Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

O korisnicima sajta mojekrpice.rs /

Prevarena sam

Ma nisam prodala nikad nista, i sad da probam i eto, skupooo kostaaa
2023 02 09
To sto je litvanska banka ne znaci da je drzavljanin njihov. Imaju oni e-residency opciju i svako moze da otvori racun bez ta kroci na tlo Litvanije. Ko god je uneo podatke neka odmah blokira karticu vec sada, mnoge banke nude opciju blokiranja telefonom. Nema veze sto niste slikali karticu i napisali koliko ima novca. Ako su dobili broj kartice, datum isteka i pin, mogu da naprave kopiju i podignu. Takvi podaci se nikada i nigde ne daju osim na proverenim sajtovima i to samo kada kupujete. Nikada i nikome ti podaci se ne salju kada vam uplacuje! Za uplatu sve sto mu treba je broj tekuceg racuna. Za dodatnu zastitu imate opciju da uzmete posebnu karticu samo za internet kupovinu i da je drzite na 0, uplatite samo pre kupovine preko online menjacnice ili direktno na salteru banke koliko vam treba. Tako cete uvek biti zasticeni. Ali, najbolji vid zastite je informisanost kako se koristi, sta cemu sluzi na kartici i racunu, sta se sme deliti, sta se ne sme deliti. I postoji jos nesto a to je kopija vase kartice koju mozete koristiti jednokratno kad obavljate neku kupovinu i tako na sajt ne unosite vasu pravu karticu. Mada ovo ne pomaze kod ovakvih stvari gde ljudi odu mecki na rupu i ostave sve podatke.
2023 02 09
Kako vam odmah poruka nije delovala sumnjivo. Meni su pisali ovde i na drugim sajtovima, ima vise tih profila i sve su tako cudne poruke, to su stranci prevaranti. Tamo gde sam prijavila odmah su blokirali profile. Zao mi je sto vam se to desilo.
2023 02 10
Nazalost sve sam odradila u brzini, jako glupo postupila i taj postupak me kosta 256. Eura Moj novac nece biti vracen, slucaj prijavljen ali i od toga verovstno nece biti nista u nasoj zemlji. Okaci macki o rep Sajt je hakovan, mnogo profila je hakovano, ne preporucujem koriscenje ovog sajta nikako. BUDITE OPREZNE!!!
2023 02 10
Ja cu opet ponoviti da se to desava NA SVIM SAJTOVIMA, ne samo kod nas, generalno u svetu. Samo covek mora da zna koji podaci se dostavljaju, sta nikako ne sme i to je to. Kad se informisete, procitate, pitate, ako ne znate, bilo gde mozete trgovati bez straha
2023 02 10
Nazalost niko ne moze pomoci i vratiti Vam novac. Pre par godina su hakeri napali netflix, mom bivsem su skidali po 10e mesecno dugo i on nije primecivao. Ocuh mu radi u interpolu i nasli su ih odmah, ali njima odavde ne mogu nista sem da jave, a novac ne moze da se vrati. Zalosno, ali eto za nauk ostalima bar
2023 02 10
Nadovezala bih se na ovu temu. Izvinjavam se devojci ako gresim ( zato sam i prekrila ime i sliku) ali ja mislim da je ovo jos jedan vid prevare, bar mi se tako čini...skrin u prilogu 👇 ![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/81231d7b480039551e06d675ea8d2ea1.jpg) ![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/2d1494cc1c8058d5ad657903bdbe20dc.jpg)
2023 02 10
> AndrianaPejcic: > > Debela_devojka: > > > AndrianaPejcic: > > > > Debela_devojka: > > > > Jeste li probali da udjete u MBank i pogledate transakcije vezane za karticno placanje? > > > Jesam, hakeri su neka banka iz Litvanija > > Odlicno. Eto osnovnog i najbitnijeg podatka. Posto ne znam kako funkcioniše po službenoj duznosti kada su stranci u pitanju koji nisu ovde nastanjeni, najbolje bi ti bilo da nadjes nekog advokata ili na sajtu pro bono da trazis pravni savet da vidis da li moze to preko nase policije ili ces morati nekako preko Litvanija. I ne cudi onda da su se okomili ovde, jer je maticna zemlja ovog sajta Litvanija, koliko se secam. Obavezno upisu sve naziv primaoca, ne znam jel moze tvoj mbank da pravi screenshotove, moj ne moze slikaj sa drugog telefona sve, ako ne moze, pa se konsultuj sa nekim pravnim licem, vise ce ti pomorci nego policija > Videcu stra imam sreen svega i vreme i ceo tok dogadjaj > Pa daj Boze da se resi, necu stati tek tako Odmah da vam kazem da nista necete postici prijavom policiji. Tj,uradite to svakako,ali novac necete dobiti nazad nikad. Banka se ogradjuje od svega,jer je vasa greska . Policija pise prijavu protiv NN lica i sve se vodi na to,pojeo vuk magarca. Prosla sam slicno pre 2 godine,ali na drugaciji nacin. Skinuto mi je 42000din. Nije ni velika,ali ni bezazlena svota. Samo sam potrosila vreme u policiji i banci,jer niko nista nije uradio da pronadje osobu ili osobe.
2023 02 10
