Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Ljubav, porodica, deca, psihologija /

Priče iz spavaće sobe, 18+ /

Da li je homoseksualnost bolest?

nemam nista protiv homoseksualnosti. mene jedino zvucno iritira isfeminiziran nacin govora kod homoseksualnih muskaraca, i intimno dodirivanje 2 lika mi jednostavno nije pirodno, dok kod zena mi ne smeta, cak sta vise i razumljivo mi je vise samim tim i prihvatljivo. nem nista protiv ljbavicarenja ikoga zaista, samo sam vizualista. nisam agresivna vrsta.
2014 03 08
meni recimo HIPSTERI bas idu na zivce. ne mogu da ih gledam. neki od njih su mozda i gej, neki nisu ali ti sto mozda jesu nisu mi odvratni zato sto su gej negu sto su hipsteri.:D
2014 03 08
[slika:605094a2-9942-4a4d-a51e-b30f5e073075]
2014 03 08
[slika:a1e9f5a9-fd24-404d-8a10-7d4d050e0ff2]
2014 03 08
Eva, ti bas da nam za laku noc, obojis malo?
2014 03 08
Vratite se na neku mislim 10-tu stranu.Imamo strucnjaka Irenu Boskoskovic3.Procitaje, ako nije problem...
2014 03 08
[slika:6624dcb0-0543-4af4-9331-6ad7ff49680a]
2014 03 08
Vidim da je tema stara već 2 nedelje ali ne mogu da ne postavim pitanje članicama koje kao argument da je homoseksualizam bolest i izopačenost navode "a brak? deca?" Pobogu, pa koliko samo ima ljudi (što muškog što ženskog pola) koji su strejt a ne žele ni brak ni decu??? Da li su i svi oni izopačeni ili BOLESNI? Da li možete da tvrdite da bi neki gej par lošije brinuo o detetu nego hetero par, samo zbog seksualnog opredeljenja? Meni su to budalaštine. Poštujem apsolutno svačije mišljenje i ne želim da se raspravljam sa bilo kime, ali po meni (govorim isključivo u SVOJE ime) su izopačeniji oni koji mogu da tvrde gore navedene stvari o gej populaciji od samih gejeva... Ponavljam, ovo je samo moje skromno mišljenje.
2014 03 23
Ja licno protiv njih nemam nista,cak imam drugara sa kojim se druzim od detinjstva i vec je tad poceo da pokazuje sklonost ka tome,igrao lastis sa devojcicama,bio je isfeminiziran itd.. Ali jedna stvar mi nije jasna.Kako sutra svom detetu da odgovorim na pitanje:''Zasto se one cike ljube?'',ili ''Kako Marija iz razreda ima dve mame?'' Ljudi moji,da li to treba da postane normalno?Ok,njihova seksualna opredeljenost je takva,ne kazem da treba toga da se stide,ali ne treba ni da se ponose.Zasto mi,heteroseksualci,ne paradiramo?Ja ne bih zelela da moje dete odrasta u takvoj sredini.I radije bih se povukla na selo gde to nije normalna pojava,nego gajila dete u gradu da bude ''savremeno''...
2014 03 27
Imam i ja druga koji je isfeminiziran, a redja devojke samo tako. Ozbiljno, Zasto se one dve cike ljube? Zato sto se vole. Verovali ili ne deca mnogo lakse razumeju neke stvari. Zasto neko ima dve mame? Neko ima mamu i tatu, neko mamu i mamu, a neko tatu i tatu. Po meni je teze objasniti zasto neko nema roditelje uopste ili ima samo mamu/tatu. Mi heteroseksualci ne paradiramo jer ne moramo, mi smo prihvaceni u drustvu, a homoseksualci nisu. A parada PONOSA ze zove tako jer velikom broju homoseksualaca govore da treba da se stide onoga sto jesu, e pa ne trebaju! Zato i takav naziv. Ja sam ponosna sto sam desnoruka, vama to ne znaci nista, ali eto ja sam ponosna na to. I treba da paradiraju, sve do onog dana kada parada prodje u sreci i veselju, a ne u kamenju i suzavcu i intervencijama policije. A kad parada prodje u savrsenom redu, treba svi zajedno da paradiramo i da budemo ponosni na ono sto jesmo. Po meni parada slavi ljubav i rusenje granica i predrasuda prema razlikama. Sramota me je sto moram ovo uopste da pisem i objasnjavam, sramota me je ove drzave u kojoj vladaju huligani i kriminalvi. Kako ces to ojasniti detetu? Kako ces mu objasniti zasto neko preko veze dobija posao, a neko mora da uci i da se muci? Kako ces mu objasniti zasto ova drzava ovako (ne)funkcionise? Kako ces mu objasniti zasto neki ljudi ubijaju druge ljude? Mislim stvarnoooo, ispadose da su homoseksualci i njihovi odnosi najteza stvar koja mora da se objasnjava detetu. Ma daaaaj. Uci ti svoje dete da voli i postuje razlike pa neces ni morati da mu odgovaras na pitanje o njima. P.S. Teze ces mu objasniti parcijalu integraciju i hiperbolicki paraboloid, o gejevima ne brini.
2014 03 27
