Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

O korisnicima sajta mojekrpice.rs /

Opet izmene u posti !

Danas sam bila u posti u Beogradu i evo informacije potvrdjene u vezi CC PAKETA I PX PAKETA. Zato sto svi mi koristimo CC PAKET vise nego PX od kako je poskupeo oktobru od ponedeljka pravilo Za CC paket je sledece: To je da se cc paket salje tek sledeci dan , ne isti taj dan kad je paket predat( POST expres se salje isti dan) Paket moze stajati u posti i verovatnoca je da ce stajati par dana pre nego sto ga posalju ( jer ce Post express slati odmah i prioritizovati ga). Ovo se desava kako bi se ljudi vratili na PE kao sto je i bio slucaj pre poskupljenja usluga jer su uvideli da se mnogo vise Cc koristi od PE. A ona nebuloza da cc paket vise ne postoji i sto govore u posti je da bi se post express prioritizovao! Za sad cena paketa Cc ostaje ista, jedino sto eto trebace mu par dana da stigne jer su dve razlicite sluzbe sad koje raznose pakete. PE ima svoju a CC svoju 🙂 🌸🌷 Ako neko cuje jos neki promenu pisite 💜
2022 11 23
poslala sam cc u prosli ponedeljak, stigao je tek ovog ponedeljka... od 16. je pisalo da je tamo u posti zaduzen za isporuku....
2022 11 23
Potvrdjujem-sve je tacno! Istu informaciju sam dobila a vec se potvrdilo i u praksi...CC stigao za 48h mada verovatno moze i "gore"posto mi je receno da "ce se TRUDITI da stigne u roku od 5 dana"
2022 11 23
I meni je tako rečeno pre neki dan, kako kaže "Čarobni ormarić". 🙂
2022 11 23
Da daaa, sve se to radi u cilju da ljudi koriste PX a ne CC. 😡
2022 11 23
> carobni_ormaric: > Danas sam bila u posti u Beogradu i evo informacije potvrdjene u vezi CC PAKETA I PX PAKETA. > Zato sto svi mi koristimo CC PAKET vise nego PX od kako je poskupeo oktobru od ponedeljka pravilo > Za CC paket je sledece: > To je da se cc paket salje tek sledeci dan , ne isti taj dan kad je paket predat( POST expres se salje isti dan) > Paket moze stajati u posti i verovatnoca je da ce stajati par dana pre nego sto ga posalju ( jer ce Post express slati odmah i prioritizovati ga). > Ovo se desava kako bi se ljudi vratili na PE kao sto je i bio slucaj pre poskupljenja usluga jer su uvideli da se mnogo vise Cc koristi od PE. > A ona nebuloza da cc paket vise ne postoji i sto govore u posti je da bi se post express prioritizovao! > Za sad cena paketa Cc ostaje ista, jedino sto eto trebace mu par dana da stigne jer su dve razlicite sluzbe sad koje raznose pakete. PE ima svoju a CC svoju 🙂 > 🌸🌷 > Ako neko cuje jos neki promenu pisite 💜 I meni je isto receno , ali evo i PX koji je devojka poslala u 13.30 h prekjuce je stigao tek danas umesto juce da dodje
2022 11 23
I u nekim poštama izbegavaju da ga šalju u kesi, zahtevaju kutiju, ali obavezno naglase da PX zato može u kesi.
2022 11 23
Hvala na informacijama 🌷🍀❤️
2022 11 23
