Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

O korisnicima sajta mojekrpice.rs /

Konzumerizam

> jacaikaja: > Gledala sam užasan video u vezi tog smeća, koje završi na obalama. Zato, izmedju ostalog, podržavam kupovinu polovnog i iskreno, uživam u sh radnjama i razgledajuci ponudu na ovom sajtu, kao i Limundu. Tu je sve raznoliko i može da se ugrabi nešto malo drugačije. U radnji kad vidim štancovano sve na isti fazon, a kvalitet nula, ništa me ne privuče. Ja sam po prirodi zarazna osoba, te sam uvukla u kupovinu polovnog i prijatelje koji su bili protiv kupovine u sh. Neki ljudi imaju averziju prema tome, jer misle da je oštećeno i demode, ali mnogi moji poznanici posmatrajući na meni štošta, odluče da obidju takve radnje i krenu sa potraznjom na sajtu. Kad sam sa jednom prijateljicom koja nikad nije kupovala polovno, otišla u sh, ona se odusevila. Takodje sam uvukla u takvu kupovinu i druga, koji je bas specifičan i tezak za promene, ali veliki obožavalac prirode. Sad se on meni pohvali kad kupi polovan džemper od vune ili košulju od lana. Da, bar to, bar da 'obrćemo' postojeće stvari kad su nas već 'čipovali' da moramo kupovati nešto... Nisam ni ja imuna, kupujem, mada se često pitam koji će mi očin i ovoliko koliko imam...
2024 02 13
Isto ne podnosim fast fashion i retko kupujem u prodavnici za sebe, vise odvedem sestru u soping dvaput godisnje kad joj se nagomila stvari da joj treba, mada i za nju najvise krpica nadjem ovde... vise kupujem polovno zbog kvaliteta i stila, prilicno sam specificna i onda mi se nista ne dopada generalno po radnjama. Mama zivi u SH zbog novca, ali uvek nadje fenomenalne komade koje dugo nosi pa joj to i odgovara. Sto se reciklaze tice, koliko god se mi trudili da budemo osvesceni - to je u 90% slucajeva velika laz, nazalost... Ne reciklira se plasticni otpad ni blizu koliko bi trebalo, tako da dodje manje-vise na isto reciklirali ili ne. Prirodni materijali, s druge strane, se mogu reciklirati ali to retko i zavrsi na otpadu - uglavnom su vestacki materijali koji se nikada nece razloziti u prirodi... Elem, svakako podrzavam da se ne kupuje non stop po radnjama jer tako se daje potpora fast fashion-u da jos vise proizvodi i jos vise zagadjuje
2024 02 13
1 2 3 4