Slažem se sa Tarom :) Ranije je bila ''bolest'' da pripadnici različitih rasa stupaju u brak, tretirali su te ljude isto kao i pripadnike LGBT danas, vodili su se protesti, tukli su ih i isključivali iz zajednice. I sada kad vidimo npr crnca i belkinju koji se drže za ruke, malo ljudi će reći je to protivno zakonu prirode. Verujem da će proći dosta vremena pre nego što homosexualne osobe budu prihvaćene u društvu na ovaj način, ali po istorijskim temama slične prirode znam da će se to kad-tad desiti. NE RAZUMEM ljude koji mrze, koji se gade i koji hoće da idu na te parade da bi ''tukli pedere'', GADIM SE takvih ljudi. Šta su ti ''pederi'' ikada vama učinili? Odakle takva mržnja? Oni koji se pravdaju Biblijskim razlozima, mooolim vas, Biblija isto tako propoveda sex tek nakon braka, pa ko se još pridržava toga? Ljudi se tako rode, ne mogu protiv toga što osećaju, nikoga ne vređaju niti povređuju svojim ponašanjem, i treba ih ceniti po tome kakvi su prema drugima, a ne koga vole i sa kime vode ljubav. Ja bih bila polaskana da mi priđe devojka, možda i više nego kad mi priđe momak! [:lepota] Ljudi puni predrasuda,besa i gneva prema LGBT, samo pokazuju kakvi su iznutra, truli, uskoumni netolerantni homofobi. Biti takav, je mnogo gore nego biti ''peder''.
2014 03 27
Nije to bolest. Njihov izbor. Meni je to sasvim u redu, dok ono sto oni rade u kuci ne pocne da se iznosi na ulicu. To mi je odvratnost. Gej brak ne treba da podrzi nijedna normalna osoba, jer to znaci kraj! Brak uglavnom poziva i decu, a dete koje odraste u gej porodici, sta moze da bude? Pa naravno, gej. To vodi tome i zato se promovise. Tezi se istrebljenju tradicionalne porodice i normalnih shvatanja. Porodica kao institucija mora da bude rezervisana za osobe razlicitog pola kopje mogu svoje dete da nauce normalnim stvarima. Nemam nista protiv njih, dok to drze za sebe, ali zaista je sramotno gledati na ulici dva momka ili dve devojke 'zajedno'.
2014 03 27
Po meni je sramotno sto se dvoje mladih razlicitog pola 'drpaju', zvalave i vataju po parkovima, e to je meni odvratno. Ne unistavaju gejevi tradicionalan brak vec nasuprot heteroseksualci. Danas se svaki drugi brak zavrsi razvodom, cijom krivicom, gejeva? Inace ko zna definiciju braka, u njoj se ne spominje nikakva razlicitopolnost niti ljubav. Inace, ako cemo tako, jel znas da se danas zloupotrebljava brak. Kako? Lepo, brak je osmisljen za porodice kako bi predstavljao finansijsku sigurnost za dete, po definiciji braka muskarac i zena koji ne mogu da imaju dete ne treba ni da se vencavaju, jer je to skrnavljenje braka kao porodicne institucije. Inace, jel znas zasto gejevi zele brak? Da ne bi sutra u slucaju njihive smrti sav novac nasledila porodica koja ih je odbacila bas zbog s.orjentisanosti vec zele da imovinu ostave svojim supruznicima. To je jedan od razloga, drugi je izmedju ostalog mogucnost posete u bolnici itd. Bolje dete da ima dve tate ili dve mame nego napusteno da cami u Zvecanskoj npr., gde su uslovi za zivot jako losi. I za kraj homoseksualnost nije izbor(rodis se takav i umres takav, razlika je samo kad ko shvati da ga privlaci isti pol) i dete koje odraste u istopolnoj porodici ima iste sanse da bude gej kao i ono rodjeno u razlicitopolnoj porodici. To nisam ja rekla, vec naucnici koji su ceo svoj zivot posvetili izucavanju gore pomenutog. Molim vas, jeste da smo rodjeni u Srbiji, ali.mi smo ti koji je oblikujemo, ne smemo biti ovako uskog misljenja i niskog stepena tolerancije. Slazem se sa Milicom (komentarisala je posle mene), nekad su svetu smetali crnci, sada gejevi, za 50godina drustveno izopaceni ce biti predpostavljam levoruki ili ridjokosi, jer njih ima malo. (salim se naravno)
2014 03 28
Meni je to sasvim normalno... Ja inace radim na brodu...i 90% mog drustva su gejevi... Mnogo su zabavniji i znam da ce me uvek gledati kao drugaricu sto mi je idealno... A i prave su dusee... ^^ Nije to nikakav poremecaj niti izopacenost a ni bolest... Prosto verujem da se ljudi kao oni rode takvi...
2014 03 28
Valjda sam staromodna ili seljanka,odrasla sam u takvoj sredini pa imam i takvo shvatanje.Daleko od toga da sam za da se odbacuju iz drustva,tuku i mrze,i oni su ljudi kao i mi,ali svako ima pravo na svoje misljenje,kao sto ti mislis da je to sasvim normalno,meni nije.
2014 04 03
1 2 ... 8 9 10 11 12