Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

O korisnicima sajta mojekrpice.rs /

Zara Fenomen Pt. 2

I meni isto stoje vec neko vreme Zarine nove pantalone sa etiketom, i imam Zarine farmerice sa nitnanama, jednom mozda nosene i nikako da ih prodam tako da ja nisam primetila bas taj čuveni Zarin fenomen da se proda odmah 🙂 (PS mozda i utice dosta na to da oglasi ne smeju da se obnavljaju pa dosta dobrih stvari ostane zatrpano i skrajnuto)
2023 10 09
> MissDiva: > Da budem iskrena, da sam prosečna devojka od oko 30ak godina, koje živi ovde, bez novca da putujem i da radim neki prosečan posao oblačila bih se u Zari i H&M-u. Jednostavno je tako… Nema ovde tako mnogo brendova, koje prosečna devojka može priuštiti, a da se radi o moderno - elegantnoj gardrobi za nekog od 27-40 god. > To što ja putujem, pa znam za daleko bolje brendove i imam tamo priliku da kupim, a pre svega sam u mogućnosti je druga priča. > Dešavalo mi se da ovde postavim neke baš skupe lux brendove, ali kako niko nije čuo za njih, prodaja mi je išla tako slabo da nešto što sam platila 300 eur nisam mogla prodati ni za 30. Tako da potvrđujem ono što je još jedna članica gore napisala… > Devojke jednostavno kupuju ono za šta su čule, imaju novca i odgovara njihovim godinama ili trendu. Ne mislim da je pomama za Zarom, već je to brend za koji su čule. > A moramo priznati da tagovi i pretraga igraju veliku ulogu na sajtu. Gotovo svi pretražuju po brendovima, a retko ko po kroju. Samim tim Zara se najviše pretražuje … Sve je to ok, ja npr. kupujem I stvari skupocenih brendova ali isto tako kupujem i u Zari, H&M u i svim ostalim fast fashion brendovima na našem tržištu (a i preko, tipa Primark, River Island itd). Nikad nisam kupila npr. običnu majcu nekog brenda jer mislim da nema potrebe da plaćam ne znam koje cifre za tako nešto. Sasvim mi je ok neki 2pack iz H&M-a. Poenta je bila da se Zara tretira skoro kao Gucci npr., do te mere da se prodaju kopije i da prodavci ovde sad naglašavaju "Original Zara ". Slažem se sa većinom toga što ste napisali, osim da nema pomame za Zarom. Npr. H&M, Reserved I slično su u tom nekom rangu all Zara se tretira kao nekakvo "Ime" u modnoj industriji.
2023 10 09
> LepaLejla: > I meni isto stoje vec neko vreme Zarine nove pantalone sa etiketom, i imam Zarine farmerice sa nitnanama, jednom mozda nosene i nikako da ih prodam tako da ja nisam primetila bas taj čuveni Zarin fenomen da se proda odmah 🙂 (PS mozda i utice dosta na to da oglasi ne smeju da se obnavljaju pa dosta dobrih stvari ostane zatrpano i skrajnuto) Moguće da je I Zara stala, kao što je jedna članica napisala, jer je generalno I prodaja loša, pa se kupuju baš popularni Zara predmeti trenutno. Ja sam postavila sinoć jaknu i posle nekih pola sata rekoh baš da vidim na kojoj je stranici u "Nedavno postavljeni predmeti", izlistala sam 50 strana I nisam je našla, ko zna na kojok strani je bila. Što znači da su verovatno sve ove devojke koje su jendodale u Omiljene tražile "Zara jakna" ili tako nešto, jer drugačije ne znam kako bi je videle.
2023 10 09
Ne razumem maniju. Roba kriminalno loseg kvaliteta. Isto i za H & M, Bershka, Pull and Bear i slicno. Tu i tamo neki komadi na prvi pogled izgledaju kao da mogu da potraju, ali moje mlade cerke samo bacaju tu robu posle 4-5 oblacenja. Zara je po mom skromnom misljenju brend ciji proizvodi su izvorno (novo sa etiketom) u losijem stanju od mnogih mojih a sigurno i vasih starih komada garderobe. Za ime boga, gotovo je nemoguce u njihovoj radnji pronaci nesto sto bi realno moglo biti oznaceno kao "odlicno stanje". Ja bih dodala "srednje zalosno" oznaku za stanje predmeta, sluzila bi za mnoge predmete moderne konfekcije.