> AndrianaPejcic: > Postovani, VODITE RADUČUNA I NE BUDITE GLUPI KAO JA, DA NASDNETE, SAMO STO SAM OTVORILA PROFIL I OKACILA SLIKE, JAVILA SE OSOBA KOJA ZELI DA KUPI MAJICU, REKLA JE KAKO CE DA KREIRA ZAHTEV DA KURIR POKUPI OD MENE A ONA(ON) JE UPLATILA IZNOS. > USLA SAM U LINK I KAKO MI JE UPAMCENA KARTICA U TELFONU U 2 KLIKA MI JE SA RACUNA SKINUTO 256 EURA, SLUCAJ NE PRIJAVLJEN POLICIJU > A OSOBA JE ![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/300d437874fcfb9a25445cdf79676c08.jpg) ![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/22b0e5efaa3e08bd66cede17618e0ef5.jpg) Nazalost, dogodilo mi se isto sto i vama. Samo sto sam otvorila nalog i isto tako nasela. Poslali su mi link koji je navodno sajt Post Expressa i trazili mi privatne podatke. Veoma je providno ali svakako obratite paznju da vam se ne dogodi isto.
2023 02 10
> SvetlanaM: > > AndrianaPejcic: > > > Debela_devojka: > > > > AndrianaPejcic: > > > > > Debela_devojka: > > > > > Jeste li probali da udjete u MBank i pogledate transakcije vezane za karticno placanje? > > > > Jesam, hakeri su neka banka iz Litvanija > > > Odlicno. Eto osnovnog i najbitnijeg podatka. Posto ne znam kako funkcioniše po službenoj duznosti kada su stranci u pitanju koji nisu ovde nastanjeni, najbolje bi ti bilo da nadjes nekog advokata ili na sajtu pro bono da trazis pravni savet da vidis da li moze to preko nase policije ili ces morati nekako preko Litvanija. I ne cudi onda da su se okomili ovde, jer je maticna zemlja ovog sajta Litvanija, koliko se secam. Obavezno upisu sve naziv primaoca, ne znam jel moze tvoj mbank da pravi screenshotove, moj ne moze slikaj sa drugog telefona sve, ako ne moze, pa se konsultuj sa nekim pravnim licem, vise ce ti pomorci nego policija > > Videcu stra imam sreen svega i vreme i ceo tok dogadjaj > > Pa daj Boze da se resi, necu stati tek tako > Odmah da vam kazem da nista necete postici prijavom policiji. Tj,uradite to svakako,ali novac necete dobiti nazad nikad. Banka se ogradjuje od svega,jer je vasa greska . Policija pise prijavu protiv NN lica i sve se vodi na to,pojeo vuk magarca. > Prosla sam slicno pre 2 godine,ali na drugaciji nacin. Skinuto mi je 42000din. Nije ni velika,ali ni bezazlena svota. Samo sam potrosila vreme u policiji i banci,jer niko nista nije uradio da pronadje osobu ili osobe. Slazem se sa vama, ali eto pokusala sam bar da povratim novac, ali nista Jedva stvar mi nije jasna, novac nije na racunu lopova, a na mom racunu je u hold sredstva, racun blokirana odmah, i banka nece da vrati novac.
2023 02 10
Ja sam vam u prosloj temi objasnila da je novac ODMAH na racunu primaoca, dakle to sto vam pise da su sredstva rezervisana, nista ne znaci, ako su banke izmedju sebe iskomunicirale i ako je druga strana prihvatila prijem novca, u slučaju da banka primaoca odbije transakcija, novac bi vam bio vracen. Banka nema zbog cega vama da vraca novac, a i kako da vam vrati? Vi ste svojevoljno izvrsili uplatu svojom karticom, kartica nije ukradena, nije kod nekog drugog lica, tako da banka dalje moze da reaguje samo da zove banku primaoca, pa da bukvalno moli tu banku da kontaktira primaoca i da zamoli da vam se novac vrati. Vama treba pravnik, kog cete, naravno, morati da platite, pa da pokrenete tuzbu, ali je to otezamo, jer su stranci u pitanju
2023 02 10
![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/1b0972a8a7e98c1d13c979d497adac97.jpg) Ja sam ovako saznala, cula na jutarnjem programu pre godinu i po dana i nasla vest. Jutarnji program na RtSu pratiti obavezno, oni sve znaju prvi 😂😂😂
2023 02 10
postoji clanica LauraMarie cini mi se da je tako upisna. blokirala me PISE STA DA JOJ POSALJETE PA KAO ONA TO DAJE U HUMANITARNE SVRHE. Meni je cak trazila da platim i postarinu JA nasela poslala sminku i vise od onoga sto je trazila i onda skontala kada sam se cula sa jos clanica da isto radi a nema dokaza da stvarno ide u humanitarne svrhe kao sto kaze. Molim sve da nekako provalimo ima puno pozitivnih ja sam na prvu pala i dala pozitivnu ocenu komentar ali kasnije sad shvatila da je 99 % prevara
2023 02 10
Ne moze da vas blokira
2023 02 10
> Marajaartist: > postoji clanica LauraMarie cini mi se da je tako upisna. > blokirala me > PISE STA DA JOJ POSALJETE PA KAO ONA TO DAJE U HUMANITARNE SVRHE. Meni je cak trazila da platim i postarinu > JA nasela poslala sminku i vise od onoga sto je trazila i onda skontala kada sam se cula sa jos clanica da isto radi a nema dokaza da stvarno ide u humanitarne svrhe kao sto kaze. > Molim sve da nekako provalimo ima puno pozitivnih ja sam na prvu pala i dala pozitivnu ocenu komentar ali kasnije sad shvatila da je 99 % prevara Clanica ne moze da vas blokira, ne postoji ta mogucnost. Sto se nje tice, bila je tema o tome pre par meseci i admin joj je zabranio da trazi bilo sta na forumu zato sto su se neke clanice zalile da je prevara. Da li vam je trazila skoro ili je to bilo pre?
2023 02 10