Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Ljubav, porodica, deca, psihologija /

Priče iz spavaće sobe, 18+ /

Da li je homoseksualnost bolest?

Bravo limosipp! Upravo to. * TaraJovanovic po tebi kao da su svi gejevi sveci,a heteroseksualci kriminalci i olosi. [:sokiran]
2014 04 03
Psylex94, glupost, ja to uopste ne trvrdim. Svako je individua i kao takva treba da se gleda. Seksualna orjentisanost ne uslovljava da li je neko dobar covek ili ne. Ja samo govorim o njihovoj diskriminaciji od strane strejt ljudi. "Ja.nemam nista protiv njih, ali sto dalje od mene ili nemam nista protiv, ali neka rade sta hoce u svoja cetiri zida" - jadno. Mislim da ova tema treba da se obrise, jer je uvredljiva, cak i sam naziv "Da li je to bolest ili izopacenost" je neprimeren i uvredljiv.
2014 04 03
Samo da napomenem da svi koji se izuzetno gnusaju toga i one pu- pu- daleko- bilo fore, to su sve latentni homoseksualci. :D E, to je dokazano. :D
2014 04 12
Uh,moram i ja da se ubacim,ova tema mi je omiljena,misllim da homoseksualci nisu bolesni,bas naprotiv,mislim da je ok da se ljudi vole,ja sam hipik u dusi,i dokle god je ljubav zastupljena ja podrzavam,veliko zlo su verski fanatici i velike patriote koji zagovaraju ekstremne nacine zivota,ratovanje zarad patriotizma (ili cega god...) i ubijanje.Problem je do nase patrijarhalne sredine,koja nije otvorena za primanje pozitivne energije.Sto se tice eksploatacije homoseksualizma,mislim da to ne rade pravi homoseksualci,konkretno kada je gay parada u pitanju,pravi homoseksualci koje ja znam zive svoje zivote,u svoja cetiri zida,i sto je naj vaznije ne definise ih to sto jesu po seksualnom opredelenju,to im ne pise na celu,nego bas naprotiv,furaju svoju mladost,inteligenciju,kreativnost...sve kvalitete na koje covek treba da bude ponosan.
2014 04 17
Sta koga briga?!!! Bolje zivite svoj zivot i pustite druge da ih zive! Mozes misliti - da li je bolest? Da li je ovo pitanje bolest, A?! [:osmeh]
2014 04 17
zasto devojke vredjaju jedne druge? samo ako neko ne deli isto misljenje sa vama ne znaci da je ogranicen, ako osoba A kaze da je homoseksualizam bolest onda ok, ona tako misli i kraj, ako osoba B kaze suprotno i to je ok JER SVAKO IMA PRAVO NA SVOJE MISLJENJE ne moze niko od nas da zna da li je to bolest ili ne, da li smo naucnici?? ne.... mozemo da nagadjamo, ako imamo u blizini osobe koje su gej i koje su nam drage naravno da necemo smatrati da su bolesne npr. ako su to prijatelji u pitanju sto se tice braka i porodice, to da razdvojimo, brak je zajednica interesa, a porodica postoji s ciljem reprodukcije dece, porodicu cine roditelji i deca dakle muz zena i deca, zasto ne gej "porodice"? muskarac muskarac i deca i zena i zena i deca ne mogu da budu porodica, oni mogu da budu zajednica, jer je glavna karaktristika porodice upravo reprodukcija buducih clanova drustva to je cinjenica, to i naucnici kazu i to je tako od pamtiveka ne kazem da su gej osobe bolesne jer ja o tome nista ne mogu da znam, ali mogu da izrazim simpatije ili antisimpatije prema gej vezama jer je to samo pojava bzv se vredjate i ubedjujete da li je to bolest, izopacenost, normalno ili nesto drugo, ostavite subjektivnost po stranite, budite malo realniji
2014 04 20