2023 10 09
Ne mora neko da putuje da bi cuo za brendove, a i sumnjam da svi zive u pecinama i nemaju uslova da putuju. Putuje se, ali vecina kad putuje to je zbog odmora i da vidi nesto, a ne da obilaze soping molove. Vecini putovanja sluze za to. A koliko vidim nude se i organizovane soping ture za one kojima je to cilj, pa opet sumnjam da svi zive u pecinama, bez uslova i da nista osim Zare nisu videli ni culi. Tako da ni to nije razlog pomame za Zarom, nego je verovatno vise do toga da devojcice to mogu sebi da priuste, a devojke se vode time da ulazu u cipele i tasne, a da im sve ostalo bude nesto od tih fast fashion brendova poput Zare.
2023 10 09
> Melicamp: Ja bih dodala "srednje zalosno" oznaku za stanje predmeta, sluzila bi za mnoge predmete moderne konfekcije. :') :')
2023 10 09
Ja se danima spremam da uradim ono sto i ti... otisla mi haljina ispred nosa! A trazila sam je intezivno godinu dana najmanje!
2023 10 10
mislim da nije samo Zara već i Replay, Guess, Tommy..... nikad brže nisam prodala Replay patike i Nike duksericu
2023 10 10
Taj izgovor da ljudi nisu u mogućnosti da kupe bolje, pa zato šopinguju po ovim sranje radnjama ne pije vodu. Prvo, neke stvari tamo toliko koštaju da prosečna devojka to ne može da priušti, a kvalitet i kroj su takvi da je komad praktično nenosiv do kraja sezone i onda mora da se kupi novi, jednako skup. Drugo, nikad ranije nije bilo toliko second handova kao sad, čak i u manjim mestima, pa svi imaju priliku da po ceni pakle cigara kupe nešto brendirano i dobro. Meni je recimo ormar 90% sačinjen od polovnih stvari, a sve neki fensi materijali i brendovi, ima čak i dizajnerskih komada. Mnogi plaćeni po 50din. Sad više i ne želim da izdvojim 2399din za običnu akrilnu bluzu u HM, kad znam da za te pare mogu cela da se obučem u svilu.
2023 10 10
> makilis: > mislim da nije samo Zara već i Replay, Guess, Tommy..... > nikad brže nisam prodala Replay patike i Nike duksericu Primetila sam I to, u principu Zara I smeće brendovi iz Fashion and Friends. Doduše imam replay čizme i zadovoljna sam, nosila sam ih dosta dugo i posle kupila skoro iste (na kraju te nove nisam nosila jer sam kupila Aldo koje su mi preudobne), što me podseti, mogla bih da ih stavim na prodaju 😅
2023 10 10
> darkacademia: > Taj izgovor da ljudi nisu u mogućnosti da kupe bolje, pa zato šopinguju po ovim sranje radnjama ne pije vodu. Prvo, neke stvari tamo toliko koštaju da prosečna devojka to ne može da priušti, a kvalitet i kroj su takvi da je komad praktično nenosiv do kraja sezone i onda mora da se kupi novi, jednako skup. Drugo, nikad ranije nije bilo toliko second handova kao sad, čak i u manjim mestima, pa svi imaju priliku da po ceni pakle cigara kupe nešto brendirano i dobro. Meni je recimo ormar 90% sačinjen od polovnih stvari, a sve neki fensi materijali i brendovi, ima čak i dizajnerskih komada. Mnogi plaćeni po 50din. Sad više i ne želim da izdvojim 2399din za običnu akrilnu bluzu u HM, kad znam da za te pare mogu cela da se obučem u svilu. Iskreno, treba imati neki odredjen stil i fazon da se iznese garderoba iz 2nd Hand, pogotovo ako je vintage. Realno ako pogledamo većinu devojaka u Srbiji, to je bolno mainstream i uniformisano, I uglavnom se oblače u trendove od glave do pete. Iako je vintage hit svuda u svetu već neko vreme, ali daleko smo mi od sveta 😅
2023 10 10
> darkacademia: > Taj izgovor da ljudi nisu u mogućnosti da kupe bolje, pa zato šopinguju po ovim sranje radnjama ne pije vodu. Prvo, neke stvari tamo toliko koštaju da prosečna devojka to ne može da priušti, a kvalitet i kroj su takvi da je komad praktično nenosiv do kraja sezone i onda mora da se kupi novi, jednako skup. Drugo, nikad ranije nije bilo toliko second handova kao sad, čak i u manjim mestima, pa svi imaju priliku da po ceni pakle cigara kupe nešto brendirano i dobro. Meni je recimo ormar 90% sačinjen od polovnih stvari, a sve neki fensi materijali i brendovi, ima čak i dizajnerskih komada. Mnogi plaćeni po 50din. Sad više i ne želim da izdvojim 2399din za običnu akrilnu bluzu u HM, kad znam da za te pare mogu cela da se obučem u svilu. Ne želi svako da nosi stvari koje je nosila neka Helga iz Nemačke ili odakle već dolazi ta polovna roba.......
