Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

mojekrpice.rs /

Pomoć na stranici /

Iskustvo sa prevarama

Dobro vece, zanima me da li je neko imao slično iskustvo. Žena je htela da kupi neku jak u,poslala je link koji da popunim sa brojem računa i komplet podacima sa kartice i kao ona je već uplatila i preko te aplikacije će mi prebaciti pare na račun. Para nigde,ona je sutra dan blokirana. Sad se bojim da može tu moju bankovni karticu da iskoristi za nesto jer ima sve podatke.
2023 01 23
![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/8ecc26d98213167448991439633a1c32.jpg)
2023 01 23
![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/8a4162cb0b340e9224007f687a1840c4.jpg)
2023 01 23
> Minasara05: > ![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/8a4162cb0b340e9224007f687a1840c4.jpg) Sada ce Vam sav iznos skinuti sa kartice. Morate sutra ujutru u banku pod hitno, da vidite sta mozete da uradite.. Niste smeli da ostavljate podatke sa kartice nikako.
2023 01 23
https://mojekrpice.rs/forum/t/598934/nacin-placanja Tema o nacinu prevare...
2023 01 23
Ako imate e banking aplikaciju blokirajte odmah karticu. I prijavite ovo adminu.
2023 01 23
To je prevara, podaci sa kartice se nigde ne unose tj. ne daju tako. Podaci sa kartice se unose kada placate nesto na proverenim sajtovima, nikada se ne daju kada vam neko navodno uplacuje jer za uplatu jedino sto im treba je broj racuna, ne podaci sa kartice. To nije isto. Postoje i fejk sajtovi koji se bave ovim stvarima. Predlazem vam da ODMAH pozove korisnicku sluzbu svoje banke i blokirate karticu. Mnoge banke imaju tu opciju preko telefona, da se pozove i blokira kartica, odradite to ODMAH.
2023 01 23
> Esprit21: > To je prevara, podaci sa kartice se nigde ne unose tj. ne daju tako. Podaci sa kartice se unose kada placate nesto na proverenim sajtovima, nikada se ne daju kada vam neko navodno uplacuje jer za uplatu jedino sto im treba je broj racuna, ne podaci sa kartice. To nije isto. Postoje i fejk sajtovi koji se bave ovim stvarima. Predlazem vam da ODMAH pozove korisnicku sluzbu svoje banke i blokirate karticu. Mnoge banke imaju tu opciju preko telefona, da se pozove i blokira kartica, odradite to ODMAH. slazem se,ne čekajte sutra jer može biti kasno
2023 01 23
Juče je bila ista tema za istu osobu ja mislim. Vidite da piše malo u muškom malo u ženskom rodu. To je neko iz inostranstva ko prevodi tekst na google translatu. Ne ostavljajte nigde svoje podatke sa kartice.
2023 01 23
Ejndzi ja ne znam sta je sa ljudima da dele te osetljive podatke tako lako. Podseca me i na deljenje podataka iz LK i ostavljanja istih svuda. Jos neki to ovde zagovaraju kao da to bude uslov za uclanjivanje, ja ne znam gde je ljudima mozak, opste je poznato da se osetljivi podaci ne daju nigde i nikome osim sluzbenim licima. A mogu samo da zamislim one u bankama kad im dodju ili zovu, sad ce ovoga biti vise nego ikad...
2023 01 23
Da li postoji neki način da se takvi profili prijave? Meni su isto ovo slali malopre samo sa nekog drugog naloga.
2023 01 23
Prijavite adminima sajta i posaljite link profila.
2023 01 23
> Marija158: > Da li postoji neki način da se takvi profili prijave? Meni su isto ovo slali malopre samo sa nekog drugog naloga. Jedino da admini stave neko pop-up + vidljivo upozorenje, ali najbolja zastita je da ne nasedate na takve stvari, samo malo logike je dovoljno da se ukapira da je u pitanju prevara i nista vise. Neke banke su slale obavestenja u vezi ovih prevara, ali mislim da je problem u ljudima, ne razmisljaju jer nisu nauceni da razmisljaju. Sve i da admini obaveste, i banke obaveste opet ce biti ljudi koji ce nasesti na to. Mozda moze da se obavesti VTK, ali ovo nisu nasi gradjani verovatno pa tesko da oni tu nesto mogu
2023 01 23
Nije mi jasno zasto ti isti admini nisu juce blokirali tu istu ili tog istog lopova ..juce je pisano o istoj spodobi koja hara po sajtu..sta se cekalo da neko nasedne pa da se blokira ne razumem Zasto odmah ne reaguju Vidite da nisu svi upuceni da ne treba da daju bilo kakve podatke sa kartica ..pa majku mu moze li se stati vise na rep tim olosima lopovskim Ovo vise prelazi svaku granicu ..svako malo neka devojka blokirana zato sto je izbacila duplu sliku ili sta znam ..e tu se reaguje odmah a kod ovakvih stvari STA SE CEKA
2023 01 23
Pazite i na profil Ena.contessa - identična prevara
2023 01 23
1 2 3 4