> lilali: > > carobni_ormaric: > > Danas sam bila u posti u Beogradu i evo informacije potvrdjene u vezi CC PAKETA I PX PAKETA. > > Zato sto svi mi koristimo CC PAKET vise nego PX od kako je poskupeo oktobru od ponedeljka pravilo > > Za CC paket je sledece: > > To je da se cc paket salje tek sledeci dan , ne isti taj dan kad je paket predat( POST expres se salje isti dan) > > Paket moze stajati u posti i verovatnoca je da ce stajati par dana pre nego sto ga posalju ( jer ce Post express slati odmah i prioritizovati ga). > > Ovo se desava kako bi se ljudi vratili na PE kao sto je i bio slucaj pre poskupljenja usluga jer su uvideli da se mnogo vise Cc koristi od PE. > > A ona nebuloza da cc paket vise ne postoji i sto govore u posti je da bi se post express prioritizovao! > > Za sad cena paketa Cc ostaje ista, jedino sto eto trebace mu par dana da stigne jer su dve razlicite sluzbe sad koje raznose pakete. PE ima svoju a CC svoju 🙂 > > 🌸🌷 > > Ako neko cuje jos neki promenu pisite 💜 > I meni je isto receno , ali evo i PX koji je devojka poslala u 13.30 h prekjuce je stigao tek danas umesto juce da dodje Da, i meni PX stigao tek danas umesto juce. Receno mi je da mogu da se zalim preko kontakt forme
2022 11 23
Možda dobiju 1% više px zbog promene,jer se retko kome i žuri kada traži cc... A promena je očekivana s obzirom na malu razliku između načina slanja pošiljki, i svakako računam na više dana kada čekam cc bez obzira što se do sada to nije dešavalo.
2022 11 23
> Esprit21: > Da, i meni PX stigao tek danas umesto juce. Receno mi je da mogu da se zalim preko kontakt forme Moje je misljenje da bas zbog tih cc paketa se desava da kasni px, tako da mi ima logike što su ovo uveli iako sve pakete tražim i šaljem kao cc..meni je to okej. Samo da mi ne diraju cenu 🤔😄
2022 11 23
Kod nas zahtevaju da cc paket mora biti spakovan u kutiju, drugacije nece da ga prime.
2022 11 23
> sarakey88: > Kod nas zahtevaju da cc paket mora biti spakovan u kutiju, drugacije nece da ga prime. Spakovala u kutiju od Neskvika, moralo da ide kao PX jer je kutija "mekana". Sledeća pošiljka poslata u kesi cela oblepljena, osigurana, ne može jer nije u kutiji. Glavna pošta, Niš. Ranije su svi ti paketi i PX i CC i RE (preporučena pošiljka sa praćenjem) putovali istim kombijima i uglavnom stizali u veća mesta danas za sutra, bez obzira što je rok isporuke za CC 5 radnih dana. Eto i to su rešili da promene :'(
2022 11 23
Koliko je meni to pokvareno da kazes da ce CC paket namerno da prenoci u posti pre daljeg transporta...i da ne bude da mracim, ali u nekim vecim filijalama sa obimnim prometom i protokom: kakav ce to haos da bude, pa gubljenje paketa...jer sad njima treba dodatni magacin u svakoj posti da razvrstavaju sta je CC koji vec "noci" od juce a sta je CC koji tek treba da odstoji tih 24h...ma uzas!!!
2022 11 23
Ja sam napisala na drugoj temi da su i pregled paketa poskupeli, ranije se ta usluga naplacivala oko 100 dinara, a sada je 300 + 50 za postarinu (koja je inace vec placena i od koje i oni dobijaju procenat kako je vec to regulisano) Zbog svih tih bezobrazluka treba da se: 1. pisu zalbe za svaku mogucu sitnicu, poput ove koju cu ja pisati zbog toga sto mi je PX kasnio jedan dan iako je "garantovnai rok isporuke naredni dan do 19h" posto nisu ispostovali garantovani rok, sad cu im traziti da mi vrate razliku i naplate kao CC paket. Molim i ostale da ih ne mrzi nego da se zale na sve. Kad mogu oni nas, mozemo i mi njih. 2. treba neki protest da se organizuje jer meni stvarno nije realno da postarine ovoliko kostaju, ako me isto izadje postarina iz Engleske, gde je tu logika?
2022 11 23
1 2