" Brak uglavnom poziva i decu, a dete koje odraste u gej porodici, sta moze da bude? Pa naravno, gej." limosipp, odakle ti ovo? tu nema logike jer imas puno gej osoba ciji su roditelji, zamisli, strejt ako su ljudi slozni, posteni, iskreni, dobri - zasto ne bi odgajali i vaspitavali deu koju su drugi iz bezbroj razloga ostavili? ja sam za da strejt par usvoji dete, ali i gej, dok god imaju osobine navedene gore i jos mnostvo pozitivnih vec sam pisala ovde dve mame, tate, mama i tata.. dok god dete odrasta u ljubavi, miru i harmoniji, nije bitno da li su mu roditelji gej ili strejt :)
2014 04 20
cemu predrasude?? ja sam homoseksualne orijentacije i sa toliko sam devojaka saradjivala ovde do sada i sve su bile odusevljene koliko ja znam, naravno ne znajuci moju seksualnu orijentaciju.. e pa sad, zasto bi se njihovo misljenje, vec steceno o meni, promenilo kada bi to naknadno saznale..? jel mozda strah u pitanju, ili sta? ne razumem? seksualna orijentacija ne odredjuje kakav je ko covek. ne vidim poentu vasih stereotipa i predrasuda, zivimo u 21.veku.. ima stvarno puno toga reci na ovu temu ali da skratim sto vise mogu, zivite svoj zivot i pustite ostale da zive kako oni zele, pozdrav :)
2014 04 21
lela, upravo tako ja, recimo, nisam vernik, ali to ne znaci da sad neko ko stalno ide u crkvu, veruje, moli se i sl. treba da misli ruzno o meni zbog te cinjenice koju nije znao seksualna orijentacija, religija, boja koze.. to ne odredjuje karakter osobe
2014 04 21
takodje! tako je :)) mada niko to ne postuje,nazalost..
2014 04 22
ima i normalnih :)
2014 04 22
Nemam nista protiv homoseksualaca koji su to stvarno u dusi, sve sto se radi radi nkog trenda me izludjuje...danas sam procitala da je neka glumica u Holivudu nasla curu jer je to u trendu. Takve stvari ne podnosim i mislim da mnogi eksperimentisu iz ciste dosade jer nemaju interesovanja i ne znaju sta ce sami sa sobom.
2014 05 06
ja iskreno smatram da je homoseksualizam neki poremecaj, ne mogu bas da kazem bolest, ali mislim da bi ti ljudi trebali da se lece na neki nacin, cula sam da postoji lecenje. Nemam nista protiv tih ljudi kao ni protiv bilo kog bolesnog coveka. ja mislim da bi svi mi trebali da pomognemo tim ljudima i da ih izlecimo na neki nacin. Bog je stvorio muskarca i zenu, da se razmnozavaju i imaju decu, a deca su najvece blago :)
2014 05 08
@hardcandy ona glumica iz twilight/a je nasla devojku jer 'zeli da prati holivudske trendove'
2014 05 08
lelastrawberry svaka ti cas totalno si upravu, ali nazalost zivimo u vreme gde predrasuda i diskriminacija idu jedan uz drugu, nazalos vecina ljudi to ne razume, pljujite me koliko hocete ali ja ih podrzavam jer i oni su ljudi kao i mi. Imaju iste probleme oko racuna i svega drugog sto svi mi delimo svakodnevno, samo zato sto su druge seksualnosti ne znaci da su nenormalni, poremeceni ili bolesni ne razumem zasto im se prepisuju svi ti stereotipi. A svi vi sto mislite da je to bolest ili bilo sta drugo od pomenutog malo se edukujte nema to veze sa hormonima niti bilo cime drugim, dok sam ucila psihologiju jedan deo toga bavi se objasnjenjem zbog cega homoseksualnost nastaje, jasno pise da je to zbog incesta koji su se desavali u porodici pre jedno tipa 40 ili 50 kolena unazad i da se to ispoljava kroz neku kasniju generaciju na taj nacin, sto znaci za to ne postoji nikakv lek.
2014 05 08
1 2 ... 9 10 11 12