2023 10 10
> makilis: > > darkacademia: > > Taj izgovor da ljudi nisu u mogućnosti da kupe bolje, pa zato šopinguju po ovim sranje radnjama ne pije vodu. Prvo, neke stvari tamo toliko koštaju da prosečna devojka to ne može da priušti, a kvalitet i kroj su takvi da je komad praktično nenosiv do kraja sezone i onda mora da se kupi novi, jednako skup. Drugo, nikad ranije nije bilo toliko second handova kao sad, čak i u manjim mestima, pa svi imaju priliku da po ceni pakle cigara kupe nešto brendirano i dobro. Meni je recimo ormar 90% sačinjen od polovnih stvari, a sve neki fensi materijali i brendovi, ima čak i dizajnerskih komada. Mnogi plaćeni po 50din. Sad više i ne želim da izdvojim 2399din za običnu akrilnu bluzu u HM, kad znam da za te pare mogu cela da se obučem u svilu. > Ne želi svako da nosi stvari koje je nosila neka Helga iz Nemačke ili odakle već dolazi ta polovna roba....... To je tacno, ali mnogo je onih koje bi nosile nesto sto je obukla neka Swift ![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/b40f72e55e48e5d35e28c3c730da61d1.jpg) ![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/7a24cdb19f3454fea8981c220362df98.jpg) Pre par godina nasla sam ovu krajnje obicnu, ni najmanje specijalnu slatku haljinicu kao novu u nekom second hand-u za adekvatno sitan novac i kupila cerki. Mislim da je proslo celih godinu dana pre nego sto je njoj neko skrenuo paznju da je ta njena haljinica ova sa slike, i odjednom najobicniji komad garderobe postade hit u njenoj srednjoj skoli, i zamisli cuda sve drugarice zele da joj otmu i ne tice ih se sto nije Zara. Ali ima i nas koje bi se sa zadovoljstvom obukle u outfit Nine Hagen iz 80-ih :)
2023 10 10
Meni iskreno Zara nije uopšte toliko loša, sad stvarno jesam primetila da je ovde lošija ponuda nego vani. Konkretno u Španiji su svi ti njihovi brendovi fenomenalni, imaju i stvari iz limited edition kojih nikada kod nas nisam videla. Imam gomilu stvari iz Zare koje nosim godinama. Dečija garderoba je za razliku od one za odrasle od prirodnih materijala (ugavnom) i jako je lepa. Naravno, malo su nešto skuplje stvari koje su kvalitetnije i od prirodnih materijala, ali daleko od toga da ne traju ili su loše. Ne kupujem preterano u Zari, ali ima lepih stvari, nađe se zaista. Oduvek sam više volela Mango, nedavno sam kod njih kupila dve košulje.
2023 10 10
> Melicamp: > > makilis: > > Ne želi svako da nosi stvari koje je nosila neka Helga iz Nemačke ili odakle već dolazi ta polovna roba....... > To je tacno, ali mnogo je onih koje bi nosile nesto sto je obukla neka Swift > ![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/b40f72e55e48e5d35e28c3c730da61d1.jpg) > ![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/7a24cdb19f3454fea8981c220362df98.jpg) > Pre par godina nasla sam ovu krajnje obicnu, ni najmanje specijalnu slatku haljinicu kao novu u nekom second hand-u za adekvatno sitan novac i kupila cerki. Mislim da je proslo celih godinu dana pre nego sto je njoj neko skrenuo paznju da je ta njena haljinica ova sa slike, i odjednom najobicniji komad garderobe postade hit u njenoj srednjoj skoli, i zamisli cuda sve drugarice zele da joj otmu i ne tice ih se sto nije Zara. > Ali ima i nas koje bi se sa zadovoljstvom obukle u outfit Nine Hagen iz 80-ih :) Bravo! Sve ste rekli 👏👏👏👏 ne znam šta je Helgina odeća "prljavija" od prosečnog komada odeće u Zari koje imaju fleke od pudera, poderane rajsferšluse i prašinu koju su pokupile s poda. Takvih komada u second hand-u uvek ima najmanje i najjeftiniji su jer su felerični. Ja videla višeslojnu haljinu od poliestera u Zari sa skroz odvaljenim rajsferšlusom sa strane, uredno košta 5000
2023 10 11