Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

mojekrpice.rs /

Ideje /

Doniranje odece

Zdravo devojke, nadam se da ste dobro🌼 Naime, ja imam trenutno oko jednu ogromnu kesu sa stvarima koje bih zelela da doniram, ali pored dva posla i fakulteta jako mi je tesko da organizujem svoje vreme. Zelela sam da pitam da li postoji neka devojka (ne mora devojka, moze i decko naravno) koja bi mogla da se nadje sa mnom u centru grada Beograda, dogovorile bismo se za vreme i odnese stvari na donaciju? Naravno, stvari su uglavnom ili nove ili nosene par puta, tako da koja god bude preuzela ovu ulogu slobodna je da prokopa po kesi i zadrzi ono sto joj se svidja, ali bih ipak zamolila da vecina stvari bude usmerena kao pomoc nekome🧡 Jos jedna stvar je ta da ako i ovde na sajtu postoje osobe kojima je potrebna pomoc u vidi stvari (sve su za odrasle zenske osobe, velicine S/M/eventualno L) moze takodje da se javi za ovu odecu :)
2023 12 09
Dobar dan 😊 ja cu sledece nedelje nositi zimsku garderobu i obucu sto deciju sto za odrasle u svratiste u Krfskoj na Zvezdari. Ako Vam se niko ne javi u medjuvremenu, pisite mi u inbox da se dogovorimo, posto sam i ja u centru
2023 12 09
U Beogradu i Nisu postoji udruzenje koje se zove Reto centar. Oni skupljaju garderobu, namestaj, tehniku.. Sami dolaze po pozivu, i besplatno pokupe. Posle to prodaju za lecenje ljudi od narkomanije i alkoholizma. Par godina unazad odvajam za njih i skroz su korektni. Mejl adresu ne dozvoljava da unesem ali postavicu sliku, svakako mozete vise o tome naci na njihovoj stranici na netu. ![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/aa865710aa6b884c1c7e0d8e00b53e85.jpg)
2023 12 09
hvala puno devojke🧡
2023 12 09
Taj reto centar je sacuvaj Boze. Prvo nisam ni znala tacno o cemu se radi, predlog sam dobila od jedne devojke da njima dam. Ja sam imala trosed koji mi je dosadio, znaci skroz funkcionalan, nepocepan, iz moje dnevne sobe, meni je prosto dosadio, rekoh, aj da im doniram, oni mi trazili fotke i kao ne ogovara nam, ne mozemo za puno da prodamo. Posle ga je udomila jedna divna porodica sa troje dece, posto narkomanima i tabletomanima iz reto centra nije bio dovoljno
2023 12 09
> DzoDzo: > Taj reto centar je sacuvaj Boze. > Prvo nisam ni znala tacno o cemu se radi, predlog sam dobila od jedne devojke da njima dam. > Ja sam imala trosed koji mi je dosadio, znaci skroz funkcionalan, nepocepan, iz moje dnevne sobe, meni je prosto dosadio, rekoh, aj da im doniram, oni mi trazili fotke i kao ne ogovara nam, ne mozemo za puno da prodamo. > Posle ga je udomila jedna divna porodica sa troje dece, posto narkomanima i tabletomanima iz reto centra nije bio dovoljno Isti slucaj imala sam krevet viska poslala im fotke odgovara im sve samo su trazili da im ja platim 2000 da ga odvezu reko aha vazi hvala i onda sam ga lepo stavila na kp i tamo poklonila ...
2023 12 09
Hahah tebi jos i pare trazili :D Makar nisam sama u ovom hejtu doticnih. Zamisli da ti se prosto ne dopada neki tvoj komad namestaja, i da onda neki tamo zavisnici od kojecega jos cene koliko im finansijski odgovara da uzmu to, kao da zivis u brvnari ili na smetlistu, a oni koji su do pre ne znam ni ja koliko radili reparacije i prodavali. Za koje pare, ne znam, niti me zanima, ali posle sam jos neka iskustva cula koja su vrlo slicna
2023 12 09
Za BG.ne znam. Ovde su skroz korektni i nikad nismo imali problema sa njima. Verovatno zavisi i od ljudi.
2023 12 10
Ako imas FB profil, objavi u grupi humanitarnih licitacija, ima dosta clanova koji uzimaju tako stvari od drugih da ih prodaju na licitacijama za donacije
2023 12 10
Uvek možete ostaviti pored kontejnera. Verujte mi naćiće oni kojima je potrebno. Ostavite u kutiji ili kesi i naznačite veličinu. Često to radim i za ostale stvari. Toliko ljudi, nećete verovati, čak penzionera u 70im i 80im viđam da u mom komšiluku kopaju po kontejnerima. Ne izgledaju kao beskućnici. Male penzije, ljudi se snalaze, nije im lako. Veći deo ostavim pored kontejnera, ovde kačim samo ono što je novo, skuplje plaćeno. To preporučujem svima. Opet od toga što prodam - kupim na sajtu, pa i to ide nekoj devojci kojoj je sigurno potrebnije nego Zari ili H&M-u. Žao mi je što se izgubila ta humanost na ovom sajtu, pa ima više prodavaca nego kupaca. Bilo bi dobro da je obrnuto, pa da umesto da se kupuje po radnjama i komercijalnim profilima, profit imaju neke mame domaćice, studentkinje i sl. sa sajta. Mislim da bi bilo dobro da se organizuje neka veća humanitarna akcija na sajtu, ide Božić.
