ugla ona nije bila ispostovana od strane mene jer joj nisam izasla u susret, al sta cu joj ja tu 🤷🏻‍♀️
2022 09 27
@NeveroddorEven....Vi ste ipak profesionalac u odnosu na vecinu.Vidljivi ste, imate ogroman broj pratioca,za razliku od nas ostalih koji prodamo nesto ponekad.Takodje s vremena na vreme ubacimo po koju novu stvar na profil.Da se ja recimo profesionalnije bavim prodajom i da imam stalne kupce,naravno da bih ispostovala rezervaciju i ne bih oterala stalnog kupca zbog nekog drugog.pa cak i zbog vece ponude, Mi ostali em sto nam stvari stoje i po koju godinu,em sto ljudi odustaju od rezervacija,prodajemo onom ko prvi ponudi novac,jer u suprotnom rizikujemo da nam stvar ostane jos koju godinu neprodata.Na ovom sajtu ima prodavaca koji kako ubace "novu kolekciju"u rokuu od par dana rasprodaju ceo profil..Ljudi se time profesionalno bave.Nije za poredjenje.
2022 09 27
Jelena, to profesionalno je zapravo po zakonu definisano kao komercijalna prodaja, tj. kupovina sa ciljem prodaje. Ali ok, znamo gde živimo.
2022 09 27
> AppleRed: > Jelena, to profesionalno je zapravo po zakonu definisano kao komercijalna prodaja, tj. kupovina sa ciljem prodaje. Ali ok, znamo gde živimo. Upravo.
2022 09 27
1 2