2023 12 11
Ja sam se organizovala da proberem ukrase za jelku da doniram ck Backi Petrovac jer ce biti deda mrazic. Na nivou opstine imamo fb grupu gde se uvek nesto skupi, donira dalje za lokalne ugrozenije. Iskreno, nemam neku volju da se bavim doniranjem preko sajta, smatram da je dovoljno da nekoj clanici koja lajkuje predmet poklonim taj predmet, nadjem razlog zasto. Ovde vidim sve neke milionerke sa utiscima iz 2020. a Boga mi, kevcu kao da prave magiju sa saradnjama, to zna svako pravilo poste i kurirskih sluzbi, samo ne znam zasto kada nemaju utiske kao neki dokaz da ista rade osim piskaranja na forumu.
2023 12 12
Skoro smo ostavili namestaj pored kontejnera i to je bila greska. Umesto da zavrsi kod nekog kome treba i ko bi koristio, zavrsio je tako sto su ga u roku od 10, 20 minuta pokidali cigani kako bi odneli gvozdje tj. prodali u delove. Namestaj iskljucivo poklanjajte nekom kome treba preko sajtova ili kako god, nikako pored kontejnera.
2023 12 12
> MissDiva: > Uvek možete ostaviti pored kontejnera. Verujte mi naćiće oni kojima je potrebno. > Ostavite u kutiji ili kesi i naznačite veličinu. > Često to radim i za ostale stvari. Toliko ljudi, nećete verovati, čak penzionera u 70im i 80im viđam da u mom komšiluku kopaju po kontejnerima. Ne izgledaju kao beskućnici. Male penzije, ljudi se snalaze, nije im lako. > Veći deo ostavim pored kontejnera, ovde kačim samo ono što je novo, skuplje plaćeno. To preporučujem svima. Opet od toga što prodam - kupim na sajtu, pa i to ide nekoj devojci kojoj je sigurno potrebnije nego Zari ili H&M-u. > Žao mi je što se izgubila ta humanost na ovom sajtu, pa ima više prodavaca nego kupaca. Bilo bi dobro da je obrnuto, pa da umesto da se kupuje po radnjama i komercijalnim profilima, profit imaju neke mame domaćice, studentkinje i sl. sa sajta. > Mislim da bi bilo dobro da se organizuje neka veća humanitarna akcija na sajtu, ide Božić. slazem se, cesto to radim i sada sam isto razmisljala, buduci da uvek bude pokupljeno jos u roku od par sati. medjutim sad su kise, vreme je bezveze, i frka mi je da ostavljam napolju kako se ne bi slucajno unistila odeca
2023 12 12
> MissDiva: > Često to radim i za ostale stvari. Toliko ljudi, nećete verovati, čak penzionera u 70im i 80im viđam da u mom komšiluku kopaju po kontejnerima. Ne izgledaju kao beskućnici. Male penzije, ljudi se snalaze, nije im lako. Isto i kod mene u bloku, redovno sam kad je bilo lepo vreme - vidjala bakicu jednu u tim godinama kako kopa po kontejneru... sta dozivese ti ljudi, strahota. Onda sam tako dala njoj kad je sretnem, s obzirom da je sitna. Izbegavam da ostavljam po kontejnerima stvari jer to Romi prvi dograbe u vecini slucajeva. Generalno nemam nista protiv, ali znam da ovde na NBG prave djubrista od odece, stoga bi radije da dam nekome kome zaista treba nego da ostavljam tek tako
2023 12 13
Pa i oni su ljudi kojima je potrebno… Nema to veze sa bojom kože ili čime već. Samo što oni bukvalno žive od prodaje i skupljanja starih stvari, decenijama unazad. Diskriminisani su od prvog dana škole jer su cigani, retko ko od njih dogura dalje, samo zbog specifične kulture i načina života. Svi ste sigurno išli u školu sa nekima od njih i znate sugurno da niko sa njima neće da se druži, da ih svi čudno gledaju zbog garderobe, siromaštva i sl. Da smo mi malo bolji ljudi, da nisu odbacivani, sigurno da bi se bolje uklopili u društvo. Pri tom, sada se diskriminišu deca iz običnih porodica jer nemaju najnoviji Iphone i sl. Znam tačno o čemu govorite, jer često razbacaju okolo to đubre. Naravno da je problem. Ali isto tako je generalno mnogo đubreta po ulicama, tako da ni mi nismo bolji od njih. Opet, najviše me pogađa ovo sa penzionerima. Svi mi mlađi preživećemo šta god da se desi i da nas snađe u životu, ali kad neko ko je celi život radio, doživeo te godine, da mora pred kraj života da kopa po kontejneru… E to je jezivo!
2023 12 13
1 2